Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Europejczycy będą kupować w internecie częściej niż Amerykanie

Choć zeszły rok był dla europejskiej branży
turystycznej trudny, po raz kolejny udowodniła, że jest odporna na kryzysy. Mimo upadku Thomasa Cooka, obaw związanych z Brexitem i problemów z liniami lotniczymi, rynek urósł o 2 proc. do 296 mld euro, wynika z raportu Phocuswright.

więcej...

DESTYNACJE

Grecja bije rekordy popularności, ale część kierunków traci klientów.

O niecały 1 proc. wzrosła w zeszłym roku
liczba pasażerów, którzy skorzystali
z greckich lotnisk zarządzanych przez Fraport. Łącznie było ich ponad 30 mln. Fraport Greece zarządza 14 regionalnymi lotniskami w Grecji, z których większość znajduje się w typowo turystycznych regionach. To dlatego warto przytoczyć statystyki opublikowane przez firmę za zeszły rok.

więcej...

New Trends in Tourism 2020
Konferencja New Trends in Tourism (do tej pory Nowe Trendy w Turystyce) odbędzie się 3 kwietnia 2020 roku, tradycyjnie w Europejskim Centrum Solidarności. Podczas 11 edycji nie zabraknie nowości, o czym świadczy choćby zmieniona nazwa konferencji. Zaczynamy o 9.00. Pierwsze 100 osób, które dokonają rejestracji otrzymają zniżkę „Early Bird”. 

więcej...

WYDARZENIE

Polska obecna na Family
Travel Advisor Forum

Nasz kraj w czasie Forum promowany był jako kierunek bezpieczny, z dużą liczbą atrakcji dla dzieci i światowej klasy zabytkami.więcej...

LUDZIE

Minister turystyki Hiszpanii zostaje na stanowisku

W nowym rządzie Hiszpanii, na którego
czele stanął premier Pedro Sanchez,
na dotychczasowym stanowisku pozostała Reyes Maroto, która odpowiada m.in. za turystykę. Reyes Maroto weszła do rządu Hiszpanii w lipcu 2018 roku. Od tego czasu stoi na czele ministerstwa przemysłu, handlu i turystyki. Szefowa tego resortu od początku była nastawiona na dialog z branżą.

więcej...


TOUROPERATORZY

Rainbow będzie miał nową
platformę komunikacji


Przetarg na obsługę marketingową
ogłoszoną przez Rainbowa, wygrała agencja Brasil. Dotychczas biuro współpracowało w tym zakresie z Fat Baby. Ostatnie kampanie wspólnie zrealizowane to „Król Egzotyki”, „Zmień zimę w lato” i „Spokojne wakacje 50+”. 

więcej...

WYDARZENIA
MotoOrkiestra WOŚP z Energylandiią już w tę niedzielę w Krakowie!
Już w tę niedzielę na placu przed Galerią handlową M1 w Krakowie, podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zobaczycie niebywale ekstremalne pokazy kaskaderskie. Wyjątkowe show zapewni ekipa Energylandia Extreme, która, na co dzień występuje w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

więcej...

WYDARZENIA

Minister Emilewicz reklamuje akcję Weekend za pół ceny

Ruszył nabór do 8. edycji akcji “Polska
Zobacz Więcej – Weekend za pół ceny”. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do udziału w niej do końca stycznia tego roku. Weekend zniżek potrwa od 20 do 22 marca br. Jak mówi minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, przystąpienie do projektu to szansa dla przedsiębiorców na zapełnienie obiektów poza głównym sezonem. 

więcej...

LUDZIE

Rene Trabelsi nadal ministrem turystyki Tunezji w nowym składzie rządu

Premier Tunezji Habib Jemli przedstawił
skład nowego rządu. Dotychczasowy minister turystyki pozostaje na swoim stanowisku, ale nie będzie już zajmował się transportem, który przejmie Jamel Gamra. Trabelsi czasowo odpowiadał za oba sektory. Premier wprowadził jeszcze jedną zmianę – w ministerstwie turystyki i rękodzielnictwa utworzył nowe stanowisko sekretarza stanu odpowiedzialnego za rękodzielnictwo. Został nim Najet Nefzi.

więcej...

LUDZIE
Gut-Mostowy wreszcie się doczekał. Turystyka ma sekretarza stanu
3 stycznia 2020 r. Andrzej Gut-Mostowy został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. Jest też pełnomocnikiem premiera do spraw promocji polskiej marki. Nowy wiceminister z turystyką związany jest od wielu lat jako przedsiębiorca i samorządowiec.więcej...

TOUROPERATORZY

Sun&Fun wchodzi do telewizji

Sun&Fun stawia na promocję w telewizji

i w internecie. 15-sekundowa reklama będzie prezentowana w styczniu w kanałach należących do TVN-u, Polsatu i TVP. Z ofertą biura zapoznać będą się mogli też użytkownicy portali WP, Onet, mediów społecznościowych, internauci zobaczą reklamy także w innych serwisach, ponieważ część wyświetleń kupowana jest w modelu programmatic.
 

więcej...


AGENCI

Ustawa o imprezach turystycznych
nie chroni agentów

O działaniu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych półtora roku od wejścia w życie rozmawiali uczestnicy debaty, która odbyła się podczas VIII Ogólnopolskiego Forum Agentów Biur Podróży. Czytaj więcej w najnowszym numerze "Wiadomości Turystycznych".


więcej...

LUDZIE

Minister turystyki Egiptu obejmie nowy resort

Rania al Maszat nie jest już minister turystyki
Egiptu. Po połączeniu resortu z ministerstwem starożytności oddała urząd, by objąć stanowisko szefowej resortu współpracy międzynarodowej. Na czele turystyki stała przez prawie dwa lata, w czasie których udało jej się osiągnąć najwyższe przychody z sektora w historii kraju – konkretnie 12,6 mld dolarów. Maszat urodziła się w 1975 roku. W 2001 roku uzyskała tytuł doktora nauk ekonomicznych na Uniwersytecie w Maryland w Stanach Zjednoczonych, również tam ukończyła studia z zakresu ekonomii (1998 rok), po tym jak w 1995 roku została absolwentką Amerykańskiego Uniwersytetu w Kairze. 

więcej...

ŻYCZENIA
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
i szczęśliwego Nowego Roku 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku składamy najszczersze życzenia szczęścia, zdrowia i powodzenia
. Życzymy licznych sukcesów zawodowych, rekordowej sprzedaży ofert i wyłącznie zadowolonych klientów.

więcej...

WYDARZENIE
O marketingu i promocji marki na Kociewiu

Konferencja zorganizowana przez LOT „Kociewie” była podsumowaniem prac podejmowanych w ramach tworzenia strategii rozwoju regionu Kociewie.

więcej...

BIURA
Premio Travel rozszerza ofertę. Kilkanaście nowych wycieczek
W ciągu ostatnich 12 miesięcy oferta biura Premio Travel powiększyła się z 8 do ponad  30 pozycji sprzedażowych.


więcej...

WYDARZENIA

Przedświąteczne spotkanie z El Al i IGTO

Izraelskie linie lotnicze El Al wraz z Izraelskim 
Rządowym Centrum Turystyki zaprosiły na spotkanie z okazji nadchodzących świąt. Wśród gości pojawiła się również Irit Yakhnes, attaché ds. dyplomacji publicznej z ambasady Izraela.

więcej...

KONKURS
Róża Regionów - ostatnie dni na zgłoszenie 
Kolejna, 10. edycja konkursu organizowanego przez redakcję Wiadomości Turystycznych dobiega końca. Pokaż nam swoje najlepsze produkty marketingowe i zawalcz o pierwsze miejsca.

więcej...

WYDARZENIE

Zrozumienie potrzeb kluczem do lepszej współpracy między przedsiębiorcami a uczelniami

Sektorowa Rada ds. Kompetencji Turystyka podzieliła się z uczestnikami spotkania branżowego wynikami pilotażowego wdrożenia Sektorowej Ramy Kwalifikacji dla Sektora Turystyki w czterech przedsiębiorstwach działających w branży turystycznej.

więcej...

WYDARZENIA

Chorwacja zorganizowała świąteczny lunch

Chorwacka Wspólnota Turystyczna
w Polsce zorganizowała spotkanie
z dziennikarzami z okazji nadchodzących świąt. W sympatycznej atmosferze można było porozmawiać nie tylko na turystyczne tematy.

więcej...

< 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13   ...   116 >
 
Sylwetka

»» Marek Wojnar, właściciel Biura Podróży Radtur  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter