Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RÓŻA KOLUMBA
Nagrody w konkursie Róża Kolumba przyznane  

18 października na  World Travel Show w Nadarzynie odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji konkursu Róża Kolumba organizowanego przez redakcję Wiadomości Turystycznych.

 
więcej...

LUDZIE
Jadwiga Błoch z odznaką honorową

Władze województwa lubuskiego doceniły wysiłki podejmowane od lat przez Jadwigę Błoch w rozwój turystyki w regionie i promocję lubuskiego wśród turystów.

więcej...

KONFERENCJA

O potencjale Indii podczas konferencji branżowej


Celem konferencji było nie tylko przybliżenie tego azjatyckiego kierunku, również wskazanie, w jaki sposób biura podróży mogą w atrakcyjny sposób sprzedawać go klientom.

więcej...

KONFERENCJA BRANŻOWA 
Indie destynacją przyszłości -  turystyczna współpraca biznesowa

Światowa Rada Podróży i Turystyki szacuje, że Indie do 2028 roku zdobędą pozycję trzeciej, co do wielkości gospodarki turystycznej na świecie zaraz po Chinach i Stanach Zjednoczonych.

więcej...

NOWY NUMER
Czy miliony z płacy minimalnej wejdą w turystykę

W przyszłym roku płaca minimalna wzrośnie do 2600 zł. To szansa dla touroperatorów na zwiększenie liczby klientów, których portfele będą zasobniejsze.

 

więcej...

LUDZIE

Ks. Dariusz Denisiuk dyrektorem siedleckiej "Arki"


Duchowny był w ostatnich latach związany z mediami. Pracował w katolickiej rozgłośni radiowej.

więcej...

SPOTKANIA

Premio Travel prezentowało nowy katalog wśród agentów

W najnowszym katalogu organizatora znalazło się 15 nowych kierunków oraz 4 nowe programy zwiedzania.

więcej...

TOUROPERATORZY

Najlepsi doradcy turystyczni Mouzenidis Travel docenieni

W programie vip tripu znalazło się zwiedzanie wiszących klasztorów Meteora, degustacja greckich win i uroczysta kolacja w tradycyjnej tawernie połączona z rozdaniem dyplomów dla najlepszych agentów.

więcej...

PROMOCJA
Odkryj smak przygody na
TOUR SALON 2020
 

W dniach 14-16 lutego 2020 odbędzie się 31. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Wydarzenie promowane będzie hasłem „Odkryj smak przygody”. Co ono oznacza?


 
więcej...

WARSZTATY
Kujawy budują markę


Realizowane przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną warsztaty przeprowadzono w ramach projektu "Budujemy markę Kujaw".
więcej...

LUDZIE

Organizacja Turystyczna Hawajów ma nowego wiceprezesa

W początkach października Organizacja Turystyczna Hawajów wybrała Pattie Herman wiceprezesem ds. marketingu i rozwoju produktu. Stanowisko to Herman obejmie oficjalnie 2 grudnia. Jako wiceprezes Pattie Herman będzie odpowiedzialna m.in. za nadzorowanie tworzenia strategii marki Hawajów. 
więcej...

...
... więcej...

LUDZIE

Drésin nowym sekretarzem generalnym ECTAA

Europejskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych 
i Touroperatorów (ECTAA) ma nowego sekretarza generalnego. Eric Drésin zastąpił na stanowisku Michela de Blusta, który piastował tę funkcję od 1989 roku, a który we wrześniu tego roku odszedł na emeryturę. Z wykształcenia prawnik, karierę rozpoczynał od pracy w Parlamencie Francji i Belgii. Od 2001 roku związany był z różnymi europejskimi organizacjami. 

więcej...

LUDZIE

Boeing z nowym prezesem zarządu

David Muilenburg, dotychczasowy prezes
zarządu Boeinga, pełniący jednocześnie
funkcję dyrektora zarządzającego, wykonawczego i prezesa nadzorującego wszystkie organy firmy (z ang. president), nie będzie już pełnił tej pierwszej funkcji. Rozdzielenie zadań prezesa zarządu od pozostałych obowiązków ma pomóc mu skupić się na zadaniach związanych z przywróceniem samolotów Boeing 737-Max do służby. Muilenburg będzie też mógł, dzięki rozdzieleniu tych ról, lepiej skupić się na potrzebach klientów Boeinga i na wdrożeniu zmian, które poprawią jakość i bezpieczeństwo.


więcej...

DESTYNACJE

Malta w Polsce to historia sukcesu

Popularność Malty w Polsce rośnie
z każdym rokiem. Tylko w pierwszym
półroczu tego roku naszych klientów było o ponad 9 proc. więcej rok do roku. Maltańska Organizacja Turystyczna szacuje, że do końca 2019 roku kraj odwiedzi ponad 100 tys. polskich podróżnych.

więcej...

LUDZIE

POT szuka dyrektora na Ukrainę

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła
konkurs na stanowisko dyrektora zagranicznego ośrodka POT na Ukrainie. Przewidywany czas rozpoczęcia pracy to połowa grudnia tego roku, umowa będzie zawarta na czas określony, nie dłuższy niż 33 miesiące.

więcej...

WYJAZD PRASOWY

Dziennikarze poznawali atrakcje Szardży

W pierwszych dniach października

kilkunastoosobowa grupa dziennikarzy z Polski, Czech, Estonii, Litwy i Łotwy

przyjechała do Szardży – trzeciego pod

względem wielkości emiratu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – by poznać jej

największe atrakcje turystyczne.


więcej...

PATRONAT

Włącz się do akcji CZYSTA WKRA

Mazowiecka Regionalna OrganizacjaTurystyczna zaprasza wszystkich do włączenia się w 10. odsłonię akcji "Czysta Wkra." Akcja wpisująca się w misję organizacji promowania turystyki zrównoważonej ma na celu pomoc przy oczyszczeniu nurtu i brzegów jednej z najbardziej obleganych przez turystów rzek na Mazowszu – Wkry, także zwrócenie uwagi na problem kurczeniasię zasobów wody słodkiej w kraju.

 

więcej...

LUDZIE

François Baltus-Languedoc pokieruje Organizacją Turystyczną Martyniki

Nowy prezes ma doświadczenie w kreowaniu strategii turystycznych, pracy na rynkach amerykańskim i azjatyckim, oraz w sektorze hotelarskim.

więcej...

WYDARZENIA
Olecko z pojedynkiem kulinarnym
W Amfiteatrze oleckim położonym nad  Jeziorem Oleckim Wielkim 21 września rozegrano pojedynek kulinarny - „Tradycja i Nowoczesność”. Celem pojedynku była promocja tradycyjnej kuchni poprzez przygotowanie tych samych typowych dla regionu mazurskich dań, na dwa sposoby – tradycyjny i nowoczesny.

 
więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   106 >
 
Sylwetka

»» Czesław Płoński, właściciel Biura Podróży Nowator »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter