Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PROMOCJA 

Zapraszamy na spacer po Elblągu!

Prastary port Wikingów, dawna hanzeatycka potęga handlowa, była stolica państwa Zakonu Krzyżackiego. „Złoty wiek” miasta przypada na XVI i XVII stulecie, wtedy Elbląg był głównym portem morskim Rzeczpospolitej. To miasto o bardzo bogatej historii. Zabytkowa cześć Elbląga została niemal doszczętnie zniszczona podczas II wojny światowej. To jedno z najstarszych miast w Polsce – starsze niż Warszawa, Toruń czy Wrocław. 

więcej...

WYDARZENIE
Targi Czech Travel Market odbędą się w litopadzie

Piąta odsłona czeskich targów odbędzie się w Pradze. Wśród nowinek wymieniana jest konferencja organizowana przez CzechTourism.

więcej...

POMOC W KRYZYSIE
Branża turystyczna aglomeracji wałbrzyskiej dziękuje medykom za pracę

Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracja Wałbrzyska postanowiła podziękować personelowi medycznemu z obszaru aglomeracji za zaangażowanie i trud w walkę o zdrowie jej mieszkańców i przekazała około 400 voucherów uprawniających do bezpłatnego skorzystania z oferty turystycznej na terenie Wałbrzycha i okolic.

więcej...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisarz Vălean: linia lotnicza musi oddać pieniądze w ciągu 7 dni

Jeśli lot został odwołany, pasażer powinien otrzymać zwrot pieniędzy w ciągu siedmiu dni, przypomina Adina Vălean, unijna komisarz transportu w rozmowie poświęconej wyjazdom letnim. Jeśli linia lotnicza nie spełni tego obowiązku, pasażer powinien zwrócić się o pomoc do krajowego urzędu ochrony konsumentów. 

więcej...

PRZYWRACANIE TURYSTYKI

Drezno informuje po polsku


Dresden Marketing, który odpowiada za promocję turystyczną Drezna i Krainy Łaby, uruchomił w ramach własnej strony internetowej nowy serwis turystyczny po polsku.Turyści znajdą tam rozporządzenia  władz Saksonii i Niemiec dotyczące ochrony przed koronawirusem. Strona jest stale aktualizowana i uzupełniana, posiada także podstrony, m.in. dla turystów rodzinnych. 

więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020

Wjazd do Dubaju na nowych zasadach

Od 7 lipca turyści mogą znów odwiedzać najpopularniejszy emirat Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Dubaj. Aby zapewnić bezpieczeństwo turystom, władze wprowadziły szereg środków bezpieczeństwa.

więcej...

PROMOCJA
Toruń – miasto dla każdego! 


Toruń skrada serce każdemu, kto odwiedził go chociaż raz. Zapada w pamięć nie tylko przez swoją niepowtarzalną atmosferę, wyjątkową architekturę wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz bogactwo kulturalne i historyczne, ale również przez różnorodność atrakcji dla turysty w każdym wieku. I choć do tej pory rok 2020 nie sprzyjał podróżowaniu, po wielu przygotowaniach w obiektach i podjęciu wszelkich środków ostrożności, miasto jest bezpieczne i gotowe na przyjmowanie turystów. więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020

Udany czerwiec dla chorwackiej turystyki

W czerwcu w kraju nad Adriatykiem najwięcej było Niemców, Słoweńców i Austriaków. Jak podaje Chorwacka Wspólnota Turystyczna w oficjalnym komunikacie, w czerwcu Chorwację odwiedziło 892 tys. turystów (dla porównania w analogicznym okresie rok wcześniej było ich niemal 3 mln), generując 4,79 mln noclegów.

więcej...

PROMOCJA 
„Zielone” Śląskie w blogosferze – nowa kampania Śląskiej Organizacji Turystycznej
Śląska Organizacja Turystyczna stawia na promocję „w sieci”. W czerwcu wystartowała kampania z udziałem pięciu najbardziej poczytnych blogów o tematyce podróżniczej, koncentrujących się na wycieczkach po zielonych zakątkach województwa śląskiego. Kampania będzie realizowana do końca wakacji.


więcej...

WYDARZENIE
Opolska ROT przeprowadziła walne zebranie członków

Pod koniec czerwca w Podlesiu odbyło się walne zebranie członków Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Podczas zebrania przyjęto sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności za 2019 r., udzielono absolutorium zarządowi OROT, dyskutowano też na temat najbliższej działalności organizacji.

więcej...

WSPARCIE TURYSTYKI

67 mln zł dla turystyki od Mazowsza


Prawie 67 mln zł mają wynieść dotacje dla mikro i małych przedsiębiorstw,
z Mazowsza dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Otrzymają je firmy prowadzące działalność turystyczną, hotelarską, restauracyjną, rozrywkową, sportową i rekreacyjną oraz kulturalną. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020.

 

więcej...

WYDARZENIE

Walne Zgromadzenie Członków ROTWŚ


80 członków Regionalnej Organizacji Turystycznej Woj. Świętokrzyskiego uczestniczyło w walnym zebraniu członków zorganizowanym pod koniec czerwca w Kielcach.

więcej...

LUDZIE

Giorgio Armani specjalnym ambasadorem UNWTO ds. zrównoważonej turystyki
 

Twórca ma promować działania podejmowane przez organizację na rzecz tworzenia warunków do zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju turystyki na świecie. Armani dołączył do sporego grona gwiazd i sław (ludzi kultury, sportu) pełniących rolę ambasadorów. W ostatnim czasie w gronie tym znalazł się m.in. piłkarz Iker Casillas.
więcej...

WYJAZDY ZAGRANICZNE

Polacy polecą na Cypr bez testów

Cypr zmienił kategoryzację krajów i wpisał Polskę do grupy A. Dla podróżnych oznacza to, że nie muszą legitymować się negatywnym wynikiem testu PCR na koronawirusa.

więcej...

POWRÓT TURYSTYKI

Itaka wznawia loty po 112 dniach zawieszenia

Itaka zainaugurowała tegoroczny sezon letni wylotem na Zakintos. 3 lipca na tę grecką wyspę poleciało 167 klientów. To pierwszy lot po 112 dniach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa.

więcej...

POMOC RZĄDU DLA TURYSTYKI

Spotkanie z premier Emilewicz przyniosło kilka (nie)wiadomych

Dwa konkretne rozwiązania dla branży to dostęp do pieniędzy za niezrealizowane wyjazdy z TFG i projekt ustawy zwalniającej ze składek na ZUS oraz gwarantującej postojowe dla pilotów, przewodników i przewodników górskich. Nadal nie wiadomo, czy to ostatnie obejmie inne firmy, które również nie generują żadnych przychodów.

więcej...

BRANŻA

Wybrano zarząd Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej na kolejną kadencję

1 lipca odbyło się walne zebranie członków Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, w czasie którego wybrało nowe władze organizacji na kadencję 2020 - 2024.

więcej...

KIERUNKI
Analizy pomogą wznowić turystykę przyjazdową w Niemczech

Niemcy chcą powrócić na listę ulubionych kierunków turystycznych. By zoptymalizować działania promocyjne i skuteczniej konkurować o turystów z innymi destynacjami na świecie, Niemiecka Centrala Turystyki zleciła przeprowadzenie dwóch międzynarodowych badań rynku.

więcej...

LUDZIE

Nowa dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamościa


W połowie maja Urząd Miasta Zamość ogłosił konkurs na dyrektora Wydziału Turystyki i Promocji. Pod koniec czerwca ogłoszono wyniki konkursu. Na czele wydziału stanęła Barbara Godziszewska. Nowa dyrektor studiowała politologię na UMCS w Lublinie, pedagogikę na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie i florystykę w warszawskiej SGGW. 

więcej...

PROMOCJA TURYSTYCZNA

Austria reklamuje się, zachęcając do odwiedzenia Polski

Jak dobrze jest znowu podróżować i nareszcie odwiedzić Polskę. Miło będzie Cię gościć również w Austrii!” - to hasło kampanii prowadzonej przez Narodowe Biuro Promocji Austrii. Po raz pierwszy w historii wykorzystane będą materiały, które powstały w Polsce.

więcej...

  2 3 4 5 6   ...   132 >
 
Sylwetka

»» Anna Michalec, właścicielka biura agencyjnego TURKUS w Koluszkach.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter