Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


POBIERZ nową interpretację podatkową o usługach własnych biur podróży

Niższe podatki i wizja zwrotu dużych kwot z lat poprzednich to dobra wiadomość dla biur podróży, które jeszcze nie zdążyły podliczyć zysków po wyjątkowo udanym sezonie letnim.
więcej...

Promocja | II OLIMPIADA WIEDZY O TURYSTYCE


 Zapraszamy uczniów do udziału i nauczycieli do        organizacji szkolnych eliminacji II Olimpiady Wiedzy o  Turystyce w roku szkolnym  2014 / 2015. To drugie  przedsięwzięcie tego typu w  branży turystycznej o  zasięgu  ogólnopolskim. Organizatorem Olimpiady  Wiedzy o  Turystyce jest Instytut Geografii Miast i  Turyzmu  Uniwersytetu Łódzkiego.
 

więcej...

Czytaj zasady Certyfikacji Pilotów i Przewodników


W zeszłym roku weszła w życie deregulacja zawodów, w tym zawodu pilota i przewodnika turystycznego. Jedni widzą w tym łatwiejszy dostęp do zdobycia uprawnień, inni dobry sposób na biznes. W tym momencie każdy może stworzyć swój własny system certyfikacji i wielu z tego korzysta. Swój system certyfikowania przygotowuje między innymi Polska Izba Turystyki.  więcej...

Minister nagrodził najlepszych
 
Centralne obchody święta branży turystycznej odbyły się w Warszawie. Z tej okazji zostały wręczone odznaczenia dla osób zasłużonych dla rozwoju i promocji turystyki. więcej... [KOMENTARZE (2)]

Jaki jest polski turysta? Raport

Niechętnie korzystają z ofert biur podróży, są skłonni zapożyczyć się, żeby wyjechać na wakacje, wolą leniuchować na plaży niż aktywnie wypoczywać, informacji o noclegach szukają w Internecie. Takie między innymi wnioski płyną z badania przeprowadzonego wśród polskich turystów.

więcej...

Korekty MEN w ustawie o turystyce szkolnej

Minister edukacji podpisała nowelizację rozporządzenia regulującego organizowanie turystyki w szkołach. Jednak zamiast gruntownych zmian postulowanych przez branżę, dokonano jedynie kosmetycznej korekty.

więcej...

Zamek w Malborku z nową rodzinną trasą

„Tajemnice Zamku Malbork” to nowa trasa kierowana do rodzin z dziećmi, która w atrakcyjny sposób ma przybliżyć najmłodszym historię krzyżackiej twierdzy. Już w pierwszym miesiącu po otwarciu zainteresowanie przerosło założenia organizatorów.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Turystyka społeczna szansą dla organizatorów

Podróże kształcą - to wiemy nie od dziś. Touroperatorzy mogą wykorzystać ten potencjał, by przyciągnąć do biur nowe grupy klientów. Mogą to osiągnąć poprzez zaangażowanie się w turystykę społeczną. Korzyści z tych działań przy niewielkich nakładach zaprocentują długofalowymi zyskami.

więcej... [KOMENTARZE (13)]


Filmy coraz ważniejsze w marketingu miast

Set jetting, czyli turystyka filmowa to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu turystycznego. Miliony turystów wybierają kierunek wakacji sugierując się tym, co zobaczyli na srebrnym ekranie.

więcej... [KOMENTARZE (2)]


Promocja | Eurotours International rozbudowuje zespół w Polsce

Eurotours International z główną siedzibą w Kitzbühel w Tyrolu jest największą w Europie Środkowej agencją turystyki przyjazdowej oraz jednym z największych touroperatorów  oferujących wycieczki w sprzedaży bezpośredniej.Od ponad 30-stu lat firma, która wchodzi w skład austriackiego koncernu turystycznego Grupy Verkehrsbüro AG, z sukcesem promuje i udostępnia oferty podróży przede wszystkim wkrajach alpejskich, Europie Północnej oraz basenie Morza Śródziemnego. Firma z roku na rok odnotowuje w zakresie turystyki wyjazdowej wzrost obsługiwanych klientów, jak i przychodów.W 2013 r. z wyjazdów oferowanych przez austriackiego touroperatora skorzystało ok. 1,3 mln klientów. Dostarczanie klientom usług o wysokiej jakości w najlepszych cenach oraz współpraca z ponad 4 tys. kontrahentami branżowych i 800 organizatorami tyrystyki na całym świecie stanowią podstawę sukcesu i dalszego dynamicznego rozwoju firmy. Dotyczy to również polskiego rynku, na którym Eurotours International od tego roku rozpoczął bezpośrednią sprzedaż wycieczek dla klientów indywidualnych we współpracy z partnerami spoza branży turystycznej. W związku z dalszym rozwojem działalności w Polscefirma poszukuje doświadczonych ekspertów turystyki.

więcej...

Projekt założeń ustawy o funduszu trafił do kosza
Efekt dwuletnich prac Ministerstwa Sportu i Turystyki poszedł na marne. Organizatorzy uniknęli widma dodatkowych obciążeń, jednakże wciąż wiele problemów pozostaje nierozwiązanych. więcej... [KOMENTARZE (1)]

Agencie, pokaż prowizję !
Jedna z amerykańskich sieci franczyzowych zobowiązała swoich partnerów do podpisania nowej umowy franczyzowej. Pojawił się w niej kontrowersyjny zapis obligujący biura do wyraźnego informowania klientów o fakcie pobierania prowizji agencyjnej lub innego typu wynagrodzenia od organizatora wakacji. więcej...


Promocja | Twój interaktywny przewodnik.

Arguido to nowoczesna usługa, skierowana do posiadaczy urządzeń mobilnych (smartfon, tablet) realizująca funkcję przewodnika miejskiego. Wyróżnia ją zastosowanie nowoczesnej i rewolucyjnej technologii Augmented Reality (rozszerzona rzeczywistość). Dzięki niej użytkownik może obserwować nie tylko elementy świata rzeczywistego, ale także generowane przez urządzenie mobilne obiekty wirtualne. To innowacyjna aplikacja, która pozwala gromadzi przewodniki wszystkich obiektów w jednym miejscu! więcej...


Promocja | Odkryj uroki Kanału Bydgoskiego

To wyjątkowe miejsce zyskało właśnie nowe oblicze, dzięki współfinansowanej ze środków unijnych rewitalizacji.

W XVIII wieku, po wybudowaniu Kanału Bydgoskiego, powstało połączenie, znane dziś jako Bydgoski Węzeł Wodny. Węzeł tworzą rzeki i kanały w najbliższym sąsiedztwie Bydgoszczy. Obecnie jest on zakwalifikowany jako droga wodna II klasy i stanowi nieoceniony relikt historii miasta. W 2005 roku Kanał Bydgoski został wpisany na listę zabytków województwa, a w przyszłości ma szanse znaleźć się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

więcej...

Polska oferta zimowa wciąż mało atrakcyjna

Polska oferta zimowa wciąż mało atrakcyjna Końcówka sezonu letniego, to dla branży początek przygotowań do zimy. W zeszłym sezonie, aby przyciągnąć zagranicznych turystów w polskie góry, usługodawcy i organizatorzy kusili przystępnymi cenami i szerokim wachlarzem usług dodatkowych. Wszystko po to, aby zrekompensować niepewne warunki pogodowe i drogie stoki. Czy w tym sezonie będzie tak samo?
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Być jak booking.com
 

Biuro podróży ATAS wprowadziło na swoją stronę internetową opcję oceniania oferty. Każdy z klientów może wyrazić opinię na temat zagranicznego kursu językowego, z którego skorzystał. Ocenie podlega m.in. lokalizacja, poziom nauczania i standard zajęć językowych. To coraz powszechniejsza praktyka wśród touroperatorów.

więcej...

Licencja na sprzedawanie dla wybranych
Agent turystyczny to zawód nie tylko mało doceniany. To profesja, która wydaje się być banalnie prosta i do tego niezwykle intratna. Z takim błędnym wizerunkiem tego zawodu branża boryka się nie tylko w Polsce czy Europie, ale także w Stanach Zjednoczonych.

 

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Promocja | XXIII Kongres Uzdrowisk Polskich

W imieniu organizatorów: Stowarzyszenia Uzdrowisk Polskich, Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP, Izby Gospodarczej \"Uzdrowiska Polskie\", \"Uzdrowiska Krynica-Żegiestów\" S.A. oraz Burmistrza Krynicy-Zdroju, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na tegoruczny XXIII Kongres Uzdrowisk Polskich, który odbędzie się w dniach 2-4 października w Krynicy-Zdroju. Hasło przewodnie XXIII Kongresu: "Turystyka uzdrowiskowa odpowiedzią na aktualne potrzeby i preferencje konsumentów".
więcej...

Chcesz się rozwijać – musisz się szkolić
Jeszcze do września br. można zapisać się na bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Rozwój mazowieckich kadr turystyki”. Skierowane są one do przedsiębiorców z branży turystycznej oraz ich pracowników. Do tej pory skorzystało z nich już ponad 400 firm. więcej...


Promocja | Targi Wyposażenia Hoteli INVEST - HOTEL 

Szeroka oferta nowości produktowych i usług z branży hotelarskiej, znane w kraju autorytety, intensywne dyskusje biznesowe na temat trendów i innowacji - tak w skrócie można opisać zbliżającą się kolejną edycję targów Wyposażenia Hoteli INVEST-Hotel, która odbędzie się w dniach 29.09.-2.10.2014r. na Terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
więcej...

< 1   ...   71 72 73 74 75 77 78 79 80 81   ...   126 >
 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter