Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 

»


KONKURS
Polska Organizacja Turystyczna nagrodziła blogerów

Anita i Paweł Skowerowie, autorzy bloga 101countriesbefore50”, zwyciężyli w drugiej edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów, byli też najlepsi w zadaniu przygotowanym przez partnera akcji - PKP Intercity.

 

więcej...

NOWY NUMER
PIT-y rujnują regiony


Zmiany w prawie podatkowym odbiją się niekorzystnie na turystyce. Już teraz budżety samorządów odnotowują straty z tytułu ulgi dla młodych. Od sierpnia obowiązuje już ulga podatkowa dla młodych osób do 26. roku życia, czego koszty ponoszą w dużej mierze Jednostki Samorządu Terytorialnego (JST).

więcej...

ŻYCZENIA
Świętujmy Światowy Dzień Turystyki

Dzisiaj, 27 września obchodzimy Światowy Dzień Turystyki. Hasło pierwszych jego obchodów w 1980 roku podkreślało „wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”.


 
więcej...

WIZYTA STUDYJNA
Branża turystyczna poznawała gminę Czerwonak

W programie wizyty, poza zwiedzaniem, znalazło się podsumowanie działalności Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i rozmowa o planach na przyszłość.

więcej...

KRAJE

Malta świętowała Dzień Niepodległości

W czasie uroczystości zorganizowanej z okazji
Narodowego Dnia Niepodległości Malty
ambasador tego kraju w Warszawie podkreślał znaczenie Polski jako rynku źródłowego dla turystyki przyjazdowej na wyspy Archipelagu Maltańskiego. Trend w tym obszarze, jest wyraźnie wzrostowy.

więcej...

TOUROPERATORZY

Rainbow daje zniżki klientom Neckermanna

Klienci, którzy mieli wykupioną wycieczkę
u Neckermanna na sezon Lato 2019, mogą skorzystać z oferty specjalnej przygotowanej dla nich przez biuro Rainbow. 15-procentowy rabat naliczany jest od aktualnej ceny i dotyczy wyjazdów do wszystkich krajów i hoteli z oferty.

więcej...

NECKERMANN POLSKA

Prezes Neckermanna przeprasza

„Za wszystkie problemy, jakie dzisiaj macie, biorę na siebie pełną odpowiedzialność” - pisze Maciej Nykiel, prezes Neckermann Polska w liście do agentów. Jak tłumaczy, choć oficjalna informacja o ogłoszeniu niewypłacalności przez Neckermanna została podana już wczoraj (25 września), prezes chciał wyjaśnić sytuację agentom nie używając prawniczego języka.


 

więcej...

LUDZIE
Angela Saliba nowym dyrektorem generalnym Sheraton Warszawa
Angela Saliba posiada 27-letnie doświadczenie w branży.Pracowała m.in. w Westin Dragonara Resort, pierwszym hotelu marki Westin poza granicami Stanów Zjednoczonych, gdzie pełniła funkcję Executive Housekeeper, później dyrektora Six Sigma oraz w Le Meridien St Julians, najbardziej znaczącego gracza na rynku hoteli SPA na Malcie jako dyrektor. więcej...

LUDZIE
Jarosław Nowak prezesem Elbest Hotels 

Jarosław Nowak objął stanowisko prezesa zarządu sieci Elbest Hotels.W przeszłości był zawodowo związany ze środowiskiem turystycznym, zwłaszcza w zakresie promocji Polski.Od połowy lat 90-tych był m. in. udziałowcem, właścicielem oraz prezesem kilku firm krajowych, a od 2010 roku również  zagranicznych, m. in. w Rosji i Kazachstanie.
więcej...

SPOTKANIE

Członkowie Oddziału Pomorskiego PIT spotkali się w Ustce

Uczestnicy spotkania podejmowali dyskusje na temat bieżącej sytuacji branży turystycznej w Polsce, także perspektyw rozwoju segmentu.

więcej...

LUDZIE
Były minister turystyki doradcą obecnego ministra turystyki
Ivan Harvak jest zwolennikiem obniżenia stawki VAT w turystyce. We wrześniu br. minister turystyki Chorwacji, Gari Capelli, mianował Ivana Heraka specjalnym doradcą resortu ds. strategicznego planu rozwoju turystyki i projektów unijnych.
więcej...

STUDY TOUR
TOP Touristik zaprosił agentów Schmetterling Travel do ZEA

Podczas wizyty studyjnej doradcy turystyczni odwiedzili Dubaj i Abu Dhabi. W połowie września 20-osobowa grupa agentów turystycznych Schmetterling Travel wybrała się na fam trip do Dubaju i Abu Dhabi zorganizowany przez partnera biznesowego – biuro TOP Touristik.

więcej...

LUDZIE
Dario Franceschini na czele ministerstwa turystyki we Włoszech

Nowo wybrany minister w dwóch poprzednich kadencjach Izby Deputowanych pełnił funkcję ministra kultury. Dario Franceschini jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie w Ferrarze.
W 1985 r. rozpoczął praktykę adwokacką.


więcej...

MARKETING

POT rozpoczął nabór do akcji „Weekend za pół ceny”

Siódma edycja projektu „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” potrwa od 22 do 24 listopada. POT rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń od przedsiębiorstw zainteresowanych współpracą. Tym razem akcja będzie promowana także za granicą.

.

więcej...


TOUROPERATORZY

Ubezpieczyciel Neckermanna deklaruje pełną współpracę

Tomasz Frączek, prezes polskiego oddziału
Allianz Partners, zadeklarował pełną
współpracę z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego oraz z podległymi mu urzędnikami w związku z ogłoszeniem niewypłacalności przez Neckermann Polska. Jak przypomina prezes Frączek, w związku z ogłoszoną w dniu 25.09.2019 roku niewypłacalnością przez Neckermann
Marszałek Województwa Mazowieckiego uruchomił procedurę wynikającą z gwarancji ubezpieczeniowej organizatora turystyki udzielonej przez Allianz Partners (AWP P&C S.A. Oddział w Polsce).

więcej...

TOUROPERATORZY

Neckermann Polska niewypłacalny

Neckermann Polska ogłosił niewypłacalność. Jak informuje Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, poza granicami kraju przebywa 3,6 tys. osób. Klienci objęci są dwiema gwarancjami ubezpieczeniowymi wystawionymi przez Allianz Partners.więcej...

TOUROPERATORZY
Neckermann anuluje loty i wstrzymuje sprzedaż
Pomimo wcześniejszych zapewnień o tym, że upadek Thomasa Cooka nie wpłynie na działalność polskiego touroperatora, w nowym oświadczeniu prezes Neckermanna ogłasza anulowanie niektórych lotów oraz wstrzymaną sprzedaż.
 
 
więcej...

PROMOCJA
Druga edycja konkursu na najlepszą ofertę turystyki aktywnej
Konkurs „AcTTive”  organizowany przez MT Targi Polska oraz Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych przeznaczony jest dla wszystkich podmiotów m.in. biur podróży, organizacji turystycznych posiadających w swojej ofercie turystykę aktywną. 

więcej...

TOUROPERATORZY

Neckermann Polska działa bez zmian

Thomas Cook w Wielkiej Brytanii ogłosił
niewypłacalność, ale polski Neckermann pracuje normalnie, bo jest niezależną spółką działającą według polskiego prawa handlowego.Taką informację przekazał Maciej Nykiel, prezes Neckermanna.

więcej...

TOUROPERATORZY

Thomas Cook ogłosił niewypłacalność

Thomas Cook, touroperator, który powstał 178 lat temu, złożył wniosek o niewypłacalność. Wycieczki, które miały rozpocząć się dziś i jutro, nie odbędą się. Z zagranicy łącznie trzeba będzie sprowadzić około 600 tysięcy klientów.


więcej...

< 6 7 8 9 10 12 13 14 15 16   ...   111 >
 
Sylwetka

»» Sylwia Lach-Włodarska, właścicielka Biura Podróży One2Fly Agent Roku 2019 »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter