Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LUDZIE

Amann na czele Kolońskiej Organizacji Turystycznej

Z początkiem przyszłego roku funkcję
prezesa KölnTourismus obejmie
Jürgen Martin Amann. Dotychczas
zarządzał analogiczną spółką w Dreźnie, wcześniej, do 2018 roku pracował jako prokurent i szef Ingolstadt Tourismus und Kongress.

więcej...

LUDZIE

Były prezes Cooka nadal na czele Fundacji Bezpieczniejszej Turystyki

Peter Fankhauser, były prezes Grupy
Thomas Cook będzie w dalszym ciągu pełnił wiodącą rolę w Fundacji Bezpieczniejszej Turystyki. Rolą instytucji jest zbieranie funduszy na rzecz obniżenia liczby przypadków śmiertelnych, wypadków i zachorowań, 
do jakich dochodzi w czasie zagranicznych podróży. Safer Tourism Foundation została powołana w 2016 roku, 10 lat po tym, jak dwoje dzieci z Wielkiej Brytanii spędzających wakacje z rodzicami na Korfu zatruło się śmiertelnie tlenkiem węgla.

więcej...

LUDZIE

Awans dla Tomasza Ostojskiego

Tomasz Ostojski otrzymał nowe zadania
od Ryanair Sun. Od listopada tego roku pełni funkcję dyrektora do spraw pokładowych i bezpieczeństwa (Inflight Manager and Chief Instructor Safety). Wcześniej odpowiadał
tylko za segment bezpieczeństwa. Z przewoźnikiem związany jest od ponad roku, wcześniej przez trzy i pół roku pracował jako dyrektor działu usług pokładowych i szef personelu pokładowego w Small Planet Airlines.

więcej...

WYDARZENIA

Exim Tours spotkał się z agentami

10 miast, 1050 uczestników, 40 godzin szkoleń, 61 rozdanych dyplomów i 30 voucherów rozlosowanych wśród agentów na wyjazdy studyjne – Exim Tours podsumował sezon i zaprezentował nowości z oferty na przyszły rok. Partnerami wydarzeń były linie lotnicze Emirates, Maltańska Organizacja Turystyczna, Urząd ds. Turystyki Ras al Chajma i Dubai Tourism.


  

więcej...

WYDARZENIA

Mouzenidis Travel odkrył nowości na przyszły rok

Mouzenidis Travel rozpoczął serię
spotkań z agentami. W Warszawie,
Katowicach i w Poznaniu, czyli miastach, z których lata do Grecji liniami Ellinair, zaprosił biura na większe prezentacje. Kilkanaście mniejszych w formie śniadań biznesowych zaplanował w innych miastach. Na spotkaniu w Warszawie agenci usłyszeli kilka słów podsumowania zakończonego sezonu letniego. Jak mówi Georgios Vafidis, dyrektor generalny Mouzenidis Travel Polska, firmie udało się pozyskać 13 tys. klientów, czyli o 20 proc. więcej niż przed rokiem. Przełożyło się to również na przychody wyższe o 25 proc. 

więcej...

KONFERENCJA

Coraz więcej Polaków w Styrii

U progu sezonu zimowego przedstawiciele regionów narciarskich w Styrii: Schladming-Dachstein i Murau-Murtal zapoznawali dziennikarzy z Polski z nowościami w ofercie.

więcej...

WARSZTATY

Eto Polsza tym razem w kujawsko-pomorskim

W programie wizyty rosyjskich uczestników Eto Polszy znalazły się m.in. kujawskie uzdrowiska – Inowrocław i Ciechocinek, najstarsza wieś w Polsce -Askaukalis, oraz turystyczna lokomotywa regionu – Toruń.

 

więcej...

WIZY

Od 11 listopada do Stanów bez wiz!

Przyjęcie Polski do programu ruchu bezwizowego znaczenie ułatwi polskim turystom procedurę uzyskiwania pozwolenia na wyjazd do USA. Wystarczy rejestracja w elektronicznym systemie ESTA i uiszczenie opłaty w kwocie 14 dolarów.

więcej...

promocja
...


 
więcej...

LUDZIE

Alaoui na czele
marokańskiej turystyki

Nadia Fettah Alaoui zastąpiła na stanowisku ministra turystyki  Maroka Mohammeda Sajida.

więcej...


FORUM AGENTÓW
VIII Forum - Polacy nic się nie stało- czy na pewno?
Bankructwo Thomasa Cooka było niczym trzęsienie ziemi, które dotknęło kilkadziesiąt krajów, w tym Polskę. Upadłość Neckermanna, firmy znanej i cieszącej sie dobrą marką, odbiło sie szerokim echem w mediach. 


 
więcej...

DESTINATION POLAND
Wydanie specjalne na targi WTM w Londynie. Promujemy Polskę

Redakcja "Wiadomości Turystycznych" przygotowała wydanie specjalne promujące Polską na targach World Travel Market w Londynie, które odbywają się w dniach 4-6 listopada.


więcej...

TARGI
W Pradze zorganizowano Czech Travel Market
Celem Czech Travel Market jest umożliwienie podmiotom działającym na rynku turystycznym w Czechach wzmacniania współpracy i nawiązywania nowych biznesowych znajomości.
więcej...

WYDARZENIE

ITRP z podziękowaniami od Świdnicy

Prezydent Świdnicy podziękowała prezesowi Izby Turystyki RP za działalność na rzecz rozwoju turystyki.

więcej...


więcej...


FORUM AGENTÓW
Mecenas Bartosz Kempa o procedurze reklamacji na VIII Forum Agentów

Trudne pytania i niełatwe odpowiedzi, czyli jak wygląda procedura reklamacyjna pod rządami nowej ustawy o turystyce. Co koniecznie powinien wiedzieć agent turystyczny.
więcej...

WYDARZENIA

Wystartowała siódma edycja akcji „Weekend za pół ceny”

Ruszyła sprzedaż ofert w ramach akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Od 22 do 24 listopada turyści będą mogli skorzystać ze zniżek sięgających 50 proc. W siódmej edycji udział bierze 1024 partnerów. Największą grupę stanowią gestorzy bazy noclegowej, tym razem udało się też powiększyć liczbę partycypujących restauracji i innych punktów gastronomicznych.

więcej...

REGIONY
WOT szkolił z współpracy z osobami niepełnosprawnymi
W Zamku w Rydzynie 17 października odbyło się spotkanie pracowników wielkopolskich punktów informacji turystycznej pod hasłem „Regionalny punkt informacji turystycznej – kompetencja i dostępność”.

 
więcej...

LUDZIE

Agnieszka Jędrzejczyk-Wojciechowska odchodzi z POT

Wiceprezes POT odchodzi z organizacji,
by realizować się zawodowo w innym miejscu. Jej stanowisko zostanie prawdopodobnie obsadzone dopiero w przyszłym roku, bo zgodnie z przepisami instytucja musi ogłosić konkurs, który będzie rozpisany jeszcze w  listopadzie. Była wiceprezes POT ukończyła Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Warszawskim. Biegle posługuje się językiem angielskim. W Polskiej Organizacji Turystycznej nadzorowała pion odpowiedzialny za komunikację marketingową, w tym dział digital. 

więcej...

LUDZIE

Nowe władze GEPOET

Na czele organizacji zrzeszającej przedsiębiorców turystycznych z Grecji stanął jej dotychczasowy sekretarz generalny.

więcej...

< 8 9 10 11 12 14 15 16 17 18   ...   117 >
 
Sylwetka

»» Marek Wojnar, właściciel Biura Podróży Radtur  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter