Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Pobierz bezpłatnie

Polska oferta na rynek wschodni – zobacz wydanie specjalne na targi MITT w Moskwie

Już we wtorek rozpoczynają się 24. Międzynarodowe Targi Turystyczne w Moskwie. Z tej okazji redakcja „Wiadomości Turystycznych” przygotowała rosyjskojęzyczne wydanie specjalne prezentujące Polskę i jej atrakcje turystyczne rosyjskim odbiorcom.


więcej...

Egipska wiza jednak bez zmian?
Protesty branży przeciwko wprowadzeniu wyższej opłaty za wizę do Egiptu wydają się odnosić skutek. Z rozmów z egipskimi politykami wynika, że pojawiają się szanse na zaniechanie planów.


więcej...

pobierz bezpłatnie
Wiadomości Turystyczne promują Polskę na ITB Berlin
Największe targi turystyczne, najważniejsze wydarzenie dla branży i atrakcja dla tysięcy zwiedzających – już jutro rozpoczynają się targi ITB w Berlinie. Z tej okazji redakcji Wiadomości Turystycznych – jak co roku – przygotowała specjalne wydanie z polską ofertą na rynek niemiecki.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Turystyka krajowa potrzebuje liderów

W turystyce krajowej bez wątpienia drzemie ogromny potencjał. Według szacunków, wyjazdy krajowe stanowią ok. 70 proc. podróży Polaków. Pod względem biznesowym ten sektor rynku jest jednak daleko w tyle za turystyką wyjazdową. O problematyce turystyki krajowej, komercjalizacji i podejściu do niej branży rozmawiali eksperci zaproszeni przez redakcję "Wiadomości Turystycznych".


więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 05/2017

Start-upy rozwijają turystykę

Innowacyjne firmy zyskują wsparcie nie tylko w USA, ale także w Europie. O ich znaczeniu dla przyszłości branży turystycznej mówi Walter Toscano, ekspert firmy TravelTelco – partnera kongresu Travel Technology Europe.


więcej...

LOT-y tworzą własną organizację
Ogólnopolskie Porozumienie Lokalnych Organizacji Turystycznych to nowa organizacja, którą właśnie powołały najbardziej aktywne polskie LOT-y. Na jej czele w roli prezesa stanął Jarosław Lichacy, prezes Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (Darlot).


więcej...

patronat WT
GLOBalna turystyka w sercu Śląska!
Prawie 200 wystawców, wiele konkursów dla zwiedzających, spotkania z Aleksandrem Dobą i Jakubem Poradą, a także konferencja branży eventowej EventExpo oraz spotkanie dla miłośników sportów nieolipmpijskich – The World Game. Za miesiąc w Katowicach rozpoczynają się 23. Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2017.


więcej... [KOMENTARZE (4)]

Istnienie POT-u jak najbardziej uzasadnione

Międzyresortowy Zespół ds. Promocji Polski Za Granicą stoi na stanowisku, iż dalsze funkcjonowanie Polskiej Organizacji Turystycznej znajduje uzasadnienie – czytamy w stanowisku przyjętym 27 lutego przez przedmiotowy zespół.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Marek Olszewski rekomendowany na prezesa POT

Do konkursu na stanowisko prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej tym razem przystąpiło dziesięciu kandydatów, z czego pięciu spełniło warunki formalne. Zespół ds. przeprowadzenia naboru, który spotkał się 27 lutego, wskazał dwie kandydatury: Marka Olszewskiego oraz Tomasza Rosseta. Rekomendację ministra Witolda Bańki uzyskał Marek Olszewski, teraz czekamy na opinię Rady POT.

więcej...

HanseMerkur już dostępny w MerlinX
Oferta ubezpieczeń HanseMerkur została wprowadzona do najpopularniejszego systemu rezerwacyjnego dla biur podróży – MerlinX, którego operatorem są Elektroniczne Systemy Sprzedaży Sp. z o.o.


więcej...


Roadshow TSS Polska pod hasłem innowacji

TSS Polska – Kooperacja Biur Podróży zaprasza na kolejny Roadshow pod hasłem „Innowacyjne biura mogą więcej”. Tegoroczna edycja rozpocznie się od spotkań w Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu. Wiadomości Turystyczne są patronem medialnym wydarzenia.

 

więcej...

Róże Regionów 2016 wręczone

Tradycyjnie w pierwszy dzień Tour Salonu ma miejsce wręczenie wyróżnień w konkursie Róża Regionów organizowanym przez redakcję "Wiadomości Turystycznych". Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych materiałów promocyjnych wydawanych przez regiony, miasta, gminy czy lokalne organizacje turystyczne. Wszystkim wyróżnonym serdecznie gratulujemy!więcej...

Złoty Certyfikat 2016 dla Industriady

Znamy już rozstrzygnięcie Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2016 roku – Certyfikaty POT. Uroczysta Gala odbyła się 17 lutego w trakcie targów Tour Salon w Poznaniu.więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 04/2017

Politycy znowu majstrują przy POT

Kukiz’15 chce zlikwidować POT. Głównym zarzutem jest brak efektów działania organizacji. Dane POT pokazują jednak nieco inny obraz: w latach 2010-2015 liczba turystów odwiedzających Polskę wzrosła o 34 proc., przy czym najwięcej przyjazdów zanotowano z krajów, w  których realizowane były zintegrowane kampanie promocyjne.


więcej...

Trzecie miejsce dla Gdańska w European Best Destination
Gdańsk debiutował w konkursie „European Best Destination”, ustąpił jedynie Porto i Mediolanowi. Kandydaci do tytułu wyłaniani są na podstawie badań Eurostatu dotyczących turystyki w Europie oraz danych o popularności i reputacji miast w internecie. O miejscu na podium decydują głosy internautów.


więcej...

Co nowego w nowych technologiach
New Tech – New Travel – w ciągu trzech dni trwania Tour Salonu w strefie POT, poświęconej nowym technologiom, na gości czekają prezentacje, atrakcje, konkursy, dyskusje... A już pierwszego dnia, w trakcie oficjalnego otwarcia targów, poznamy laureatów konkursu organizowanego przez POT.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program wydarzeń.


więcej...

Opłata za doradztwo – pomysł dobry, ale nierealny?

Z osobami, które zwracają się do biur podróży z prośbą o przygotowanie dla nich ofert wypoczynku, a potem kupują wycieczkę samodzielnie w internecie lub w innej placówce, spotkał się na swojej drodze chyba każdy agent. Pomysł pobierania opłaty za doradztwo nie jest nowy, ale większość agentów uważa go za nierealny. Czy na pewno?więcej... [KOMENTARZE (1)]

pobierz bezpłatnie
Co słychać na Tour Salonie – pobierz bezpłatny dodatek Wiadomości Turystycznych

Po raz kolejny do rąk czytelników oddajemy wydanie targowe Wiadomości Turystycznych – Tour Salon 2017. Wydarzenia, konferencje, prelekcje, konkursy i degustacje – z naszym dodatkiem nie przegapisz niczego.


więcej...

Marek Migdal prezesem Zachodniopomorskiej ROT
W dniu 31 stycznia 2017 r. rezygnację z funkcji prezesa Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej złożył Waldemar Miśko. Nowym prezesem ZROT został Marek Migdal.


więcej...

IGHP wchodzi do regionów
Inicjatywę o powołaniu dyrektorów regionalnych centrala Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP) podjęła pod koniec ubiegłego roku. – Przez trzy miesiące odbyło się osiem spotkań regionalnych IGHP, a to dopiero początek – mówi Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP. Celem spotkań jest zidentyfikowanie problemów, którymi Izba powinna się zająć.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

< 5 6 7 8 9 11 12 13 14 15   ...   81 >
 

»
Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>


Sylwetka

»» Eliza Smolińska, właścicielka biura Aleksander w Kaliszu »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter