Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LOT-y tworzą własną organizację
Ogólnopolskie Porozumienie Lokalnych Organizacji Turystycznych to nowa organizacja, którą właśnie powołały najbardziej aktywne polskie LOT-y. Na jej czele w roli prezesa stanął Jarosław Lichacy, prezes Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (Darlot).


więcej...

patronat WT
GLOBalna turystyka w sercu Śląska!
Prawie 200 wystawców, wiele konkursów dla zwiedzających, spotkania z Aleksandrem Dobą i Jakubem Poradą, a także konferencja branży eventowej EventExpo oraz spotkanie dla miłośników sportów nieolipmpijskich – The World Game. Za miesiąc w Katowicach rozpoczynają się 23. Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2017.


więcej... [KOMENTARZE (4)]

Istnienie POT-u jak najbardziej uzasadnione

Międzyresortowy Zespół ds. Promocji Polski Za Granicą stoi na stanowisku, iż dalsze funkcjonowanie Polskiej Organizacji Turystycznej znajduje uzasadnienie – czytamy w stanowisku przyjętym 27 lutego przez przedmiotowy zespół.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Marek Olszewski rekomendowany na prezesa POT

Do konkursu na stanowisko prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej tym razem przystąpiło dziesięciu kandydatów, z czego pięciu spełniło warunki formalne. Zespół ds. przeprowadzenia naboru, który spotkał się 27 lutego, wskazał dwie kandydatury: Marka Olszewskiego oraz Tomasza Rosseta. Rekomendację ministra Witolda Bańki uzyskał Marek Olszewski, teraz czekamy na opinię Rady POT.

więcej...

HanseMerkur już dostępny w MerlinX
Oferta ubezpieczeń HanseMerkur została wprowadzona do najpopularniejszego systemu rezerwacyjnego dla biur podróży – MerlinX, którego operatorem są Elektroniczne Systemy Sprzedaży Sp. z o.o.


więcej...


Roadshow TSS Polska pod hasłem innowacji

TSS Polska – Kooperacja Biur Podróży zaprasza na kolejny Roadshow pod hasłem „Innowacyjne biura mogą więcej”. Tegoroczna edycja rozpocznie się od spotkań w Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu. Wiadomości Turystyczne są patronem medialnym wydarzenia.

 

więcej...

Róże Regionów 2016 wręczone

Tradycyjnie w pierwszy dzień Tour Salonu ma miejsce wręczenie wyróżnień w konkursie Róża Regionów organizowanym przez redakcję "Wiadomości Turystycznych". Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych materiałów promocyjnych wydawanych przez regiony, miasta, gminy czy lokalne organizacje turystyczne. Wszystkim wyróżnonym serdecznie gratulujemy!



więcej...

Złoty Certyfikat 2016 dla Industriady

Znamy już rozstrzygnięcie Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2016 roku – Certyfikaty POT. Uroczysta Gala odbyła się 17 lutego w trakcie targów Tour Salon w Poznaniu.



więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 04/2017

Politycy znowu majstrują przy POT

Kukiz’15 chce zlikwidować POT. Głównym zarzutem jest brak efektów działania organizacji. Dane POT pokazują jednak nieco inny obraz: w latach 2010-2015 liczba turystów odwiedzających Polskę wzrosła o 34 proc., przy czym najwięcej przyjazdów zanotowano z krajów, w  których realizowane były zintegrowane kampanie promocyjne.


więcej...

Trzecie miejsce dla Gdańska w European Best Destination
Gdańsk debiutował w konkursie „European Best Destination”, ustąpił jedynie Porto i Mediolanowi. Kandydaci do tytułu wyłaniani są na podstawie badań Eurostatu dotyczących turystyki w Europie oraz danych o popularności i reputacji miast w internecie. O miejscu na podium decydują głosy internautów.


więcej...

Co nowego w nowych technologiach
New Tech – New Travel – w ciągu trzech dni trwania Tour Salonu w strefie POT, poświęconej nowym technologiom, na gości czekają prezentacje, atrakcje, konkursy, dyskusje... A już pierwszego dnia, w trakcie oficjalnego otwarcia targów, poznamy laureatów konkursu organizowanego przez POT.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program wydarzeń.


więcej...

Opłata za doradztwo – pomysł dobry, ale nierealny?

Z osobami, które zwracają się do biur podróży z prośbą o przygotowanie dla nich ofert wypoczynku, a potem kupują wycieczkę samodzielnie w internecie lub w innej placówce, spotkał się na swojej drodze chyba każdy agent. Pomysł pobierania opłaty za doradztwo nie jest nowy, ale większość agentów uważa go za nierealny. Czy na pewno?



więcej... [KOMENTARZE (1)]

pobierz bezpłatnie
Co słychać na Tour Salonie – pobierz bezpłatny dodatek Wiadomości Turystycznych

Po raz kolejny do rąk czytelników oddajemy wydanie targowe Wiadomości Turystycznych – Tour Salon 2017. Wydarzenia, konferencje, prelekcje, konkursy i degustacje – z naszym dodatkiem nie przegapisz niczego.


więcej...

Marek Migdal prezesem Zachodniopomorskiej ROT
W dniu 31 stycznia 2017 r. rezygnację z funkcji prezesa Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej złożył Waldemar Miśko. Nowym prezesem ZROT został Marek Migdal.


więcej...

IGHP wchodzi do regionów
Inicjatywę o powołaniu dyrektorów regionalnych centrala Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP) podjęła pod koniec ubiegłego roku. – Przez trzy miesiące odbyło się osiem spotkań regionalnych IGHP, a to dopiero początek – mówi Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP. Celem spotkań jest zidentyfikowanie problemów, którymi Izba powinna się zająć.


więcej...

MSiT przekazał projekt ustawy o imprezach turystycznych do konsultacji - pobierz projekt
Trwają prace nad projektem nowej ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Związane jest to z implementacją dyrektywy unijnej na polskie prawo. MSiT właśnie przesłał projekt do konsultacji społecznych do 163 podmiotów branży turystycznej. Na przekazanie swoich uwag mają czas do 16 lutego.


więcej...

pobierz bezpłatnie
Targi Turystyczne 2017 – bądź na bieżąco!
Jak co roku redakcja Wiadomości Turystycznych przygotowała cyfrowe wydanie Targów Turystycznych – kompleksowego informatora o wszystkich wydarzeniach targowych w Polsce i za granicą. Aktualne informacje, kontakt do organizatorów, lokalizacje, zdjęcia i filmy z imprez – wszystko w jednym aktywnym pdf-ie.

pobierz bezpłatnie

więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 03/2017

ROZMOWA NUMERU Egipt chce podwoić liczbę turystów z Polski

Spadki w wyjazdach do Egiptu odczuwa nie tylko tamtejsza, ale i polska branża turystyczna. O planach pobudzenia ruchu do kurortów nad Morzem Czerwonym opowiada dyrektor Urzędu ds. Turystyki Mohamed Abdel Gabar.


więcej...

Rafał Gucia zrezygnował z kierowania POT
Początkowo opinię o kandydaturze Rafała Guci, wskazanego przez ministra Witolda Bańkę na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, Rada POT miała wydać 24 stycznia. Sam zainteresowany pracą na tym stanowisku nie pojawił się na spotkaniu, co skutkowało przeniesieniem posiedzenia na kolejny tydzień.
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Niemiecka branża walczy z projektem ustawy implementującej dyrektywę

Niemiecki Związek Turystyczny DRV wystosował do agentów apel o wysłanie do posłów ze swoich okręgów wyborczych listów z prośbą o wsparcie przy zmianie niektórych zapisów, jakie pojawiły się w projekcie ustawy implementującej dyrektywę unijną o podróżach zorganizowanych i aranżowanych. – Przy implementacji dyrektywy unijnej ostatnie słowo nie zostało jeszcze powiedziane – zapowiada Norbert Fiebig, prezes DRV.



więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   74 >
 

»


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

  
»  12-15.07.2017 – WYDARZENIE 
Dni Grunwaldu 2017, Gmina Grunwald, Fundacja Grunwald, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, www.grunwald1410.pl

»
 23-25.07.2017 – TARGI
BITE 2017 Beijing International Tourism Expo 2017,
Pekin, Chiny, organizator: Conference and Exhibition Management Services Pte Limited (CEMS), www.chinaexhibition.com
» 29.07-20.08.2017 – WYDARZENIE
Jarmark św. Dominika,
Gdańsk, organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A., jarmarkdominika.pl
Sylwetka

»



» Małgorzata Matląg, właścicielka biura Savoy Tours »więcej
.

»



Newsletter

»

Zamów newsletter