Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PRAWO
 
Wsparcie dla małych przedsiębiorstw w tarczy 1.1

W nocy z 8 na 9 kwietnia sejm przyjął rządowy projekt nowelizacji Tarczy Antykryzysowej 1.1 zawierający kilkadziesiąt zmian, uzupełnień w stosunku do pierwszej wersji specustawy.
 

więcej...

KORONA KRYZYS

Turystyka we Włoszech ze stratami sięgającymi 120 mld euro
 


Wsparcia dla włoskiej turystyki domaga się m.in. Luca Patanè, szef włoskiej organizacji turystycznej - Confturismo Confcommercio, oraz przedsiębiorcy turystyczni i eventowi, którzy zjednoczyli się pod hasłem #ripartiamodallitalia. 
więcej...

KORONAWIRUS

OSAT informuje i uspokaja

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów
Turystycznych zebrało na swojej stronie
najważniejsze dane dotyczące postępowania w przypadku odwołanych wyjazdów. Jak mówi prezes OSAT-u, Marcin Wujec, klientów trzeba informować i uspokajać. Na stronie znaleźć można wyjaśnienia zapisów, które pojawiły się w tarczy antykryzysowej dotyczące stricte branży turystycznej.

więcej...

KORONAWIRUS

Turystyka ponownie apeluje do Ministerstwa Rozwoju

W turystyce już około 50 proc. zatrudnionych straciło pracę, na koniec kwietnia liczba ta zwiększyć się może do 80 proc., piszą organizacje branżowe turystyki i apelują do minister Jadwigi Emilewicz i wiceministra Andrzeja Guta-Mostowego o natychmiastowe rozpoczęcie prac nad pakietem „turystyczno-eventowym”.

więcej...

KORONAWIRUS

Emirates wznawiają loty

Co prawda w rozkładzie pojawiło się tylko
kilka tras, a korzystać z nich będą mogli
tylko wybrani klienci, ale informacja o wznowieniu części lotów pasażerskich przez Emirates daje nadzieję na powrót do normalności. 

więcej...

KORONAWIRUS

ROT-y wspierają przedsiębiorców

W czasie zastoju wywołanego pandemią koronawirusa wsparcie dla przedsiębiorców działających w turystyce jest bardzo ważne. W pomoc angażują się również regionalne organizacje turystyczne. Kilka z nich zainicjowało w ostatnim czasie ciekawe projekty skierowane do swoich członków, i nie tylko. Dzięki akcjom przedsiębiorcom łatwiej będzie przetrwać trudny okres, ale i prościej wystartować z biznesem kiedy pandemia zostanie opanowana.

więcej...

KORONAWIRUS
Kolejna wspólna akcja PZOT i OSAT

PZOT i OSAT wydały wspólne stanowisko w kwestii interpretacji przepisów dot. odstąpienia od umowy o udział w imprezie turystycznej oraz jej anulowania.

więcej...

REGIONY
OROT wydał przewodniki po Opolszczyźnie i Morawach Środkowych

Przewodniki wydane przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną zawierają informacje o atrakcjach kulturowych, przyrodniczych, wydarzeniach i imprezach, także propozycje dla turystów aktywnych. Wydano je w sześciu wersjach językowych. 
więcej...

KORONAWIRUS

Media wspierają branżę turystyczną

Podmioty działające w branży turystycznej w Czechach będą mogły bezpłatnie skorzystać z powierzchni reklamowej mediów zrzeszonych w wydawnictwie COT media.

więcej...

KORONAWIRUS

Tourasia Polska ogłosiła niewypłacalność

„Pandemia na całym świecie spowodowała, że ruch turystyczny praktycznie przestał istnieć, a branża turystyczna tymi skutkami została dotknięta jak nigdy dotąd, dlatego z ogromną przykrością informujemy, że w dniu 01.04.2020, działając zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 24 listopada 2017r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, w związku z niewypłacalnością Tourasia Polska S.A. złożyłem do Marszałka Województwa Mazowieckiego wniosek o uruchomienie gwarancji ubezpieczeniowych wystawionych przez ERGO Ubezpieczenia Podróży z siedzibą w Gdańsku przy Al. Grunwaldzkiej 413. w celu pokrycia roszczeń Klientów Tourasia Polska S.A.” - poinformował Piotr Chojnowski, dyrektor zarządzajacy Tourasia Polska.

więcej...
KORONAWIRUS
Justyna Zając- Wysocka wyjaśnia tarczę antykryzysową

Od 31 marca obowiązuje uchwalona przez Rząd tzw. Tarcza antykryzysowa, przewidująca szereg rozwiązanych na gruncie podatkowym, prawnym w szczególności w zakresie prawa pracy na linii pracodawca-pracownik. Mają na uwadze obszerność tych regulacji przygotowaliśmy dla Państwa skrócone praktyczne informacje o tych rozwiązaniach.

 

więcej...

KORONAWIRUS

UNWTO podpowiada rządom, jak ratować turystykę

Światowa Organizacja Turystyczna (UNWTO) przedstawiła swoje rekomendacje dla rządów krajów, w jaki sposób mogą wesprzeć sektor w czasach pandemii i jak pomóc mu wrócić na tory szybkiego rozwoju.

więcej...

KORONAWIRUS #ZmienTerminNieOdwoluj

Itaka odwołuje wycieczki do końca maja

Itaka przedłużyła zawieszenie wszystkich wyjazdów do 31 maja br. Powodem są ograniczenia w podróżowaniu spowodowane rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Biuro będzie informować wszystkich klientów, którzy mieli zarezerwowany wyjazd w tym okresie zapośrednictwem pracowników biur, w jakich dokonali rezerwacji.

więcej...

KORONAWIRUS

PIT zachęca do akcji #GminaPrzyjaznaTurystyce

Zgodnie z propozycjami zawartymi w ustawie antykryzysowej gminy będą mogły zwolnić firmy z opłat za podatek od nieruchomości i przedłużyć terminy płatności za inne świadczenia. Organizacje branżowe i firmy (PIT, IGHP, Polski Holding Hotelowy, Harmony Polish Hotels, TUgether, Polska Izba Przemysłu Targowego) zainicjowały akcję #GminaPrzyjaznaTurystyce, którą poparł Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

więcej...

KORONAWIRUS

Przedstawiciele LOT-ów i ROT-ów rozmawiali z min. Gutem-Mostowym
 


W ostatni dzień marca wiceminister Andrzej Gut-Mostowy, przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i POT po raz kolejny spotkali się z branżą turystyczną - tym razem z reprezentantami lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych - by wysłuchać problemów z jakimi się borykają w związku z pandemią, i pomysłów na wsparcie sektora turystycznego.

więcej...

KORONAWIRUS

Rząd zamyka hotele

Jako kolejne kroki w walce z
rozprzestrzenianiemsię koronawirusa
od 1 kwietnia hotele i inne miejsca
noclegowe (działające na zasadzie
wynajmu krótkoterminowego) zostaną
zamknięte. 

więcej...

KORONAWIRUS

PIT apeluje: #WspierajmySię

Polska Izba Turystyki uruchomiła na swojej
stronie nową zakładkę, w której informuje o bieżącej sytuacji w turystyce i działaniach podejmowanych przez Izbę na rzecz zniwelowania skutków koronakryzysu.

więcej...

RYNEK PRACY
Kompetencje pracowników wymagają definicji i uporządkowania 

Sektorowa rama kwalifikacji ułatwia zarządzanie kadrami w przedsiębiorstwach turystycznych.


W drugiej połowie grudnia w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej odbyło się otwarte posiedzenie Sektorowej Rady ds. Kompetencji dla Sektora Turystyki. Dla przypomnienia, Rada została powołana, by dopasowywać kompetencje osób wchodzących na rynek pracy do potrzeb przedsiębiorców z szeroko rozumianym sektorze turystycznym.  

 
więcej...

KORONAWIRUS

Termin Dubai Expo 2020 przesunięty

Wystawa światowa, która miała rozpocząć się w Dubaju 20 października tego roku, zostanie przesunięta. Na razie nowa dokładna data nie jest znana. Mimo że prace nad uruchomieniem wydarzenia zgodnie z planem są zaawansowane, wiele krajów podkreśla, że z powodu kryzysu wywołanego koronawirusem impreza powinna zostać przesunięta o rok. 

 

więcej...

KORONAWIRUS
MROT pisze do premiera w sprawie wsparcia dla przedsiębiorców turystycznych

Ustawodawcy są o krok od przyjęcia specustawy mającej wspierać przedsiębiorców w czasie walki z pandemią. Tymczasem branża turystyczna coraz głośniej mówi o tym, że rozwiązania zawarte w ramach tzw. tarczy antykryzysowej są niewystarczające dla tego sektora. Głos w tej sprawie zajęła m.in. Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, która wystosowała list otwarty w sprawie propozycji tzw. tarczy kryzysowej do premiera Mateusza Morawieckiego, marszałek sejmu Elżbiety Witek i marszałka senatu Tomasza Grodzkiego.

więcej...

< 6 7 8 9 10 12 13 14 15 16   ...   127 >
 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter