Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Członkowie rady POT VI Kadencji (pełna lista)
Dzień po wygaśnięciu V kadencji Rady POT minister Andrzej Biernat powołał jej następców. Wśród członków pojawiły się nowe twarze, ale większość składu pozostała niezmieniona. Nowy zespół chce skupić się na wspólnych działaniach promocyjnych oraz lepszej współpracy z branżą. Kadencja Rady trwa trzy lata. więcej... [KOMENTARZE (1)]

Pasażerowie oburzeni nowymi zasadami premiowania w British Airways (pełna wersja)
Linie lotnicze zapowiedziały wprowadzenie nowych rozwiązań i rozliczeń do własnego programu lojalnościowego. Pasażerowie grożą odwróceniem się od British Airways i przeniesieniem do konkurencyjnych linii lotniczych.
więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 5/2015
ROZMOWA NUMERU Klienci zdecydują o rynku. Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours opowiada o wojnie cenowej, konkurencji oraz dynamicznym wzroście spółki. Podkreśla, że firma stawia na ewolucyjny rozwój oraz zamierza urosnąć w tym roku o 15-20 proc.


więcej...

ITB 2015 z Wiadomościami Turystycznymi!
Wiadomości Turystyczne w specjalnym wydaniu gazety na targi ITB w Berlinie.  Zapraszamy do odwiedzenia polskiego stoiska narodowego, nawiązywania kontaktów branżowych oraz wypoczynku w Polsce.

Die Sonderausgabe  von “Wiadomości Turystyczne” für die ITB Berlin lädt an den polnischen Nationalstand ein, zur Kontaktaufnahme mit einschlägigen Branchen und zur Erholung in Polen.

Pobierz Wiadomości Turystyczne ITB
WIADOMOŚCI TURYSTYCZNE ITB


więcej...

Polska z nowym stoiskiem na ITB

Polska Organizacja Turystyczna przygotowała nowy projekt Polskiego Stoiska Narodowego. Tematem przewodnim będzie Wrocław-Europejska Stolica Kultury oraz Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn. POT promować będzie również Kanał Elbląsko-Ostródzki, Złoty Certyfikat w multimedialnym wydaniu oraz Szlaki Kulinarne. Hasłem przewodnim tegorocznej prezentacji jest „Podróż po Polsce”.więcej...

XI edycja Konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu (lista nagrodzonych)
14 lutego podczas Targów Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda" odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XI edycji Konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu. GRAND PRIX z nagrodą Ministra Sportu i Turystyki otrzymali wspólnie: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego wraz z partnerami za koncepcję i realizację Pętli Żuławskiej jako wzorcowego przykładu organizacji przestrzeni wodnej sąsiadujących regionów.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Doba podwójnie wyróżniony

Aleksander Doba, został odznaczony przez Prezydenta RP. Za swe osiągnięcia otrzymał od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Order został nadany za wybitne zasługi w promowaniu Polski, za osiągnięcia sportowe i działalność na rzecz rozwoju kajakarstwa. Fot.: Piotr Molęcki/KPRP

Fot.: Piotr Molęcki/KPRP

więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 4/2015

ROZMOWA NUMERU Turystyka dysponuje mocnym systemem ochrony konsumentów. W rozmowie z Marleną Semczyszyn - Tomasz Jędrzejczak. Turystyka jest istotną dziedziną gospodarki, która generuje ponad 6 proc. PKB - mówi odpowiedzialny za turystykę Podsekretarz Stanu w MSiT.

więcej...

Opiekunowie na koloniach z potwierdzoną niekaralnością - treść rozporządzenia

Zmiany w ustawie o systemie oświaty wprowadziły dodatkowe obowiązki. Realizacja nowych obowiązków ma wyeliminować sytuację, w której opiekunami dzieci podczas wypoczynku są osoby karane. Zamysł ustawodawcy był prawidłowy i słuszny niemniej jednak realizacja tego obowiązku może nastręczyć organizatorom pewnych problemów z uwagi na niejasne przepisy wykonawcze.

 

więcej...

Po sezonie emeryci i młodzież (pełna wersja)


Pobudzenie turystyki posezonowej to dobry sposób na wzmocnienie sektora turystycznego w Europie. Promocja i rozwój turystyki będzie stymulować wzrost gospodarczy i poziom zatrudnienia w Europie w najbliższych latach.
więcej...

Turystyka dysponuje mocnym systemem ochrony konsumentów - rozmowa z Tomaszem Jędrzejczakiem (pełna wersja)

Turystyka jest istotną dziedziną gospodarki, która generuje ponad 6 proc. PKB- Rozmowa numeru z Podkomisarzem Stanu w MSiT odpowiedzialnym za turystykę. więcej... [KOMENTARZE (2)]

Promocja | Deutsche Bahn rozwija ofertę IC Busa

Od 01.02.15 DB zwiększyło ofertę IC Busa o nowe przystanki w Gliwicach i Szczecinie. Przedsprzedaż jest możliwa już od 01.02.15 a kursować będą te busy od 27.03.2015.
więcej...

Wiadomości Turystyczne na ITB 2015


Wiadomości Turystyczne po raz 16 - ty na ITB 2015. więcej...

Rekomendacje VII Gremium Ekspertów Turystyki 

Na tegorocznym VII Gremium Ekspertów Turystyki podkreślano wagę tego spotkania dla procesu kształtowania się turystyki w Polsce. Padła wyraźna potrzeba wypracowania twardych wniosków, które np. posłowie, bedą mogli wdrażać w swojej sejmowej pracy.
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 3/2015

ROZMOWA NUMERU Organizatorzy w sieci - Marek Andryszak
Obawy agentów się potwierdzają - jak mówi Marek Andryszak, prezes TUI, rozwój sprzedaży przez internet jest nieunikniony. Za trzy, cztery lata ten kanał dystrybucji może stanowić w branży aż 40 procent całej sprzedaży.więcej...

Skarb Państwa odpowie za nieprawidłowe zabezpieczenia finansowe upadłych biur

Sąd Okręgowy w Warszawie zmienił wyrok w sprawie odpowiedzialności Skarbu Państwa za nieprawidłowe wdrożenie dyrektywy unijnej. Istniejący w Polsce system zabezpieczeń finansowych biur podróży na wypadek niewypłacalności, przejawiający się w obowiązku wykupienia odpowiedniej gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, unormowany został w ustawie o usługach turystycznych, która stanowi w tym zakresie implementację prawa unijnego.
więcej... [KOMENTARZE (3)]
Nowa gwarancja Alfa Star

Biuro Podróży Alfa Star do ostatniej chwili czekało z uzyskaniem nowej gwarancji ubezpieczeniowej. Jak dowiedzieliśmy się przed chwilą, Towarzystwo Ubezpieczeniowe ERV AG przyznało ją organizatorowi na kolejny rok w kwocie 20 milionów złotych.

więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 2/2015

Ukazał się najnowszy numer Wiadomości Turystycznych (16-31 stycznia 2015) Przeczytasz w nim:

DEBATA NUMERU
Czartery najważniejsze - Artur Grocholski i Andrzej Kobielski
Agenci narzekają na późne zmiany miejsc i godzin wylotów. Linie czarterowe tłumaczą, że muszą dopasowywać loty do rzeczywistego obłożenia imprez. Jak usprawnić więc system, by klient był zadowolony?

więcej...

Auschwitz online - niekorzystne dla biur podróży (pełna wersja)

Dyrekcja muzeum wprowadziła nowy elektroniczny system rezerwacji i płatności za wybrane bilety wstępu. Od stycznia w Muzeum Auschwitz-Birkenau działa system rezerwacji i sprzedaży biletów online. Miał zapewnić wygodę obsługi, ułatwić rezerwacje i przede wszystkim zagwarantować zwiedzanie obozu w wybranym terminie. Dla biur podróży zmiany są jednak niekorzystne, a system oceniany jako niewydolny i nieadekwatny do potrzeb największego w Polsce muzeum.
więcej... [KOMENTARZE (27)]


Marszałkowie jednak zapłacą za powroty

Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało projekt nowelizacji ustawy o usługach turystycznych, dokładnie określający odpowiedzialność za powroty do kraju klientów bankrutujących biur podróży.
 

więcej...

< 1   ...   74 75 76 77 78 80 81 82 83 84   ...   132 >
 
Sylwetka

»» Anna Michalec, właścicielka biura agencyjnego TURKUS w Koluszkach.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter