Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PROMOCJA POLSKI

POT zaprasza blogerów do współpracy
 

Polska Organizacja Turystyczna już po raz drugi ogłasza Turystyczne Mistrzostwa Blogerów. Nagrodą są pieniądze i możliwość dalszej współpracy. Do 24 czerwca br. blogerzy specjalizujący się w tematyce turystycznej mogą zgłaszać  do konkursu prace  promujące turystykę krajową.

więcej...

DESTYNACJE

Emirat Szardża rozpoczął promocję w Polsce

Szardża promowana jest jako miejsce przyjazne rodzinom, także centrum kulturowe Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Szardża jest trzecim po Dubaju i Ras Al-Chajmie emiratem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który postanowił powalczyć o polskich turystów

więcej...SZKOŁY WYŻSZE
Kształcenie kadr turystycznych podczas letnich szkół w Vistuli
 

W siedzibie Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula odbyło się uroczyste podsumowanie dwóch edycji szkół letnich zrealizowanych w ramach programu Intertour.

więcej...DESTYNACJE
Chorwacka Wspólnota Turystyczna
 otwiera oddział w Hiszpanii
Otwarcie oddziału Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Madrycie to efekt coraz większego zainteresowania Hiszpanów wyjazdami do kraju nad Adriatykiem. Pod koniec maja br. w Zagrzebiu odbyło się 64. spotkanie Światowej Organizacji Turystyki.
więcej...

PERSONALIA
Ewelina Chądzyńska będzie koordynować austria.info

 

Dyrektor polskiego oddziału austria.info Gabriele Legner będzie zarządzać pracą zespołu w Warszawie oraz w Pradze. W Polsce koordynatorem biura została Ewelina Chądzyńska.

więcej...


TECHNOLOGIE

Amanda pomoże agentowi

Amanda to wirtualna asystentka stworzona przez Amadeusa, która na razie umie odpowiedzieć na ponad 800 pytań najczęściej zadawanych przez agentów.


więcej...

BADANIA

Wakacje z przewagą
Grecji i Chorwacji

Z badania Mondial Assistance wynika, że w tym roku na wakacje wyjechać planuje ponad 20 mln osób. Mondial Assistance pyta o wakacyjne plany Polaków od 2013 roku. 

więcej...

PERSONALIA

Szef Lufthansy przewodniczącym rady IATA

Carsten Spohr, prezes Grupy Lufthansa, objął stanowisko przewodniczącego Rady Gubernatorów IATA.
 


więcej...

SAMORZĄD

Warszawska Izba Turystyki  na temat bezpiecznego wypoczynku


W początkach czerwca Warszawska Izba Turystyki, wspólnie z Wyższą Szkołą Turystyki i Języków Obcych, zorganizowała konferencję „Bezpieczny urlop. Bezpieczne wakacje. Zdrowy Wypoczynek 2019 na Mazowszu”. Prelegentami byli m.in. przedstawiciele policji, straży pożarnej, wodnych służb ratunkowych i kuratorium.


więcej...

KONFERENCJA
Międzynarodowa konferencja Silver Tourism Darłowo - Poland

Już po raz drugi w Polsce odbędzie się międzynarodowa konferencja, poświęcona w całości problematyce przemian demograficznych w kontekście rozwoju turystyki. Tym razem tematem konferencji będą: „Wyzwania społeczno-ekonomiczne wobec zmieniającego się demograficznie rynku pracy w kontekście rozwoju turystyki”.
więcej...

DESTYNACJE

Karyntia promowała się w Warszawie

W ramach spotkania prasowego dziennikarze wybrali się na przejażdżkę po Warszawie, w czasie której przedstawicielka Kärnten Werbung opowidała o Karyntii.
więcej...

REGIONY

Obradowali członkowie
Klastra Turystyki Historycznej


Podczas spotkania grupy inicjatywnej Klastra Turystyki Historycz
nej rozmawiano m.in. o sposobach rozwoju turystyki na pograniczu brandenursko-lubuskim.


więcej...

TOUROPERATOR

Na śniadaniu 
z Neckermann Podróże

W końcówce maja przedstawiciele Neckermann Podróże zorganizowali road show po największych polskich miastach, by zaprezentować agentom z którymi współpracują ofertę na zimę 2019/2020.

więcej...

STUDY TOUR

Agenci Mouzenidis Travel
wizytowali Kretę

W połowie maja Mouzenidis Travel organizował study tour na Kretę dla 17 swoich agentów.

więcej...


TOUROPERATORZY

Pierwsi klienci Grecosa
polecieli z Modlina

Grecos to kolejny touroperator,który rozpoczął loty czarterowe z Warszawy-Modlina. Wcześniej na taki ruch zdecydował się TUI. Pierwszym rejsem czarterowym Grecosa z lotniska Warszawa-Modlin, obsługiwanym przez Ryanair Sun, klienci polecieli na grecką Kefalonię. Podwarszawski port jest dziesiątym w siatce lotów tego touroperatora. W ramach inauguracji połączenia 180 pasażerów zostało zaproszonych na poczęstunek w greckim stylu, w prezencie otrzymali też książki i mapy Grecji.

więcej...

WĘGRY

Ofiary śmiertelne w wypadku statku turystycznego w Budapeszcie

W wyniku zderzenia się statku wycieczkowego z pływającym hotelem na Dunaju kilkoro pasażerów poniosło śmierć, wielu uznano za zaginionych. Do wypadku doszło w środę wieczorem na Dunaju w stolicy Węgier, w pobliżu budynku parlamentu. Niewielki statek wycieczkowy (mogący przewieźć 45 osób) przewrócił się i zatonął po wcześniejszym zderzeniu z inną jednostką pływającą.

więcej...


ORGANIZACJE BRANŻOWE

Polska zyskuje na znaczeniu w UNWTO

Polska ma szansę stać się wiceprzewodniczącym krajem w regionalnej Komisji Europy UNWTO. W czasie 64. posiedzenia regionalnej Komisji Europy Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), która odbyła się 28 maja 2019 roku w Zagrzebiu, nasz kraj został nominowany do roli państwa wiceprzewodniczącego regionalnej Komisji Europy UNWTO.

więcej...


PERSONALIA

Marcin Pietrzyk dołączył do zespołu Rainbowa


Znany polski przewodnik po Grecji,            

Marcin Pietrzyk, nawiązał współpracę z Rainbowem.Marcin Pietrzyk na stałe mieszka w Salonikach, od lat pracuje jako polski przewodnik po Grecji.O swojej pasji do tego kraju opowiada nie tylko w czasie wycieczek, ale też w książce zatytułowanej „Grecja po mojemu.

więcej...

RANKING
Znamy najlepsze uczelnie kształcące na kierunkach turystycznych

28 maja odbyła się gala wręczenia dyplomów najlepszym uczelniom kształcącym na kierunkach turystycznych, które znalazły się na czele tegorocznego Rankingu Szkół Wyższych, przygotowanego przez redakcję „Wiadomości Turystycznych”.


więcej...

KADRY

Rebecca Pow kieruje brytyjską turystyką


W wyniku roszad w brytyjskim rządzie stanowisko minister turystyki objęła Rebecca Pow. Zastąpiła na tym stanowisku Michaela Ellisa, który zasiadł na czele ministerstwa transportu.60-letnia Rebecca Pow (a właściwie Rebecca Faye Clark) jest absolwentką La Sainte Union Convent w Bath oraz studiów z zakresu rozwoju obszarów wiejskich na Uniwersytecie Londyńskim.


więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   97 >
 
Sylwetka

»» Przemysław Marczuk z Szamotuł, właściciel Biura Podróży Accord »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter