Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Brytyjski MSZ łagodzi ostrzeżenie wobec Tunezji

Wygląda na to, że tunezyjskie kurorty mogą znów zapełnić się brytyjskimi turystami. Foreign Office właśnie zmienił poziom ostrzeżenia dla podróżnych wybierających się do tego kraju. Odpowiedzili już touroperatorzy.


więcej...

Barbara Tutak odeszła z POT


Barbara Tutak przez wiele lat była dyrektorem Departamentu Instrumentów Marketingowych. Rozwiązanie umowy z POT nastąpiło na podstawie porozumienia stron.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Egipska branża potępia atak nożownika
Szef Stowarzyszenia Przedsiębiorców Turystycznych Regionu Morza Czerwonego ostro potępił atak na turystów w Hurghadzie. Jednocześnie gubernator zabronił korzystania z plaży osobom niebędącym gośćmi hotelowymi.


więcej...

Atak nożownika na turystów w Hurgadzie

Dwóch turystów zginęło, a czterech zostało rannych w ataku nożownika w jednym z kurortów w Hurgadzie. Według służb, wśród rannych podobno znajduje się obywatel polski.więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 14/2017


Polacy odkryli potencjał turystyczny Albanii
Zapytaliśmy przedstawicieli biur podróży, jak Albania sprzedaje się u nich, co jest mocną, a co słabą stroną kierunku. Zwłaszcza że touroperatorzy zwiększają co roku liczbę dostępnych miejsc w hotelach i samolotach. O rosnącym znaczeniu Albanii na polskim rynku mówią: Łukasz Zarwański, quality manager w Net Holiday, Maciej Nykiel, dyrektor zarządzający Fly.pl, Gabriela Mańka-Sokullu, właścicielka Rego-bis i Dariusz Rajski, właściciel biura podróży RAJSKAGRECJA.PL.

więcej...

promocja
Promocyjna oferta udziału w TT Warsaw tylko do końca lipca
Przygotowania do jubileuszowej 25. już edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw trwają. Jeszcze do końca lipca skorzystać ze specjalnej, promocyjnej oferty udziału w targach.


więcej...

Departament Turystyki już bez wicedyrektor
Olga Grabowska, która pełniła funkcję wicedyrektor departamentu turystyki w ministerstwie sportu i turystyki, została odwołana ze stanowiska.
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Wspólnie tworzymy agendę VI Ogólnopolskiego Forum Agentów Biur Podróży. Zgłoś temat!
Program Ogólnopolskiego Forum Agentów Biur Podróży od zawsze dyktują bieżące problemy rynku turystycznego. Chcemy się w nie wsłuchiwać, poznawać od podszewki realne potrzeby branży, korzystać z Waszych doświadczeń. Nabyta wiedza pomoże nam w selekcji zagadnień, które wymagają fachowego komentarza podczas nadchodzącej, szóstej edycji Forum.


więcej...

patronat

Zapraszamy na Kongres Uzdrowisk Polskich

Stowarzyszenie Unia Uzdrowisk Polskich przy udziale „Uzdrowiska Wysowa” S.A., Izby Gospodarczej „Uzdrowiska Polskie” i Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP zaprasza na XXVI Kongres uzdrowisk Polskich, który odbędzie się w dniach 5-7 października 2017 w Wysowej-Zdrój. Kongres poświęcony będzie tematyce lecznictwa uzdrowiskowego w świetle współczesnych wyzwań zdrowotnych i społeczno-gospodarczych.więcej...

Dariusz Rogowski kandydatem na wiceministra turystyki
Dariusz Rogowski ma zostać nowym wiceministrem odpowiedzialnym za turystykę, dowiedziały się Wiadomości Turystyczne. Dotychczas pełnił on w MSiT funkcję dyrektora departamentu kontroli i nadzoru.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 13/2017

TUI Poland wprowadza do sprzedaży agencyjnej wycieczki fakultatywne

Za ich sprzedaż biura otrzymają prowizję według obowiązujących stawek. – Na razie projekt jest w fazie początkowej, ale naszym celem jest włączenie do oferty pełnego programu jeszcze w tym sezonie wakacyjnym – mówi Marcin Dymnicki, dyrektor zarządzający TUI Poland.


więcej...

Wybitny naukowiec, społecznik, nauczyciel akademicki. Odszedł Stefan Bosiacki

 

Niespodziewanie 15 czerwca zmarł dr hab. prof. Stefan Bosiacki. Naukowiec od niemal 30 lat związany był z Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

 
więcej...

Tour Salon ze zmianami i bez Anny Myślak
Trwają przygotowania do kolejnej, 29. edycji targów Tour Salon, która odbędzie się w dniach 9-10 lutego 2018 r. Mocny akcent ma być położony na Strefę Biznesu i Biznes Planner, ale największą zmianą jest odejście dyrektor Anny Myślak. Koordynacją prac zajmie się Filip Bittner, dyrektor grupy produktów.


więcej...

Andryszak pokieruje TUI Deutschland

Od 1 lipca tego roku Marek Andryszak stoi na czele TUI Deutschland. Dotychczas był dyrektorem operacyjnym touroperatora.więcej...

Za dodatkowy bagaż zapłacisz przy odprawie

Klienci Grupy Lufthansa za usługi dodatkowe mogą już płacić bezpośrednio przy stanowisku odprawy pasażerskiej. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu rozwiązania „Amadeus AirportPay”.


więcej...

MSiT spotyka się z JE Younsem Tijanim Ambasadorem Maroka w Polsce
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, pełniący obecnie obowiązki odwołanego wiceministra do spraw turystyki Dawida Laska, spotkał się z YounsemTijanim, ambasadorem Królestwa Maroka w Polsce.


więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 12/2017
ROZMOWA NUMERU Lokalna oferta bardziej online

Ulrich von dem Bruch, prezes LünebergerHeide GmbH  zajmującej się promocją turystyczną Pustaci Lüneburskiej nie liczy na współpracę z agentami. Jego zdaniem o wiele bardziej opłaca się samodzielnie reklamować i sprzedawać oferty.


więcej...

Od jutra bez opłat roamingowych na terenie Unii

Osoby wyjeżdżające do krajów Wspólnoty od jutra nie będą ponosiły dodatkowych kosztów roamingowych za połączenia telefoniczne i korzystanie z internetu w czasie zagranicznych pobytów.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Cypryjska Organizacja Turystyczna zaprasza na wieczór MICE
Konferencje i podróże motywacyjne na słonecznym Cyprze - taki będzie temat spotkania organizowanego 21 czerwca w Warszawie przez Cypryjską Organizację Turystyczną, Suncare DMC oraz Top Kinisis DMC. W programie: rozmowy B2B i prezentacja Cypru jako destynacji MICE.więcej...

Napięta sytuacja dyplomatyczna z Katarem dotyka turystyki
Kilka krajów na Bliskim Wschodzie zerwało stosunki dyplomatyczne z Katarem, oskarżając go o wspieranie terroryzmu. W wyniku napięć politycznych część linii lotniczych zawiesiło loty do i z Dohy.


więcej...

< 6 7 8 9 10 12 13 14 15 16   ...   84 >
 
Sylwetka

»» Bogusław Łachmański, właściciel biura Łachmański Travel w Poznaniu »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter