Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WT w nowej odsłoniePrzekazujemy w Państwa ręce „Wiadomości Turystyczne” w zmienionej postaci. Decyzję o modyfikacjach wprowadzamy po licznych rozmowach, sugestiach i propozycjach płynących od naszych czytelników.
więcej... [KOMENTARZE (1)]

W biznesie nie ma miejsca na sentymenty

III Forum Agentów Biur Podróży odbyło się w Warszawie. Za nami pouczające prelekcje i owocne dyskusje. W imprezie wzięli udział znamienici goście: szefowie największych firm turoperatorskich, prezesi stowarzyszeń branżowych i  przedstawiciele agencji turystycznych.

 
więcej...

Caravaning przyciąga coraz więcej młodych osób (tylko w internecie)

Sektor postrzegany do tej pory, jako obszar zainteresowań turystów głównie w średnim i starszym wieku zmienia swoje oblicze. Caravaning wybiera coraz więcej osób poniżej 40 roku życia, jako sposób na spędzenie wolnego czasu. więcej... [KOMENTARZE (12)]

Lotniska doceniają branżę (tylko w internecie)

Porty lotnicze coraz bardziej zabiegają o pracowników biur podróży. W zamian za sprzedaż różnorodnych usług mogą oni nie tylko korzystać ze zniżek, ale nawet liczyć na zarobek. Niemieckie lotniska są już co do tego zgodne, agenci to także ważna grupa docelowa. więcej...

Wizy barierą dla turystyki (tylko w internecie)


Swoboda podróżowania jest kwestią kluczową dla rozwoju turystyki światowej. To główna teza wynikająca ze spotkania przewodniczących stowarzyszeń biur podróży z całego świata, które miało miejsce w pierwszej połowie listopada w Zagrzebiu.
więcej... [KOMENTARZE (1)]

W USA najlepiej radzą sobie specjaliści (pełna wersja)

Badanie przeprowadzone przez Amerykańskie Stowarzyszenie Agentów
Turystycznych ASTA (American Society of Travel Agents) potwierdziło odczucia wielu przedsiębiorców turystycznych z USA. Pierwsze półrocze bieżącego roku było lepsze od analogicznego okresu 2013 r. Większość badanych zanotowała wzrost zarówno w wielkości przychodów, liczbie zawartych transakcji, jak i liczbie klientów. Średnie dane dla wszystkich rodzajów biur podróży biorących udział w badaniu pokazały, że dla tych trzech kategorii wyniki wzrosły odpowiednio o 47 proc., 45 proc. oraz 43 proc. więcej...

Przykre skutki złych decyzji (pełna wersja)Fuzja Thomasa Cooka z Airtours, do jakiej doszło w 2007 r., mogła zostać wykonana lepiej. Taka jest opinia Petera Fankhausera, dyrektora generalnego firmy. W czasie śniadania biznesowego zorganizowanego przez brytyjski magazyn branżowy „Travel Weekly” Peter Fankhauser przyznał, że dobrze się stało, że doszło do połączenia firm, jednak sam sposób przeprowadzenia fuzji pozostawia wiele do życzenia.

więcej...

Najlepsi nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie Róża Regionów 2014 ZOBACZ LISTĘTradycyjnie już podczas targów w Poznaniu redakcja „Wiadomości Turystycznych” wręczyła nagrody w plebiscycie na najlepsze projekty, promujące lokalne produkty turystyczne, pod hasłem Róże Regionów.
więcej... [KOMENTARZE (7)]

Brytyjczycy cenią małe lotniska (tylko w internecie)

Grupa konsumencka – Which? przeprowadziła ankietę, w której spytała ponad 10 tys. podróżnych, jak oceniają brytyjskie lotniska. W opinii pasażerów, mniejsze lotniska zasługują na wyższą ocenę niż duże porty lotnicze.  Badanych pytano o ich doświadczenia związane z podróżowaniem drogą powietrzną. Konsumenci musieli wnikliwie oszacować pozytywne i negatywne strony danych portów lotniczych.
więcej...


Warszawski szlak muzealny jeszcze bardziej atrakcyjny (tylko w internecie)


W październiku nastąpiło długo oczekiwane otwarcie wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich. Zwiedzający mogą zapoznać się z dziejami narodu żydowskiego na ziemiach polskich od czasów średniowiecza do współczesności.
więcej...


Magazyn podróżniczy rozpoczyna serię szkoleń (tylko w internecie)Royal Caribbean International będzie pierwszym partnerem prestiżowego magazynu o podróżach Conde Nast Traveler przy projekcie dedykowanym agentom turystycznym. Conde Nast Traveler to magazyn, który od wielu lat opisuje najciekawsze miejsca na świecie. Marka, znana świetnie wszystkim miłośnikom podróży zarówno na rynku amerykańskim, jak i europejskim, wchodzi w branżę turystyczną.
więcej...

Targi Podróże w nowym miejscu

Kolejna, trzecia edycja Targów Podróże, organizowanych przez Murator Expo odbędzie się na warszawskim Torwarze, a nie jak dotychczas na Stadionie Narodowym. Dotychczasowa formuła targów będzie kontynuowana. Obok oferty wystawców, w programie znajdą się warsztaty i spotkania z podróżnikami m.in. z Wojciechem Cejrowskim. więcej... [KOMENTARZE (1)]

Konkurs na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej rozstrzygnięty.  LISTA ZWYCIĘZCÓW

Polska Organizacja Turystyczna przyznała nagrody w kolejnej edycji konkursu na najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce. Wśród laureatów znaleźli się w większości ci, którzy już nieraz mieli okazję odbierać statuetki z rąk prezesa POT Rafała Szmytke.
więcej...

Prenumerata WT gwarancją sukcesu w branży turystycznej

Pamiętaj o zamówieniu (przedłużeniu) prenumeraty Wiadomości Turystycznych. Nasz dwutygodnik to rzetelne informacje i przejrzysta szata graficzna tworząca profesjonalne medium nieodzowne w codziennej pracy każdej firmy branży turystycznej.
więcej...

Targi Tour Salon z Wiadomościami Turystycznymi

Zapraszamy do lektury wydania specjalnego Wiadomości Turystycznych,
przygotowanego z okazji 25-lecia Targów Tour Salon. W wydaniu specjalnym znajdą Państwo informację o programie targów, imprezach towarzyszących oraz spis wystawców.


więcej...

Promocja | Konferencja Turystyka Kulinarna: POLSKI HIT

Turystyka kulinarna to podróżowanie w celu przeżycia autentycznego i unikalnego doświadczenia opartego na kuchni danego miejsca. Już sama definicja kryje w sobie tyle smaku i przygody, że aż trudno nie wyruszyć w kulinarną podróż. Po raz drugi podczas Tour Salonu eksperci branży turystycznej, będą zastanawiać się nad polskimi atutami sprawiającymi, że oferta turystyki kulinarnej przyciągnie do nas gości z całego świata. więcej...

Nagrodzeni za rozwój turystyki w Śląskim ZOBACZ LISTĘ

 

Już po raz kolejny w województwie śląskim obchodzono Światowy Dzień Turystyki. Przedstawiciel gospodarza uroczystości Urzędu Marszałkowskiego uhonorował 47 organizacji i osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju turystyki w regionie w 2014 r.  więcej...

POBIERZ nową interpretację podatkową o usługach własnych biur podróży

Niższe podatki i wizja zwrotu dużych kwot z lat poprzednich to dobra wiadomość dla biur podróży, które jeszcze nie zdążyły podliczyć zysków po wyjątkowo udanym sezonie letnim.
więcej...

Promocja | II OLIMPIADA WIEDZY O TURYSTYCE


 Zapraszamy uczniów do udziału i nauczycieli do        organizacji szkolnych eliminacji II Olimpiady Wiedzy o  Turystyce w roku szkolnym  2014 / 2015. To drugie  przedsięwzięcie tego typu w  branży turystycznej o  zasięgu  ogólnopolskim. Organizatorem Olimpiady  Wiedzy o  Turystyce jest Instytut Geografii Miast i  Turyzmu  Uniwersytetu Łódzkiego.
 

więcej...

Czytaj zasady Certyfikacji Pilotów i Przewodników


W zeszłym roku weszła w życie deregulacja zawodów, w tym zawodu pilota i przewodnika turystycznego. Jedni widzą w tym łatwiejszy dostęp do zdobycia uprawnień, inni dobry sposób na biznes. W tym momencie każdy może stworzyć swój własny system certyfikacji i wielu z tego korzysta. Swój system certyfikowania przygotowuje między innymi Polska Izba Turystyki.  więcej...

< 1   ...   76 77 78 79 80 82 83 84 85 86   ...   132 >
 
Sylwetka

»» Anna Michalec, właścicielka biura agencyjnego TURKUS w Koluszkach.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter