Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KORONAKRYZYS

Rosyjska turystyka podlicza stratyW pierwszym półroczu 2020 straty w turystyce w Rosji osiągnęły 178 mld euro. Przywracanie turystyki do stanu sprzed pandemii może potrwać półtora roku.

więcej...

RAPORT TOUROPERATORZY 2020
Dobry rok 2019 pomoże przetrwać kryzys
2019 rok zakończył wojnę cenową między touroperatorami. Klientów udało się przekonać do droższej oferty i wcześniejszego planowania wakacji. Dzięki dobrym wynikom finansowym łatwiej będzie przetrwać kryzys wywołany rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

więcej...

LINIE LOTNICZE

IATA: vouchery będą dla linii lotniczych dużym problemem

Według Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych IATA vouchery wydawane zamiast pieniędzy za odwołane przeloty tylko odsunęły w czasie problem finansowy linii, ale go nie rozwiązały.

więcej...

REJSY WYCIECZKOWE

Powoli ruszają rejsy wycieczkowe

Pierwsze statki z portów europejskich wypłyną na morza pod koniec lipca. Początkowo będą to krótkie wyprawy, bez schodzenia na ląd i zwiedzania.

więcej...

WYDARZENIE

Oddolna Inicjatywa Ratowania Turystyki chce organizować kolejne protesty

Oddolna Inicjatywa Ratowania Turystyki (OIRT) to nieformalna grupa przedsiębiorców, która samoistnie zawiązała się po zorganizowanym pod koniec czerwca proteście branży turystycznej. Grupa domaga się, by rządzący wyposażyli przedsiębiorców w narzędzia umożliwiające im przetrwanie trudnych dla turystyki czasów, obecnie funkcjonujące rozwiązania uważając za niewystarczające.
więcej...

DESTYNACJE

W Chorwacji dobrze się sprzedają czartery łodzi

Od początku roku do 15 lipca żeglarze wykupili w Chorwacji ponad 7 tys. winiet, czyli 53 proc. tego, co w zeszłym roku o tej samej porze. Dużym zainteresowaniem cieszą się czartery łodzi.

więcej...

RESTART TURYSTYKI

Ambasada Kuby planuje study tour dla polskiej branży

- Chcemy jak najszybciej zabrać polskich touroperatorów, agentów i dziennikarzy na Kubę, by sami mogli się przekonać, że kraj jest gotowy na przyjęcie turystów – mówi Jorge Marti Martinez, ambasador Kuby w Polsce w rozmowie z Wiadomościami Turystycznymi. Lot miałby się odbyć w ciągu najbliższych tygodni, zanim jeszcze ruszy sprzedaż oferty zimowej.

więcej...

Corendon Airlines z ofertą 
Przedstawiciele linii lotniczych Corendon Airlines, która dzięki bogatej ofercie i wysokiej jakości usług odnotowuje wzrost rozwoju w całej Europie,zapowiedzieli dalszą ekspansję na polskim rynku, a także poinformowali o obowiązujących połączeniach lotniczych w sezonie zimowym 2020/2021.


więcej...

KORONAKRYZYS

Serbia i Czarnogóra usunięte z listy bezpiecznych krajów dla UE

W połowie lipca Unia Europejska zrewidowała listę krajów trzecich, do których dozwolone są podróże obywateli państw członkowskich i których obywatele mogą przekraczać granice krajów unijnych.

więcej...

PRACA
Zatrudnię w biurze podróży - Warszawa  Śródmieście 

Zakres pracy: sprzedaż wycieczek, ubezpieczeń turystycznych,biletów autobusowych rezerwacja hoteli, organizacja wiz, wyjazdów grupowych; konieczne: prawo jazdy,angielski średniozaawansowany.

Proszę o kontakt   na  adres: Krzysztof@janustravel.pl

więcej...

PROMOCJA TURYSTYCZNA

Aplikacja "Drogi wodne" pomoże rozwijać turystykę wodną

Aplikacja powstała z inspiracji Ministerstwa Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej i przy udziale Urzędu Żeglugi Śródlądowej. 
więcej...

LUDZIE

Prezydent Bielska-Białej prezesem Stowarzyszenia "Region Beskidy"

Prezydent Bielska-Białej stanął na czele stowarzyszenia, którego jednym z obszarów działania jest rozwój turystyki i promocja turystyczna pogranicza polsko-czesko-słowackiego.

więcej...

BRANŻA

Powstanie zamiejscowy oddział POT


Kierowany przez dyrektora oddział ma się zajmować obsługą i promocją Polskiego Bonu Turystycznego.

więcej...

PROMOCJA 
Od 1 sierpnia polecimy czarterem na Maltę 

Od początku lipca Malta otworzyła granice i wznowiła pasażerski ruch lotniczy. Polaków podróżujących na Wyspy, jak i powracających do Polski nie obowiązuje 14-dniowa kwarantanna ani obowiązek wykonania testów na obecność koronawirusa. więcej...

PROMOCJA POLSKI

POT zaprasza polskich agentów na study toury

Pandemia koronawirusa była powodem, dla którego biura podróży organizujące wypoczynek zagraniczny wprowadziły do oferty wczasy w Polsce. Teraz przy współpracy z POT będą pokazywać nasz kraj swojej sieci sprzedaży.

więcej...

BON TURYSTYCZNY

Sejm przyjął ustawę o Polskim Bonie Turystycznym

Bon turystyczny będzie przysługiwał rodzicom
dzieci pobierających świadczenie 500+ oraz pracującym za granicą. Nie będą mogli skorzystać z niego emeryci ani renciści, o co w swoich poprawkach zabiegał Senat – tak zadecydował Sejm w ostatecznym głosowaniu nad prezydenckim projektem ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Teraz podpisać musi ją prezydent.

więcej...

TOUROPERATORZY

Mouzenidis Travel dodaje 21 połączeń do swojej oferty

Korfu, Kawala i Ateny to trzy nowe kierunki
dostępne już w ofercie Mouzenidisa.
Touroperator wprowadził do programu
21 nowych tras.

więcej...

PROMOCJA 
Park Rozrywki Żerań 
Zapraszamy do Centrum Rozrywki i Edukacji dla Dzieci i Rodziców w Park Rozrywki Żerań. To ponad 12 tysięcy metrów bezpieczniej przestrzeni.

więcej...

#CzasNaPodkarpackie! 
Dziś wystartowała akcja zachęcająca do wakacyjnego przyjazdu na Podkarpacie

Akcja, która potrwa do 15 października ma na celu zachęcenie turystów do wyboru Podkarpacia jako wakacyjnej destynacji. Inspirację do odwiedzenia województwa podkarpackiego stanowią 30-procentowe VOUCHERY ZNIŻKOWE na najbardziej kultowe atrakcje turystyczne z całego regionu. Turystom w ramach przedsięwzięcia udostępnione zostały także wszystkie podkarpackie zabytki UNESCO. Unikatowe cerkwie i kościoły można zwiedzać z przewodnikiem od wtorku do niedzieli bez żadnych opłat!więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020

Problematyczne wsparcie dla branży

Ogromna popularność bonów turystycznych wśród Czechów okazała się problematyczna dla uzdrowisk. 
więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   136 >
 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter