Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


POMOC RZĄDOWA

Sejm przyjął specustawę

Touroperatorzy zyskują dodatkowe 180 dni
na zwrot wpłat za odwołane wycieczki, przepis dotyczy również hotelarzy, organizatorów imprez sportowych i kulturalnych, będzie też można wydawać klientom vouchery na poczet realizacji niewykorzystanych imprez – to najważniejsze „turystyczne” zapisy specustawy.

więcej...

POMOC RZĄDOWA

1,8 mld euro dla Grupy TUI

TUI AG dostał zgodę od niemieckiego rządu
na kredyt pomostowy w wysokości 1,8 mld euro. Dzięki środkom z państwowego banku odbudowy KfW bieżąca linia kredytowa, jaką firma ma otwartą w swoich bankach, zostanie powiększona o 1,75 mld euro (Revolving Credit Facility).

więcej...

UNIJNA POMOC DLA BRANŻY

Niemcy apelują do von der LeyenSytuacja w branży turystycznej i lotniczej jest
tragiczna – piszą niemieckie stowarzyszenia w liście do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i domagają się zniesienia obowiązku zwrotu wpłat za niezrealizowane wycieczki i loty oraz wprowadzenia voucherów.

więcej...
Materiał Partnera 
Oferta Corendon Airlines

Corendon Airlines, które niedawno wprowadziło na rynek połączenia bezpośrednie z portów lotniczych największych polskich miast - Warszawy, Poznania, Gdańska, Wrocławia i Katowic do Antalyi, Rodos oraz Heraklionu, realizuje strategię współpracy z polskimi touroperatorami.

 

więcej...

KORONAWIRUS

MerlinX rezygnuje z zapłaty za kwiecień

- Chyba nie muszę nikomu pisać z czym
obecnie nasza cała branża się musi zmierzyć albo będzie jeszcze musiała. Wygląda na to, że dla części z nas będzie to przysłowiowy gwóźdź do trumny. Każdy z nas będzie musiał zredukować koszty, zatrudnienie, nie ominie też to naszej spółki – pisze Tomasz Berdowski, prezes MerlinX i zapowiada - dla każdego agenta, który nie jest w trakcie wypowiedzenia, nie zalega z opłatami, firma nie wystawi w kwietniu faktury za korzystanie z systemu MERLINX .

więcej...

POMOC DLA BRANŻY

Gut Mostowy: mamy już pewne sukcesy na koncie

Choć gros firm turystycznych wskazuje na niedoskonałość rozwiązań w specustawie, to pojawia się kilka rozwiązań, które poprawią trudną sytuację branży. Chodzi o wydłużenie terminu na zwrot środków wpłaconych na niezrealizowane wyjazdy oraz wprowadzenie voucherów, które touroperatorzy będą mogli wydawać na poczet wycieczek przełożonych na późniejszy termin.

więcej...

KORONAWIRUS

Rośnie liczba miejsc pracy w turystyce zagrożonych likwidacją w wyniku pandemii
 

W związku z koronawirusem najwięcej miejsc pracy związanych z turystyką może zostać zlikwidowanych w regionie Azji Pacyfiku, najmniej na Bliskim Wschodzie. Światowa Rada Podróży i Turystyki (WTTC) zaktualizowała informacje na temat skutków jakie pandemia wywoła w przemyśle turystycznym.więcej...

KORONAWIRUS

Kolejne miasto wspiera przedsiębiorców

W Płocku pojawiły się różne formy wsparcia dla tamtejszych przedsiębiorców w związku z pandemią.Chodzi m.in. o umorzenie bądź odroczenie płatności podatków lokalnych, także czasowe zawieszenia opłat czynszowych.

więcej...

KORONAWIRUS

Przewodnicy i piloci szczególnie poszkodowani

Kolejne spotkanie z wiceministrem Andrzejem Gutem-Mostowym dotyczyło problemów przewodników i pilotów. Większość osób apelowała o zawieszenie składek na ZUS, tanie kredyty, ale też o zwrot VAT-u zgromadzonego na subkontach w ramach split-paymentu.

więcej...


NOWE WYDANIE

Bądź poinformowany. Czytaj bezpłatnie najnowszy numer Wiadomości Turystycznych
 
Pracując już ponad dwie dekady w branży nie miałem okazji poznać tylu Koleżanek i Kolegów, którzy w sposób wręcz heroiczny przeciwdziałają gospodarczym następstwom wirusa SARS CoV-2 - pisze w kwietniowym wydaniu Wiadomości Turystycznych Sławomir Szulc, prezes Exim Tours, prezes PZOT.

 

 
więcej...

KORONAWIRUS
Prezes PIT o rozwiązaniach dla branży turystycznej

Paweł Niewiadomski, prezes PIT, wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego i minister rozwoju, Jadwigi Emilewicz, będący odpowiedzią na postulaty zawarte w tzw. tarczy antykryzysowej. Podkreśla, że rozwiązania zaproponowane przez rząd mogą nie uchronić firm turystycznych przed upadkami. Apeluje o wprowadzenie kolejnych narzędzi, m.in. natychmiastowego zawieszenia składek ZUS, wprowadzenie dopłat do wynagrodzeń czy zawieszenie podatku od nieruchomości i innych opłat na rzecz państwa.więcej...

KORONAWIRUS

Bony uratują czeską turystykę krajową?

Ministerstwo rozwoju regionalnego Czech chce ożywić turystykę krajową, wprowadzając bony wypoczynkowe.

więcej...

KORONA KRYZYS

Gut-Mostowy: pracujemy nad włączeniem turystyki do polityki społecznej państwa
 

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego była organizatorem drugiej telekonferencji z wiceministrem turystyki Andrzejem Gutem-Mostowym. W e-spotkaniu udział wzięły 654 osoby. Postulaty dotyczyły zwolnienia ze składki na ZUS, ale też z podatku od nieruchomości, czy szybszego zwrotu nadpłaconego VAT-u. 


więcej...

OGŁOSZENIE
Polska Organizacja Turystyczna ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora ZOPOT

Konkurs obejmuje placówki w  Wiedniu (Austria) i w Tokio (Japonia). Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 23.03.2020 r. 

 
więcej...

KORONAWIRUS

Gut-Mostowy przyjął kolejne postulaty branży

Zawieszenie składek na ZUS także dla
przedsiębiorców zatrudniających powyżej 10 osób, zmiana polityki banków w kwestii udzielania kredytów obrotowych, zawieszenie ubezpieczenia za tabor transportowy na czas przestoju pracy to postulaty, które do wiceministera turystyki składają przedsiębiorcy.

więcej...

KORONAWIRUS
Branża odpowiada na rozwiązania zawarte w tarczy antykryzysowej

Przedsiębiorcy branży turystycznej, MICE, transportowej i rozrywkowej odnieśli się do programu pomocowego zaproponowanego przez rząd.

więcej...

BRANŻA

POT wspiera akcję #ZmienTerminNieOdwoluj

Polska Organizacja Turystyczna zachęca przedsięborców do stosowania dobrych praktyk i przyłączenia się do akcji.

więcej...

KORONAWIRUS

Dymnicki: rynek czarterowy skurczy się o 40 proc.

Marcin Dymnicki, prezes TUI Poland, uważa,
że w tym roku polski rynek czarterowy skurczy się o 30-40 proc. - Obawiam się, że nawet jeśli ruch lotniczy zostanie przywrócony w kwietniu, to przynajmniej do czerwca z Polski nie poleci żaden czarter na Wyspy Kanaryjskie. Ten kierunek ucierpi najbardziej –twierdzi.

więcej...

TARCZA ANTYKRYZYSOWA

Touroperatorzy dostali więcej czasu na zwroty za odwołane wycieczkiW Tarczy Antykryzysowej znalazły się zapisy dotyczące stricte branży turystycznej i transportowej. Zakładają, m.in. wydłużenie z dotychczasowych 14 dni do pół roku okres na zwrot wpłaty za odwołane wyjazdy. Biura będą mogły też zaproponować klientom zamiast pieniędzy voucher do wykorzystania w ciągu roku od dnia, w którym wycieczka miała się pierwotnie odbyć. 

więcej...

RZĄDOWY PAKIET OSŁONOWY

Premier podał założenia pakietu osłonowego

Wartość pakietu osłonowego, który ma pomóc przedsiębiorcom przetrwać kryzys wywołany koronawirusem, to 212 mld zł. Taką informację podali prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej po obradach Rady Gabinetowej.

więcej...

  2 3 4 5 6   ...   116 >
 
Sylwetka

»» Marek Wojnar, właściciel Biura Podróży Radtur  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter