Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Do zobaczenia w czwartek  na TT Warsaw!

Już jutro, 26 listopada, rozpoczyna się jedna z najważniejszych imprez targowych turystyki. Po raz 23. w Warszawie spotykają się touroperatorzy, agenci, przedstawiciele narodowych organizacji turystycznych, regionów, hoteli, ale także podróżnicy i po prostu turyści. „Wiadomości Turystyczne” jak co roku zapraszają na swoje stoisko – jeśli chcesz porozmawiać, podzielić się wrażeniami, podyskutować o kondycji branży - koniecznie odwiedź stoisko B3.


więcej...

W Brukseli utrzymany najwyższy stopień alertowy. Alarm także w Pradze
Ambasada RP w Belgii poinformowała, że w Brukseli utrzymany jest nadal najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego. Przedstawiciele placówki napisali swoich koncie na Twitterze, że w dalszym ciągu nieczynne są metro, szkoły, centra handlowe, kina, teatry, obiekty sportowe oraz mniejsze dworce kolejowe. Lotniska działają na razie normalnie.  więcej...

Ubezpieczenie chroni przed błędami w kalkulacji lub rezerwacji imprezy turystycznej

Agenci turystyczni w swojej pracy narażeni są na popełnianie błędów. Efektem takich błędów mogą być koszty, których pokrycie przekracza w dużym stopniu ich możliwości finansowe. Najbardziej kosztowne mogą się okazać pomyłki w rezerwacjach last minute, gdyż ich ewentualne anulowanie może wiązać się z koniecznością zapłacenia 90% ceny wyjazdu.  Obecnie agenci mogą wykupić polisę OC dla agentów, które oferuje część firm ubezpieczeniowych, jest ono jednak dość drogie, a towarzyszą im warunki, których spełnienie może być problemem.


więcej...

Zdobądź konkurencyjną przewagę dzięki sprawnym systemom płatności

W dobie szeroko rozwiniętej konkurencji każdy element może zdecydować o pozyskaniu lub utracie klienta. Na IV Forum Agentów Sebastian Ramatowski  z SIX Payment Services przedstawi propozycje usług oferowanych przez firmę sprzedawcom i agentom w dziedzinie bezgotówkowego obrotu płatniczego.
więcej...

Tomasz Jędrzejczak odwołany ze stanowiska
19 listopada premier Beata Szydło odwołała Tomasza Jędrzejczaka z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Jędrzejczak zajmował to stanowisko od początku stycznia tego roku.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Atout France informuje o sytuacji w Paryżu

Atout France, Francuska Agencja Rozwoju Turystyki uruchomiła serwis na stronie internetowej, na której turyści mogą znaleźć aktualne informacje dotyczące pobytów w Paryżu po zamachach z 13 listopada bieżącego roku. Serwis działa między innymi po niemiecku, niestety na próżno szukać polskiej wersji językowej.

więcej...

Fałszywy alarm bombowy w samolocie Small Planet
Samolot Small Planet lecący z Warszawy do Hurghady musiał awaryjnie lądować w Burgas po tym, jak jeden z pasażerów poinformował pozostałych podróżujących i załogę, że ma przy sobie bombę. – Początkowo informacje te przekazywał na pokładzie tylko innym pasażerom, którzy zwracali mu uwagę, że nie jest to temat odpowiedni do żartów – mówi Jarosław Jeschke, prezes Small Planet. więcej...

Atout France zaprasza na kolejną edycję spotkań z francuską branżą turystyczną

Tables Rondes to spotkanie przy kolacji z przedstawicielami destynacji turystycznych, hoteli, zabytków i przewoźników francuskich. To wyjątkowa okazja, aby w swobodnej atmosferze, przy smacznym posiłku nawiązać cenne kontakty z francuskimi profesjonalistami z branży turystycznej – i nie trzeba przy tym wyjeżdżać z kraju!


więcej...

Prezes MerlinX-a omawia najnowsze trendy w social media

MerlinX towarzyszy Ogólnopolskiemu Forum Agentów Biur Podróży prawie od początku jego istnienia. Jako Partner Złoty Forum wspiera nas także merytorycznie. W tym roku założyciel i prezes MerlinX-a, Tomasz Berdowski odniesie się to kwestii, jaki możliwości daje agentom turystycznym Internet i jak je umiejętnie wykorzystać. Po erze facebooka firmy szukają nowych środków dotarcia z ofertą do klienta. W internecie rekordy popularności biją Twitter i Instagram i tam należy szukać potencjalnych odbiorców. Dobrze więc być na bieżąco i wiedzieć, gdzie w Internecie trzeba się pokazywać, aby nie zostać w tyle za szybko rozwijającym się światem mediów społecznościowych.

więcej...

Obowiązki agentów w zakresie rozliczeń podatku VAT

Justyna Zając-Wysocka na IV Forum Agentów dokona kwalifikacji umowy agencyjnej na gruncie ustawy o VAT. Wyjaśni także, jakie zasady opodatkowania VAT powinni stosować pośrednicy, którzy sami również świadczą usługi turystyczne oraz tacy, którzy tylko dokonują odsprzedaży usług. Odpowie na pytanie, co grozi agentom w związku z nieprawidłowym stosowaniem przepisów ustawy o VAT.

więcej...

Lubelskie „Perły Europy Wschodniej” na finiszu
Przez ostatnie dwa lata na terenie województwa lubelskiego oraz zachodniej Ukrainy trwał projekt „Eastern European pearls: development and promotion transboundary city cultural tourism products”. Jego celem była promocja sześciu najważniejszych przygranicznych miast Polski i Ukrainy, uznanych za tytułowe „perły Europy Wschodniej”: Lublina, Zamościa, Przeworska, Lwowa, Iwano-Frankiwska i Kołomyi. więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 22/2015

ROZMOWA NUMERU Inwestujemy w rozwój

Orbis łączy 95 lat doświadczenia w zarządzaniu hotelami w Polsce z innowacyjnością sieci AccorHotels i zyskuje grono zadowolonych klientów. A jak mówi Gilles Clavie, prezes i dyrektor zarządzający sieci, klient jest najważniejszy.


więcej...

Z okazji 15-lecia PITM uhonorował swoich członków

Uroczyste spotkanie członków Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej, z okazji 15-lecia działalności Izby,  odbyło się w obecności ponad 70 przedstawicieli 46 biur i obiektów podczas targów Tour Salon w Poznaniu. Głównym punktem jubileuszu było wręczenie laureatom dyplomów Honorowej Odznaki PITM w stopniu złotym, srebrnym i brązowym oraz miniaturek Honorowej Odznaki PITM z laurem.więcej...
.

więcej...

PIT w nowej siedzibie
Biuro wykonawcze Polskiej Izby Turystyki oraz oddział mazowiecki PIT od 2 listopada działają w nowej siedzibie, pod adresem ul. Marszałkowska 9/15 lok. 29.


więcej...

Brytyjski TUI Group będzie się wysprzedawał?

W Wielkiej Brytanii na nowo ożywają spekulacje wokół ewentualnej sprzedaży części biznesu przez TUI Group. Pod młotek mogą pójść Grupa Hotelbeds i brytyjscy touroperatorzy-specjaliści.

więcej...

Przed targami o targach – sprawdź co nowego w TT Warsaw Preview

Targi TT Warsaw to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń branży turystycznej. Jak co roku będą okazją do spotkań i nawiązania kontaktów biznesowych pomiędzy przedstawicielami polskiej i zagranicznej branży turystycznej. Mimo rozwoju narzędzi komunikacyjnych, znaczenie tej formy komunikacji i bezpośredniego kontaktu w biznesie nadal jest ogromne.

więcej...

Mija termin zgłoszenia na targi turystyczne MATKA 2016 w Finlandii

Do 13 listopada 2015 roku można zgłaszać swój udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych MATKA 2016 w Helsinkach. Zainteresowani mogą przesłać zgłoszenie na adres mp@polen.travel.


więcej...

Kolejny sportowiec ministrem od turystyki

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Beata Szydło przedstawiła skład nowego rządu. Znalazł się w nim Witold Bańka, który zastąpi na stanowisku ministra sportu i turystyki Adama Korola
 


więcej...

Agenci- jak ubezpieczyć się od błędów popełnianych w trakcie rezerwacji

Jednym z ważniejszych tematów IV Ogólnopolskim Forum Agentów Biur Podróży będzie nowy produkt ubezpieczeniowy przygotowany specjalnie dla agentów. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych przedstawi program ubezpieczenia mienia i odpowiedzialności cywilnej z tytułu błędów popełnianych w trakcie rezerwacji imprezy turystycznej.

więcej... [KOMENTARZE (6)]

< 1   ...   295 296 297 298 299 301 302 303 304 305   ...   358 >
 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter