Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Czytaj w najnowszym numerze WT 4/2015

ROZMOWA NUMERU Turystyka dysponuje mocnym systemem ochrony konsumentów. W rozmowie z Marleną Semczyszyn - Tomasz Jędrzejczak. Turystyka jest istotną dziedziną gospodarki, która generuje ponad 6 proc. PKB - mówi odpowiedzialny za turystykę Podsekretarz Stanu w MSiT.

więcej...

Opiekunowie na koloniach z potwierdzoną niekaralnością - treść rozporządzenia

Zmiany w ustawie o systemie oświaty wprowadziły dodatkowe obowiązki. Realizacja nowych obowiązków ma wyeliminować sytuację, w której opiekunami dzieci podczas wypoczynku są osoby karane. Zamysł ustawodawcy był prawidłowy i słuszny niemniej jednak realizacja tego obowiązku może nastręczyć organizatorom pewnych problemów z uwagi na niejasne przepisy wykonawcze.

 

więcej...

Po sezonie emeryci i młodzież (pełna wersja)


Pobudzenie turystyki posezonowej to dobry sposób na wzmocnienie sektora turystycznego w Europie. Promocja i rozwój turystyki będzie stymulować wzrost gospodarczy i poziom zatrudnienia w Europie w najbliższych latach.
więcej...

Turystyka dysponuje mocnym systemem ochrony konsumentów - rozmowa z Tomaszem Jędrzejczakiem (pełna wersja)

Turystyka jest istotną dziedziną gospodarki, która generuje ponad 6 proc. PKB- Rozmowa numeru z Podkomisarzem Stanu w MSiT odpowiedzialnym za turystykę. więcej... [KOMENTARZE (2)]

Promocja | Deutsche Bahn rozwija ofertę IC Busa

Od 01.02.15 DB zwiększyło ofertę IC Busa o nowe przystanki w Gliwicach i Szczecinie. Przedsprzedaż jest możliwa już od 01.02.15 a kursować będą te busy od 27.03.2015.
więcej...

Wiadomości Turystyczne na ITB 2015


Wiadomości Turystyczne po raz 16 - ty na ITB 2015. więcej...

Rekomendacje VII Gremium Ekspertów Turystyki 

Na tegorocznym VII Gremium Ekspertów Turystyki podkreślano wagę tego spotkania dla procesu kształtowania się turystyki w Polsce. Padła wyraźna potrzeba wypracowania twardych wniosków, które np. posłowie, bedą mogli wdrażać w swojej sejmowej pracy.
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 3/2015

ROZMOWA NUMERU Organizatorzy w sieci - Marek Andryszak
Obawy agentów się potwierdzają - jak mówi Marek Andryszak, prezes TUI, rozwój sprzedaży przez internet jest nieunikniony. Za trzy, cztery lata ten kanał dystrybucji może stanowić w branży aż 40 procent całej sprzedaży.więcej...

Skarb Państwa odpowie za nieprawidłowe zabezpieczenia finansowe upadłych biur

Sąd Okręgowy w Warszawie zmienił wyrok w sprawie odpowiedzialności Skarbu Państwa za nieprawidłowe wdrożenie dyrektywy unijnej. Istniejący w Polsce system zabezpieczeń finansowych biur podróży na wypadek niewypłacalności, przejawiający się w obowiązku wykupienia odpowiedniej gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, unormowany został w ustawie o usługach turystycznych, która stanowi w tym zakresie implementację prawa unijnego.
więcej... [KOMENTARZE (3)]
Nowa gwarancja Alfa Star

Biuro Podróży Alfa Star do ostatniej chwili czekało z uzyskaniem nowej gwarancji ubezpieczeniowej. Jak dowiedzieliśmy się przed chwilą, Towarzystwo Ubezpieczeniowe ERV AG przyznało ją organizatorowi na kolejny rok w kwocie 20 milionów złotych.

więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 2/2015

Ukazał się najnowszy numer Wiadomości Turystycznych (16-31 stycznia 2015) Przeczytasz w nim:

DEBATA NUMERU
Czartery najważniejsze - Artur Grocholski i Andrzej Kobielski
Agenci narzekają na późne zmiany miejsc i godzin wylotów. Linie czarterowe tłumaczą, że muszą dopasowywać loty do rzeczywistego obłożenia imprez. Jak usprawnić więc system, by klient był zadowolony?

więcej...

Auschwitz online - niekorzystne dla biur podróży (pełna wersja)

Dyrekcja muzeum wprowadziła nowy elektroniczny system rezerwacji i płatności za wybrane bilety wstępu. Od stycznia w Muzeum Auschwitz-Birkenau działa system rezerwacji i sprzedaży biletów online. Miał zapewnić wygodę obsługi, ułatwić rezerwacje i przede wszystkim zagwarantować zwiedzanie obozu w wybranym terminie. Dla biur podróży zmiany są jednak niekorzystne, a system oceniany jako niewydolny i nieadekwatny do potrzeb największego w Polsce muzeum.
więcej... [KOMENTARZE (27)]


Marszałkowie jednak zapłacą za powroty

Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało projekt nowelizacji ustawy o usługach turystycznych, dokładnie określający odpowiedzialność za powroty do kraju klientów bankrutujących biur podróży.
 

więcej...


Koniec fikcji. Szacowanie marży zakwestionowane przez sąd


WSA uchylił interpretację podatkową Dyrektora Izby Skarbowej. Wszystkie problemy branży turystycznej, które wiążą się z odprowadzaniem podatku VAT rozpoczęły się w 1 stycznia 2014 r. kiedy to weszła w życie nowelizacja ustawyo VAT. więcej...
Czas na reformy (pełna wersja)

Wpołowie grudnia do Krakowa zjechali eksperci, naukowcy, samorządowcy, przedstawiciele organizacji turystycznych i środowisk akademickich związanych z turystyką, by wziąć udział w VII już Gremium Ekspertów Turystyki. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Wyzwania społeczno-ekonomiczne współczesnej turystyki”. Podczas trzydniowych obrad miały miejsce liczne dyskusje, które zaowocowały nowatorskimi pomysłami dla rozwoju turystyki.więcej... [KOMENTARZE (1)]
Czytaj w najnowszym numerze WT 1/2015

ROZMOWA NUMERU 
Stawiamy na dobre projekty – Rafał Szmytke, prezes POT

To nie my, jako Polska Organizacja Turystyczna jesteśmy konsumentem dobrobytu w obszarze turystyki, tylko uczestnik tego działania gospodarczego. Chcę, żeby do złotówki budżetowej dołożona była złotówka prywatna.

więcej...

Ministerstwo Sportu i Turystyki wraca z funduszem na cztery sposoby (pełna wersja)

Rząd zapowiada powrót do projektu Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.
Pod koniec listopada w Sejmie odbyła się konferencja na temat systemu zabezpieczeń finansowych w turystyce. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele samorządów branżowych, urzędów marszałkowskich oraz firm i instytucji ubezpieczeniowych.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Pełne emocji III Forum Agentów Biur Podróży POBIERZ WYDANIE SPECJALNE

Rynek usług turystycznych ulega bezustannym przemianom, zmieniają się strategie, pojawiają się nowe pomysły na biznes. Jakie jest miejsce agenta turystycznego w tej zmieniającej się rzeczywistości?

Pobierz specjalne wydanie Wiadomości Turystycznych - III Forum Agentów Biur Podróży
więcej... [KOMENTARZE (2)]

Promocja | Certyfikacja turystyki zrównoważonej – dlaczego jest nam potrzebna?

Koncepcja wdrożenia w Polsce nowego, kompleksowego systemu certyfikacji turystyki zrównoważonej w środowisku wiejskim jest uzasadniona, a wręcz pożądana. Takie wnioski płyną z opracowania „Rozpoznanie uwarunkowań tworzenia systemu certyfikacji turystyki zrównoważonej w środowisku wiejskim”, przygotowanego przez Instytut na rzecz Ekorozwoju na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.
więcej...

Problematyczna promocja miast (pełna wersja)

Według oceny Najwyższej Izby Kontroli miasta mają problem ze skutecznym badaniem efektywno ści podejmowanych działań promocyjnych.
W połowie września światło dzienne ujrzał raport Najwyższej Izby Kontroli oceniający działalność promocyjną czternastu wybranych polskich miast na prawach powiatu (m.in. Bydgoszczy, Białegostoku, Gdyni, Gdańska, Krakowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Radomia, Suwałk, Torunia i Warszawy). więcej...

< 1   ...   75 76 77 78 79 81 82 83 84 85   ...   132 >
 
Sylwetka

»» Anna Michalec, właścicielka biura agencyjnego TURKUS w Koluszkach.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter