Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


pobierz bezpłatnie
Liderzy Rankingu Szkół Wyższych nie obniżają poprzeczki

Tegoroczny ranking uczelni kształcących na kierunkach turystycznych, przygotowany przez redakcję "Wiadomości Turystycznych", pokazał, że placówki, które konsekwentnie dbają o jakość kształcenia, osiągają najlepsze wyniki. Najlepszym nie przeszkadzają zmieniające się warunki kształcenia ani słabsze zainteresowanie kandydatów. 


więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 09/2017
Piotr Henicz komentuje: Rekordowe wyniki przedsprzedaży.
Początek kwietnia przyniósł podsumowania przedsprzedaży sezonu Lato 2017. Wyniki przerosły oczekiwania, padły kolejne rekordy. Wczesne  bookingi to marzenie każdego touroperatora, mniej last minute w sezonie i spokojna sprzedaż.

więcej...

Mazowsze uruchamia aplikację dla turystów Play Mazovia!

Samorząd Mazowsza wspólnie z Mazowiecką ROT zaprezentował nową aplikację, pozwalającą zwiedzać i odkrywać region mazowiecki. O Play Mazovia! i najciekawszych pomysłach na Majówkę na Mazowszu opowiadali: Izabela Stelmańska, reprezentująca Urząd Marszałkowski i Jan Błoński, prezes MROT.więcej...

konferencja
Przestrzenie rekreacji – granice i konteksty
Zespół Zakładu Geografii Rekreacji w Instytucie Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej granicom i kontekstom przestrzeni rekreacji. Konferencja „Przestrzenie rekreacji – granice i konteksty” odbędzie się w dniach 21–22 listopada 2017 r.


więcej...

pobierz bezpłatnie
Odkryj Polskę na weekend z Wiadomościami Turystycznymi
Redakcja "Wiadomości Turystycznych" przygotowała wydanie specjalne z bogatą ofertą weekendową - Weekend w Polsce 2017. Przewodnik z najciekawszymi propozycjami wycieczek turystycznych po polskich miastach i regionach można pobrać bezpłatnie na stronie Wiadomości oraz w Czytelni WT.


więcej...

Konkurs Róża Kolumba rozstrzygnięty
Rainbow, Matimpex Travel, Vogue Travel – te biura zwyciężyły w konkursie Róża Kolumba organizowanym po raz 9. przez redakcję "Wiadomości Turystycznych".


więcej...

Już jutro poznamy najlepsze katalogi biur podróży
Redakcja "Wiadomości Turystycznych" zaprasza na uroczystość wręczenia wyróżnień w konkursie Róża Kolumba, która odbędzie się 21 kwietnia 2017 o godz. 11.00 - w trakcie otwarcia Targów Lato. Już jutro poznamy najlepsze katalogi w dwóch kategoriach: mały i duży organizator oraz najlepsza aplikacja mobilna.


więcej...

patronat
Sezon turystyczny czas zacząć!
Samorząd Województwa Mazowieckiego już po raz siódmy organizuje Otwarcie Sezonu Turystycznego na Mazowszu. Inaugurację odbędzie się 22 kwietnia br. podczas XXII edycji Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2017 w Warszaiwe.


więcej...

patronat
Targi Lato już w ten weekend
więcej...

więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 08/2017

Krytyka Turcji wynika z uprzedzeń

Część agentów mówi otwarcie, że boi się polecać klientom ofertę wyjazdów do Turcji. Volkan Akgül, radca ds. kultury i informacji ambasady Turcji w Polsce, nie widzi takiego problemu. Wprost przeciwnie, z rozmów z polskimi touroperatorami wynika, że każdy z nich planuje zwiększyć liczbę klientów o co najmniej kilkanaście procent. W tym roku Turcja liczy na ok. 400 tys. turystów z Polski.


więcej...

Stan wyjątkowy w Egipcie
W niedzielę palmową doszło w Egipcie do dwóch ataków na kościoły koptyjskie, w których zginęło 45 osób, a 118 zostało rannych. Prezydent el-Sisi wprowadził stan wyjątkowy.


więcej...

W Łodzi powstaje Łódzka Organizacja Turystyczna

Nowa lokalna organizacja turystyczna będzie promować miasto wśród ściśle określonych grup docelowych. Przy realizacji tych celów chce współpracować z tamtejszą ROT. – W przeciągu paru dni złożymy do KRS wszystkie dokumenty wymagane ustawami do rejestracji stowarzyszenia. Mam nadzieję, że szybko będziemy mogli rozpocząć działalność w sposób formalny – mówi Tomasz Koralewski, prezes zarządu nowej organizacji.


więcej...

Bartłomiej Walas odchodzi z POT
Wieloletni wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, wcześniej dyrektor polskiego ośrodka w Paryżu, rozstaje się z POT. Choć formalnie w organizacji pozostanie do końca lipca, to w okresie wypowiedzenia zamierza wykorzystać urlop wypoczynkowy. Wiceprezes Walas nie zdradza powodów swojej decyzji, mówi natomiast, że swoją przyszłość zawodową wiąże z pracą wykładowcy.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 07/2017

ROZMOWA NUMERU Chronimy granice i kurorty

Polscy turyści zaczną wracać do Tunezji już w tym roku, uważa Ahmed Meddeb, dyrektor Tunezyjskiego Urzędu do spraw Turystyki w Polsce.


więcej...

artykuł sponsorowany
Trójmiasto: odkryj w sobie talent i pasję hotelarza!
Jeżeli w najbliższych miesiącach, chcesz nie tylko zarobić, ale także zdobyć pierwsze profesjonalne umiejętności, na których zbudujesz swoją karierę, zgłoś się do nas. Hotele Sofitel, Mercure, Novotel i ibis w Trójmieście rozpoczynają rekrutację!


więcej...

artykuł sponsorowany
Free Time Festiwal - tu wszystko jest możliwe!
FREE TIME FESTIWAL to multidyscyplinarny bank pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny. Projekt adresowany jest do osób preferujących aktywny i zdrowy styl życia, nielubiących się nudzić, poszukujących nietypowych i ciekawych atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.


więcej... [KOMENTARZE (6)]

promocja
Narty we Francji - Atout France zaprasza na workshop
Tegoroczna edycja warsztatów Narty we Francji 2017/2018, organizowanych przez Francuską Agencję Rozwoju Turystyki odbędzie się 11 kwietnia w Warszawie. Organizatorzy zapraszają touroperatorów, biura podróży, agencje incentive oraz kluby narciarskie.

więcej...

Rusza druga edycja akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”

Konferencja prasowa z udziałem ministra Witolda Bańki i nowego prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Marka Olszewskiego zainicjowała kampanię promującą akcję "Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny",  która odbędzie się w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 roku.więcej... [KOMENTARZE (1)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 06/2017

Usprawnić system zarządzania, wspierać liderów

Najważniejsze bariery w rozwoju turystyki krajowej można rozwiązać zacieśniając współpracę między podmiotami działającymi na rynku turystycznym i wspierając lokalnych liderów – uważają eksperci turystyczni miast i regionów zaproszeni do dyskusji organizowanej przez redakcję Wiadomości.


więcej...

< 6 7 8 9 10 12 13 14 15 16   ...   83 >
 
Sylwetka

»» Eliza Smolińska, właścicielka biura Aleksander w Kaliszu »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter