Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PIENIĄDZE DLA BRANŻY

POT dostanie więcej pieniędzy na promocję

Zwiększona promocja Polski jako atrakcyjnego
kierunku turystycznego to jeden z pomysłów na zniwelowanie negatywnych skutków gospodarczych rozprzestrzeniania się koronawirusa, informuje AndrzejGut-Mostowy, sekretarz stanu odpowiedzialny za turystykę. Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej mówi, że jest obietnica polityczna zwiększenia budżetu na ten cel. -Na razie nie możemy mówić o konkretnych sumach, ale już wiemy, że otrzymamy dodatkowe środki na działania promocyjne po tym, jak kryzys związany z pojawieniem się koronawirusa zostanie zażegnany- informuje.

więcej...

KORONAWIRUS

Ministerstwo Rozwoju obiecuje pomóc branży turystycznej

W poniedziałek, 9 marca, w Ministerstwie Rozwoju 
odbyło się spotkanie przedstawicieli różnych środowisk turystycznych z minister Jadwigą Emilewicz. W spotkaniu udział brał również Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju odpowiedzialny za turystykę oraz podsekretarz stanu Olga Semeniuk.
 

więcej...

Zmiana terminu Globalnie

Szanowni Państwo, biorąc pod uwagę stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego oraz zdanie naszych wystawców, zdecydowaliśmy się przesunąć termin Globalnie. Poinformuję Państwa, jak tylko uda nam się ustalić nową datę wydarzenia. Stanowisko naszego Zarządu:

więcej...

TOUROPERATORZY

Funclub sprzedaje spokój

Biuro Podróży Funclub oferuje swoim klientom
specjalny pakiet gwarantujący możliwość
bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu do 21 dni przed jego rozpoczęciem. Turyści nie muszą podawać powodu odstąpienia od umowy.

więcej...

BIURA PODRÓŻY

PZOT i OSAT piszą wspólnie do premiera

Polski Związek Organizatorów Turystyki
wraz z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem
Agentów Turystycznych wystosowali pismo do premiera. Proszą w nim o pomoc dla branży i spotkanie z przedstawicielami rządu. Organizacje podkreślają, że informacje pojawiające się w mediach wywołują panikę wśród klientów, zarówno u przebywających na wyjazdach turystycznych, biznesowych, naukowych jak i u osób, które się na nie wybierają lub dopiero je planują.

więcej...

TOUROPERATORZY

ZERO RYZYKA od Mouzenidisa

Mouzenidis Travel przygotował specjalny
pakiet dla klientów „Zero ryzyka”. To reakcja na skutki pojawienia się koronawirusa. Zgodnie z warunkami oferty specjalnej, osoby, które zamówią wyjazd między 5 a 31 marca br. będą mogli skorzystać z bezkosztowej rezygnacji z w przypadku, gdyby w docelowym miejscu pobytu wystąpiło wysokie ryzyko zachorowania wywołanego tym wirusem. 

więcej...

LUDZIE

Mohamed Ali Toumi wybrany ministrem turystyki Tunezji

Nowy minister turystyki i rzemiosła Tunezji, Mohamed Ali Toumi zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego szefa resortu Rene Trabelsiego.

więcej...

KORONAWIRUS

PIT ma plan na kryzys

Głęboka analiza prawna obowiązków
touroperatorów w związku z pojawieniem się koronawirusa, list do premiera nawołujący do wprowadzenia konkretnych środków chroniących przedsiębiorców, które można
szybko wdrożyć i opracowanie strategii przekazu medialnego, to część działań, jakie do tej pory podjęła Polska Izba Turystyki z związku z kryzysem, w jakim znalazła się branża. Jak informuje Paweł Niewiadomski, prezes PIT, organizacja uruchomiła też szereg kontaktów międzynarodowych, zarówno w ramach relacji bezpośrednich, jak również w ramach ECTAA, by monitorować, jakie rozwiązania kryzysowe są przygotowywane w innych krajach członkowskich. 

więcej...

TOUROPERATORZY

Itaka ze Złotym Godłem

Itaka otrzymała Złote Godło - najwyższą
nagrodę w programie Konsumencki Lider Jakości 2020. Biuro zostało docenione przez klientów za niezawodność, gwarancję wysokiej jakości, profesjonalną obsługę i dobry stosunek jakości do ceny.

więcej...

KORONAWIRUS

Alina Dybaś zachęca branżę do podpisania petycji do premiera

W petycji, którą każdy może podpisać przez
internet, Alina Dybaś-Grabowska, znana
ekspertka turystyczna, prosi Mateusza
Morawieckiego o pomoc dla branży w
obliczu zagrożenia ekonomicznego dla
sektora wywołanego przez pojawienie
się koronawirusa. Problemem są nie
tylko rezygnacje z wyjazdów, w których
klienci powołują się na słynny już art. 47
ustawy o imprezach turystycznych i
powiązanych usługach turystycznych,
ale też wypowiedzi urzędników państwowych.

więcej...

KORONAWIRUS

Itaka wydaje z Pascalem poradnik o koronawirusie

Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć,
żeby się zabezpieczyć” to tytuł poradnika, który Itaka publikuje z wydawnictwem Pascal. Książkę można już kupić w sprzedaży na stronie Empiku, jego oficjalna premiera będzie
miała miejsce 25 marca.Jak tłumaczy Piotr Henicz, wiceprezes Itaki, znajdą się tam rzetelne informacje na temat choroby, której pojawienie się wzbudza wiele dyskusji wychodzących daleko poza wiedzę medyczną i stwierdzone fakty. - Nie zawsze trzeba rezygnować z podróży, jednak zawsze należy się do niej przygotować – dodaje. 

więcej...

WYDARZENIA

Przy kawie o turystyce

Poznański LOT zorganizował dla swoich członków śniadanie branżowe. Chce, by podobne spotkania odbywały się regularnie.

więcej...

KORONAWIRUS

KIT do Morawieckiego: trzeba zmienić zapisy ustawy

Krakowska Izba Turystyki wystosowała
pismo do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym wzywa do zmiany zapisów w ustawie o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Chodzi o art. 47 pkt. 4, który „według interpretacji wielu klientów i urzędników ma zastosowanie w przypadku obecnej epidemii koronawirusa COVID-19 i może dotyczyć wszystkich imprez turystycznych organizowanych do krajów, które na swoim terytorium
zanotowały zachorowania. 

więcej...

KORONAWIRUS

ECTAA do KE: w sprawie koronawirusa działajmy razem

ECTAA wzywa Komisję Europejską do powołania
oficjalnej grupy roboczej z przedstawicielami sektora w sprawie wirusa COVID-19, w skład której powinni wejść eksperci z różnych dziedzin, w tym z krajowych resortów zdrowia oraz WHO. Jej zadaniem byłoby opracowanie scenariuszy rozwoju wypadków,przygotowanie wachlarza środków pomocowych dla przedsiębiorców turystycznych najmocniej dotkniętych sytuacją, oraz stworzenie warunków dla szybkiej poprawy kondycji branży.

więcej...

DESTYNACJE

Katedra w Mediolanie ponownie otwarta

Turyści mogą od dziś (2 marca) ponownie
zwiedzać słynną katedrę w Mediolanie.
Z powodu zagrożenia koronawirusem,
obiekt był zamknięty od 24 lutego.
Wizyty odbywają się jednak według
określonych zasad.

więcej...

KORONAWIRUS

Biura podróży w projekcie nowej ustawy

Rząd skierował do Sejmu projekt ustawy
„o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych”. Zapisano w nim, że w konkretnych sytuacjach biura turystyczne będą mogły ubiegać się o zwrot wpłat na TFG.

więcej...

KORONAWIRUS

ITB odwołane – co ze zwrotem pieniędzy?

Na razie nie wiadomo, ile odwołanie targów
ITB będzie kosztować wystawców. O ile w kontrakcie z Messe Berlin jest napisane, że zapłata za wynajem stoiska nie należy się, jeśli impreza nie odbędzie się z powodów, których nie mogły przewidzieć ani Targi,
ani wystawca, to zapis ten nie dotyczy już innych kosztów związanych z obecnością na targach.

więcej...

ITB 2020 jednak odwołane
Zarząd Messe Berlin podjął decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji targów. Wpłynęła na to m.in. opinia Federalnego Ministerstwa Zdrowia Niemiec dotycząca zagrożenia koronawirusem COVID-19. Jest to pierwszy w 54- letniej historii wydarzenia przypadek jej odwołania.

 
więcej...

BIURA PODRÓŻY

Itaka ruszyła z Zimą 2020/21

Egzotyka, w tym kierunki, które Itaka jako
pierwsza wprowadziła na polski rynek, to trzon oferty zimowej
biura na sezon 2020/21, która właśnie weszła do sprzedaży. Znalazły się w niej Malediwy, Nosy Be, wysepka należąca do Madagaskaru, Zanzibar i Wyspy Zielonego Przylądka z Sal - eldoradem plażowiczów i surferów.

więcej...

BIURA PODRÓŻY

Itaka wprowadziła dojazd własny

Włochy, Hiszpania z Wyspami Kanaryjskimi,
Portugalia, Grecja i Bułgaria – wybrane hotele w tych krajach są już dostępne do rezerwacji w systemach sprzedaży Itaki w ramach produktu „dojazd własny”. 

więcej...

< 9 10 11 12 13 15 16 17 18 19   ...   127 >
 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter