Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Touroperatorzy szykują się do anulowania wyjazdów do Grecji
 

TUI Poland już wczoraj, 1października, ogłosił, że w związku z decyzją rządu w Atenach o wprowadzeniu od 3 października obowiązkowych testów PCR dla osób przylatujących z Polski odwołuje wszystkie imprezy czarterowe do Grecji. Inni touroperatorzy prawdopodobnie zdecydują się na podobny krok.

więcej...

OGRANICZENIA PODRÓŻY
Wielka Brytania ostrzega przed wyjazdami do Polski
 

Polska, ale też Turcja i holenderskie wyspy karaibskie Bonaire, Saint Eustatius i Saba znalazły się na liście krajów, po przyjeździe z których do Wielkiej Brytanii trzeba będzie odbyć dwutygodniową obowiązkową kwarantannę. Nowe regulacje obowiązują od soboty, 3 października.

więcej...

PROMOCJA
Poczuj historię wszystkimi zmysłami! 

Centrum Historii Zajezdnia to punkt wyjątkowy na mapie Wrocławia – szczególne „miejsce spotkań” łączące funkcję upamiętniającą, edukacyjną, kulturalną, dokumentacyjną i społeczną. To tutaj, w dawnej zajezdni autobusowej nr VII przy ul. Grabiszyńskiej, 26 sierpnia 1980 r. Tomasz Surowiec zablokował słynnym czerwonym „ogórkiem” główną bramę wjazdową do zakładu, rozpoczynając tym samy strajk wspierający robotników z Wybrzeża. 


Marcin Jędrzejczak / Centrum Historii Zajezdnia
więcej...

Bezpieczny wypoczynek w obiektach Grupy Polskiego Holdingu Hotelowego


Ostatni czas dla Grupy Polskiego Holdingu Hotelowego był bardo intensywny. Nie tylko
wspierali lekarzy walczących z COVID-19, ale również opracowali szereg procedur, które mają uczynić Państwa pobyt w ich obiektach w pełni bezpiecznym. Zachęcamy do zapoznania się z niniejszymi informacjami, które podsumowują wprowadzone środki bezpieczeństwa.
 
więcej...

OPŁATA TURYSTYCZNA

Organizacje turystyczne rozmawiają z ministrem o opłacie turystycznej

FROT i OPLOT rozmawiały z wiceministrem Andrzejem Gutem-Mostowym o nowelizacji ustawy o POT. Główny nacisk został położony na kwestie związane z opłatą turystyczną.

więcej...

ORGANIZACJE BRANŻOWE
ECTAA wybierze w Atenach prezesa

 

8 i 9 października odbędzie się w Atenach Walne Zgromadzenie członków ECTAA. Będzie to nie tylko okazja do podsumowania ostatniego roku w europejskiej branży turystycznej, ale też moment wyboru prezesa na kolejną kadencję.

więcej...

DESTYNACJE
200 tysięcy zamiast 2 milionów

Rada Turystyki Nepalu odpowiedzialna za promocję turystyczną Nepalu ma około 10 miesięcy na ożywienie sektora turystycznego. To zadanie karkołomne, zważywszy że władze kraju zmniejszyły budżet Rady.
więcej...

BRANŻA
Szkocka branża turystyczna ostro reaguje na słowa minister

Pierwsza minister Szkocji zaapelowała do obywateli kraju, by powstrzymywali się z organizowaniem zagranicznych wyjazdów. Na odezwę minister ostro zareagował Mike Tibbert, wiceprezes Scottish Passenger Agents' Association.
więcej...

USA
Amerykańska gospodarka dużo traci przez brak turystów zagranicznych
Według wyliczeń Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC) amerykańska gospodarka może w tym roku stracić nawet 155 mld dol. w związku z załamaniem się światowego rynku podróży (spadki wydatków zagranicznych turystów w USA mogą zaś spaść o 79 proc.).

więcej...
PRAWO
Nowe rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, przedłożone przez ministra infrastruktury.

 
więcej...

...
więcej...

FELIETON
Najgorszy sezon dla polskiej branży,
i co dalej- komentuje Piotr Henicz

Kończy się lato, rok temu o tej porze powoli zbliżały się pierwsze wyloty z oferty Zima 2020/21 – egzotyka, bliskie ciepłe kraje, narty. Liczyliśmy na kontynuację bardzo dobrego Lata 2020. Co było potem, wszyscy wiemy.


 

więcej...

BRANŻA

Nekera zorganizowała wyjazdy studyjne dla agentów

Od lipca do września biuro podróży Nekera zorganizowało trzy wyjazdy studyjne dla swoich agentów. Celem było zapoznanie się z potencjałem turystycznym wybranych regionów Polski: poznanie zabytków i bazy hotelowej, by sprawdzić jak na przestrzeni lat zmieniła się krajowa oferta turystyczna.

więcej...

BRANŻA

Nowe punkty IT w Polsce otwarte


24 września w Chojnie (pow. gryficki, woj. zachodniopomorskie) otwarto Centrum Informacji. Powstało po modernizacji budynku, w którym wcześniej znajdował się Punkt IT. W uroczystej inauguracji działalności Centrum Informacji udział wzięła m.in. burmistrz Chojny, Barbara Rawecka. 

więcej...

REGIONY
ROT-y organizują wizytę studyjną

Wielkopolska Organizacja Turystyczna w partnerstwie z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną i Dolnośląską Organizacją Turystyczną zorganizują wizytę studyjną dotyczącą innowacyjnych metod tworzenia produktu w obiektach agroturystyki i turystyki wiejskiej.

więcej...

DESTYNACJE

Kuba wróci do programów tej jesieni?


Na początku września na Kubie wylądował pierwszy od czasów pandemii samolot z turystami. Goście przylecieli z Kanady, wypoczywać będą na małych wysepkach Cayo Coco, Cayo Santa Maria i Cayo Largo. Do kraju mogą podróżować także Polacy, a od niedawna również Niemcy.

więcej...

FUNDUSZE UNIJNE

POT: Aplikujemy o ponad 1 mld zł z Funduszu Odbudowy


- Polska Organizacja Turystyczna występuje o 1,126 mld zł z Europejskiego Funduszu Odbudowy - mówi prezes Robert Andrzejczyk. Pieniądze będą przeznaczone na rozwój i odbudowę turystyki przyjazdowej do Polski. Jednym z kluczowych celów projektu będzie wsparcie inwestycyjne infrastruktury turystycznej pod kątem ekologicznych rozwiązań, a także dostępności dla seniorów i osób wykluczonych lub o ograniczonej mobilności. 

więcej...

BRANŻA

Kraków podziękował przewodnikom miejskim
Pod koniec września krakowski magistrat uroczyście świętował Światowy Dzień Turystyki (obchodzony 27 września). W ramach obchodów tego święta wręczył certyfikaty nowym przewodnikom miejskim.

więcej...

BRANŻA

Pierwsze pozwy za zarażenia koronawirusem w Ischgl

W początkach przyszłego roku ma być złożony pozew zbiorowy w tej sprawie. Złożyć go może nawet 6 tys. osób. Stowarzyszenie Ochrony Konsumentów (VSV) złożyło cztery pozwy przeciwko rządowi austriackiemu w imieniu Austriaka i trzech Niemców. 
więcej...

BRANŻA 
Organizacje branżowe walczą o poprawę sytuacji łódzkich przedsiębiorców turystycznych 
Pięć organizacji reprezentujących przedsiębiorców turystycznych z woj. łódzkiego (ŁOT, OIRT, PIT Oddz. Łódzki, Regionalny Związek Pracodawców Prywatnych Ziemi Łódzkiej Lewiatan, Koło Przewodników im. R. Rembielińskiego) nie ustaje w walce o pomoc dla lokalnej turystyki. więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   147 >
 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter