Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


SEZON TURYSTYCZNY 2020
Czesi wyjadą na zorganizowane wakacje w połowie czerwca

Stowarzyszenie Czeskich Biur Podróży wydało oświadczenie, w którym zapewnia obywateli Czech, że ci będą mogli w najbliższym sezonie letnim zorganizować wypoczynek zagranicą.

więcej...

PROMOCJA TURYSTYCZNA

Sezon Lublin w tym roku wirtualnie

Sezon Lublin to kilkudniowe wydarzenie plenerowe realizowane od niemal dekady przez Urząd Miasta Lublin, którego celem jest przybliżanie dziedzictwa kulturowo-historycznego miasta i oferty atrakcji turystycznych, także budowanie efektywnej współpracy między środowiskami zaangażowanymi w rozwój turystyki w Lublinie.

więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020

Międzyzdroje zaprasza turystów

Władze miasta chcą wykorzystać duże zainteresowanie Polaków wypoczynkiem w kraju do promowania różnych możliwości spędzania wolnego czasu w Międzyzdrojach.

więcej...

KORONAKRYZYS

Francja przeznaczy 18 mld euro na wsparcie sektora turystycznego

Do czasu pandemii Francja należała do trójki najchętniej odwiedzanych destynacji turystycznych świata, przyjmując rocznie ok. 90 mln gości z zagranicy. Turystyka generowała 8 proc. PKB i zatrudniała ok.2 mln osób. Z nadejściem koronawirusa sektor ten zamarł i w stagnacji pozostaje do dziś. Rząd ma plan wsparcia.
więcej...

BRANŻA BEZ POMOCY

Nadal nie wiadomo, co z koloniami i obozami

Branża z dużym niepokojem czeka na
publikację wytycznych dotyczących
wypoczynku dzieci i młodzieży. Kuratoria niby przyjmują zgłoszenia, ale tak naprawdę przedsiębiorcy nie wiedzą, według jakich kryteriów mają organizować te imprezy.

więcej...


#protestdoradcówpodróży


Agenci turystyczni protestują w internecie
 Pod hasłem #protestdoradcówpodróży agenci turystyczni wzywają rząd do otwarcia granic i podkreślają, że inne kraje europejskie już
poinformowały, kiedy zaczną przyjmować turystów. Akcja prowadzona jest w internecie, do jej przyłączenia zachęcani są wszyscy agenci oraz ich sympatycy. Do tej pory agenci mogli skorzystać z pomocy przewidzianej w Tarczy Antykryzysowej dla wszystkich przedsiębiorców. Tymczasem ich sytuacja jest inna, bo przez pandemię nie stracili tylko źródła przyszłych dochodów, ale zostali pozbawieni wynagrodzenia za pracę, którą wykonywali przed ostatnie pół roku. Teraz organizują protest w internecie i domagają się możliwości powrotu do pracy – w praktyce chodzi o otwarcie granic. Trzeba również znieść obowiązek odbywania 14-dniowej kwarantanny po powrocie z zagranicy. Bez tego nikt nie kupi u nich zagranicznych wakacji.

więcej...

DZIAŁANIA RZĄDU DLA TURYSTYKI

PARP i MR o pomocy dla branży
 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwo Rozwoju w cyklu konferencji wideo mówią o walce ze skutkami wywołanymi przez koronawirusa. 

więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020

Japonia zwróci część kosztów ponoszonych przez turystów


Rząd rozważa stworzenie funduszu, który wsparłby turystykę przyjazdową do Japonii. Według przecieków fundusz miałby dysponować kwotą 51 mld zł. 2020 r. miał przynieść Japonii rekordowe zyski w związku z organizowanymi latem igrzyskami olimpijskimi. Choć koronawirus pokrzyżował te plany, władze liczą, że uda się przy pomocy turystyki podźwignąć gospodarkę. Pomóc w tym mają również obcokrajowcy.
więcej...

KORONAKRYZYS

Turyści zagraniczni w Rosji najwcześniej jesienią?

W związku z trudnościami w opanowaniu pandemii Rosja wydłużyła zakaz wjazdu obcokrajowców do kraju na czas nieokreślony. 
więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020

Egipt zachęca turystów do przyjazdu
 

Niższe opłaty wizowe i darmowe wejścia do atrakcji turystycznych mają zachęcić turystów do odwiedzenia Egiptu. Destynacja stopniowo odmraża gospodarkę, w tym turystykę. 18 maja wznowiono działalność hoteli, które funkcjonują w nowym reżimie sanitarnym.

więcej...

WYPOCZYNEK W POLSCE

Itaka zaprasza do Polski

60 hoteli na początek – tak wygląda oferta
wypoczynku w Polsce od Itaki. Pobyty można rezerwować od dziś (26 maja 2020), systematycznie produkt będzie powiększany o kolejne propozycje. Touroperator stawia zarówno na popularne kurorty jak i mniejsze miejscowości w atrakcyjnych zakątkach Polski - klienci będą mogli wypocząć na wybrzeżu, w górach oraz w uzdrowiskach.

więcej...

POWRÓT DO DZIAŁALNOŚCI OPERACYJNEJ

Flixbus uruchamia część połączeń

28 maja autobusy Flixbusa ponownie wyjadą
na drogi. 
W częściowo przywróconej siatce połączeń pojawi się 14 miast w Polsce, 19 w Niemczech i 1 w Holandii. Wśród głównych kierunków znajdą się Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Zakopane, Poznań, Kielce, Rzeszów, Przemyśl, Berlin, Hamburg, anower, Brema, Dortmund, Drezno, Bonn i Amsterdam.

więcej...

KORONAKRYZYS
Wkrótce ruszą parki rozrywki! 4. etap odmrażania.
Po wielu tygodniach spędzonych w domowych kwarantannach coraz więcej Polaków pragnie spędzić czas poza miejscem zamieszkania. Tegoroczne wakacje będą nieco inne od wcześniejszych, ponieważ spędzimy je podróżując po kraju. Ministerstwo Rozwoju nie podało jeszcze daty wprowadzenia 4. etapu odmrażania gospodarki, ale wiadomo, że już w najbliższym czasie będziemy mogli spędzić czas m.in. w parku rozrywki. więcej...

WYNIKI FINANSOWE

Enter Air chwali się wynikiem

1,6 mld zł wyniosły w 2019 roku przychody
Enter Air i były o 24,6 proc. wyższe rok do roku. Grzegorz Polaniecki, członek zarządu przewoźnika tłumaczy, że dzięki dobrze wykorzystanym poprzednim latom, w ten rok firma weszła ze stabilną sytuacją. - W ciągu praktycznie 2 tygodni wdrożyliśmy zabiegi restrukturyzacyjne zamrażając firmę w oczekiwaniu na powrót rynku. Szykujemy się do wznowienia działalności w nowych realiach i pomimo zawirowań spodziewamy się odbudowy popytu na nasze usługi w całej Europie – dodaje.

więcej...

PROMOCJA 

Wolsztyn pełną parą!  
 

Leżąca na zachodniej granicy województwa Gmina Wolsztyn stanowi doskonałą wizytówkę Wielkopolski witającą turystów z kraju i zagranicy hasłem „Wolsztyn pełną parą...”. Dawny układ urbanistyczny miasta, położenie na przesmyku dwóch jezior (Wolsztyńskiego i Berzyńskiego), atrakcyjne walory przyrodniczo – krajobrazowe stanowią solidną podstawę turystyki i rekreacji na terenie gminy. 

 

więcej...

DESTYNACJE PO KRYZYSIE/ GRECJA

„Health First” to nowy certyfikat jakości greckiej turystyki
 

Wszystkie hotele będą musiały współpracować z lekarzem, w każdym regionie i na każdej wyspie będzie wyznaczona „strefa kwarantanny”, w razie potrzeby chory zostanie przewieziony do szpitala, rząd obniży VAT na określone towary i usługi, zwiększone będą środki na promocję – zapowiada minister turystyki Grecji. Harry Theoharis przedstawił plan odmrażania turystyki. Program składa się z wielu projektów, między innymi chodzi o zapewnienie odpowiedniego zaplecza medycznego, by poradzić sobie z ewentualnymi zachorowaniami na Covid-19.

więcej...

POMOC DLA BRANŻY
Koalicja Obywatelska proponuje 500+ dla turystyki

 

500 złotych na wakacje w kraju dla każdego
Polaka, bez wykluczeń to inicjatywa ustawodawcza Koalicji Obywatelskiej, która da oddech firmom z branży turystycznej – mówił na konferencji prasowej Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. 

więcej...

RANKING SZKÓŁ WYŻSZYCH

Koronawirus zmieni turystykę i sposób jej nauczania
 

Redakcja Wiadomości Turystycznych po raz kolejny zorganizowała ranking szkół wyższych. Jego celem było wyłonienie najlepszych ośrodków akademickich kształcących przyszłe kadry dla turystyki.

więcej...

DESTYNACJE
Egipt gotowy na przyjęcie zagranicznych turystów
 

Niższe ceny paliwa lotniczego i czasowa   obniżka kosztu wizy dla osób, które przylatują na lotnisko w Luksorze i Asuanie to działania, jakie podejmuje egipskie ministerstwo turystyki w ramach programu przywracania ruchu turystycznego. Choć kilka dni temu szef jednego z mniejszych stowarzyszeń egipskiej branży turystycznej powiedział w lokalnych mediach, że na turystów zagranicznych trzeba będzie poczekać dwa lata, informacja ta wydaje się nie znajdować potwierdzenia w faktach. 

więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020

Chorwacja otwiera granice dla obywateli 4 krajów. Polska poza listą

Minister Turystyki Chorwacji, Gari Cappelli, poinformował, że 29 maja prawdopodobnie otworzy swoje granice dla obywateli Słowacji, Czech, Węgier i Austrii. Kraje stanowią istotne rynki źródłowe dla chorwackiej turystyki. W późniejszym terminie wstęp do kraju będą mieli też Włosi.

więcej...

  2 3 4 5 6   ...   125 >
 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter