Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 

»


WARSZTATY
Kujawy budują markę


Realizowane przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną warsztaty przeprowadzono w ramach projektu "Budujemy markę Kujaw".
więcej...

LUDZIE

Organizacja Turystyczna Hawajów ma nowego wiceprezesa

W początkach października Organizacja Turystyczna Hawajów wybrała Pattie Herman wiceprezesem ds. marketingu i rozwoju produktu. Stanowisko to Herman obejmie oficjalnie 2 grudnia. Jako wiceprezes Pattie Herman będzie odpowiedzialna m.in. za nadzorowanie tworzenia strategii marki Hawajów. 
więcej...

...
... więcej...

LUDZIE

Drésin nowym sekretarzem generalnym ECTAA

Europejskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych 
i Touroperatorów (ECTAA) ma nowego sekretarza generalnego. Eric Drésin zastąpił na stanowisku Michela de Blusta, który piastował tę funkcję od 1989 roku, a który we wrześniu tego roku odszedł na emeryturę. Z wykształcenia prawnik, karierę rozpoczynał od pracy w Parlamencie Francji i Belgii. Od 2001 roku związany był z różnymi europejskimi organizacjami. 

więcej...

LUDZIE

Boeing z nowym prezesem zarządu

David Muilenburg, dotychczasowy prezes
zarządu Boeinga, pełniący jednocześnie
funkcję dyrektora zarządzającego, wykonawczego i prezesa nadzorującego wszystkie organy firmy (z ang. president), nie będzie już pełnił tej pierwszej funkcji. Rozdzielenie zadań prezesa zarządu od pozostałych obowiązków ma pomóc mu skupić się na zadaniach związanych z przywróceniem samolotów Boeing 737-Max do służby. Muilenburg będzie też mógł, dzięki rozdzieleniu tych ról, lepiej skupić się na potrzebach klientów Boeinga i na wdrożeniu zmian, które poprawią jakość i bezpieczeństwo.


więcej...

DESTYNACJE

Malta w Polsce to historia sukcesu

Popularność Malty w Polsce rośnie
z każdym rokiem. Tylko w pierwszym
półroczu tego roku naszych klientów było o ponad 9 proc. więcej rok do roku. Maltańska Organizacja Turystyczna szacuje, że do końca 2019 roku kraj odwiedzi ponad 100 tys. polskich podróżnych.

więcej...

LUDZIE

POT szuka dyrektora na Ukrainę

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła
konkurs na stanowisko dyrektora zagranicznego ośrodka POT na Ukrainie. Przewidywany czas rozpoczęcia pracy to połowa grudnia tego roku, umowa będzie zawarta na czas określony, nie dłuższy niż 33 miesiące.

więcej...

WYJAZD PRASOWY

Dziennikarze poznawali atrakcje Szardży

W pierwszych dniach października

kilkunastoosobowa grupa dziennikarzy z Polski, Czech, Estonii, Litwy i Łotwy

przyjechała do Szardży – trzeciego pod

względem wielkości emiratu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – by poznać jej

największe atrakcje turystyczne.


więcej...

PATRONAT

Włącz się do akcji CZYSTA WKRA

Mazowiecka Regionalna OrganizacjaTurystyczna zaprasza wszystkich do włączenia się w 10. odsłonię akcji "Czysta Wkra." Akcja wpisująca się w misję organizacji promowania turystyki zrównoważonej ma na celu pomoc przy oczyszczeniu nurtu i brzegów jednej z najbardziej obleganych przez turystów rzek na Mazowszu – Wkry, także zwrócenie uwagi na problem kurczeniasię zasobów wody słodkiej w kraju.

 

więcej...

LUDZIE

François Baltus-Languedoc pokieruje Organizacją Turystyczną Martyniki

Nowy prezes ma doświadczenie w kreowaniu strategii turystycznych, pracy na rynkach amerykańskim i azjatyckim, oraz w sektorze hotelarskim.

więcej...

WYDARZENIA
Olecko z pojedynkiem kulinarnym
W Amfiteatrze oleckim położonym nad  Jeziorem Oleckim Wielkim 21 września rozegrano pojedynek kulinarny - „Tradycja i Nowoczesność”. Celem pojedynku była promocja tradycyjnej kuchni poprzez przygotowanie tych samych typowych dla regionu mazurskich dań, na dwa sposoby – tradycyjny i nowoczesny.

 
więcej...

BIURA

Ostalska&Majda Partners czyli Ski Travel

Dorota Ostalska i Krzysztof Majda,
doświadczeni menedżerowie, którzy
przez wiele lat pracowali w Neckermannie, otworzyli własne biuro touroperatorskie. Na początek będą sprzedawać wycieczki narciarskie do Austrii i Włoch, w programie letnim poza tymi dwoma krajami znajdzie się także Bułgaria. Touroperator dopiero powstał, nie istnieje nawet tydzień, a już pierwsi agenci podpisali umowę i zadeklarowali współpracę. Biura, które sprzedawały dojazd własny Neckermanna, znajdą w produkcie Ostalska&Majda Partners tę samą jakość i atrakcyjne ceny. Na razie organizator bazuje na dojeździe własnym, choć w przyszłości nie wyklucza wprowadzenia innych wariantów.

więcej...

WYDARZENIA

KLM ma już 100 lat

7 października 2019 roku linie KLM obchodziły
setne urodziny. Z tej okazji przewoźnik
zorganizował spotkanie, które było okazją do przedstawienia historii i planów przewoźnika na kolejne lata. Frantisek Siling, dyrektor generalny KLM i Air France w Polsce przypomniał, że przed stu laty, holenderski wizjoner Albert Plesman wraz z inwestorami założył KLM. Pierwszy lot
pilotowany przez Jerry’ego Shawa odbył się
z Londynu do Amsterdamu 17 maja 1920 roku.

więcej...

LUDZIE

Derela pokieruje hotelem Best Western w Juracie

Artur Derela, dotychczasowy dyrektor
Mercure Warszawa Grand rozstał się z firmą i dołączył do zespołu Polskiego Holdingu Hotelowego. Będzie w nim odpowiadał za hotel Best Western Jurata, którego dyrektorem został 1 października. Z kolei Ewa Szczepańska, która do tej pory kierowała tym obiektem, stanęła na czele Golden Tulipa Międzyzdroje Residence.

więcej...

LUDZIE

Jacek Kowalczyk odszedł z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Świętokrzyskiego

Z urzędem maraszłkowskim Jacek Kowalczyk był związany przez 21 lat, w ostatnich latach szefował departamentowi odpowiedzialnemu m.in. za turystykę. Jak donoszą lokalne media, ma teraz pracować w urzędzie miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

więcej...

TOUROPERATOR
Exim Tours pomoże turystom głosować podczas wakacji

W niedzielę 13 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu RP. Dla wszystkich tych, którzy w trakcie wyborów parlamentarnych wyjeżdżają z biurem Exim Tours na wakacje lub planują to zrobić, touroperator umożliwi wzięcie udziału w głosowaniu.
więcej...

LUDZIE

Joanna Frącczak w dziale wyjazdów grupowych Mouzenidis Travel


Joanna Frącczak z Mouzenidis Poland jest związana od kilku lat. Ostatnio pracowała na stanowisku przedstawiciela regionalnego. Joanna Frącczak jest absolwentką turystyki i rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W początkach kariery była związana z biurem podróży Itaka (pełniła m.in. obowiązki kierownika salonu).
więcej...

LUDZIE

Scarlet Snow Belo mianowana turystycznym ambasadorem Filipin

Ciesząca się dużą popularnością w ojczyźnie modelka i influencerka ma promować kraj jako atrakcyjny kierunek turystyczny. Włączy się m.in. w kampanię „It’s More Fun in the Philippines”.

więcej...

LUDZIE
Awanse w Organizacji Turystycznej Tajlandii

Thapanee Kiatphaibool i Numfhon Boonyawat w Organizacji Turystycznej Tajlandii mają nadzorować działania związane z rozwojem produktów turystycznych i planowaniem marketingowym.

więcej...

STUDY TOUR

Ukraińscy touroperatorzy z wizytą w Świętokrzyskim

W programie wizyty studyjnej było zwiedzanie Buska Zdroju, spotkanie z władzami Sandomierza i rozmowy stolikowe z przedstawicielami świętokrzyskiej branży turystycznej.

więcej...

< 5 6 7 8 9 11 12 13 14 15   ...   111 >
 
Sylwetka

»» Sylwia Lach-Włodarska, właścicielka Biura Podróży One2Fly Agent Roku 2019 »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter