Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Trump zakaże wjazdu do USA obywatelom kolejnych krajów

Rozszerzenie tzw. travel ban o kolejne kraje prezydent Trump motywuje względami bezpieczeństwa.Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, zapowiedział rozszerzenie listy krajów, których obywatele nie będą mieć wstępu na teren USA.

więcej...

LUDZIE
Nowi przedstawiciele handlowi Rego Bis

Nowi handlowcy w Rego Bis to osoby mające doświadczenie w branży turystycznej. Rego Bis specjalizujący się w organizacji wczasów i wycieczek objazdowych po Europie  powiększył ostatnio dział handlowy. Do zespołu dołączyli Tomasz Przygocki, Mirosław Berek i Maciej Sokalski.
więcej...

PARTNER
Zaproszenie na Tour Salon 2020
Spotkania z przedstawicielami atrakcji turystycznych. Okazja do rozwoju oferty, które uatrakcyjnią pakiet podróżniczych rozwiązań dla waszych klientów.

więcej...


Corendon zaprasza na VIP FAM TRIP

Agenci, którzy już współpracują z tureckim przewoźnikiem lub wpiszą się na listę agentów mogą wziąć udział w jednym z czterech wyjazdów na Turecką Riwierę, w regionie Antalyi. 


więcej...

KOMUNIKAT

MSZ ostrzega przed wyjazdami
do Chin

Wybierającym się do Chin turystom resort spraw zagranicznych zaleca bieżące śledzenie komunikatów dotyczących wirusa publikowanych przez m.in. Główny inspektorat Sanitarny oraz międzynarodowe porty i linie lotnicze, które podejmują własne działania prewencyjne.

więcej...

BRANŻA

WOT chwali się nowym logo

Od kilku lat Warszawska Organizacja Turystyczna miała dwa różne znaki – jeden przynależał do całego stowarzyszenia, drugi do działu Convention. Od tej pory będzie działać pod jednym szyldem - literą „W” utrzymaną w stylistyce neonowej. Jak podkreśla organizacja, litera ta mocno kojarzy się z miastem i odwołuje się do jego geografii –dwóch części połączonych Wisłą.więcej...

TRENDY

Polska zyskuje na popularności

O 8,2 proc. wzrosła w pierwszych trzech
kwartałach zeszłego roku liczba turystów, którzy przyjechali do Polski, podaje Polska Organizacja Turystyczna.

więcej...

LINIE LOTNICZE

LOT kupuje Condora

Polska Grupa Lotnicza (PGL), właściciel Polskich
Linii Lotniczych LOT (LOT), przejmie linię lotniczą Condor, która należała wcześniej do Grupy Thomas Cook. Transakcja ma być przeprowadzona do końca kwietnia tego roku po uzyskaniu niezbędnych zgód organów antymonopolowych i opuszczeniu przez Condor procedury ochronnej. PGL zobowiązał się do terminowego
i całkowitego spłacenia finansowania pomostowego gwarantowanego przez niemiecki rząd i land Hesję.

więcej...

LUDZIE

Bogna Jaśkowiak kończy pracę
w Grecosie

Bogna Jaśkowiak, dyrektor marketingu w Grecosie zakończyła pracę w firmie. Z touroperatorem związana była przez ponad sześć lat, początkowo jako menedżer ds. marketingu a później jako dyrektor.
więcej...

LUDZIE

Szlachta zastąpił Pawlak-Lewandowską

Po odwołaniu Ewy Pawlak-Lewandowskiej 
ze stanowiska dyrektor departamentu
turystyki w Ministerstwie Rozwoju funkcję tę objął Rafał Szlachta. Wicedyrektorem pozostaje znany i lubiany w branży radca prawny, dr Dominik Borek. Rafał Szlachta do tej pory związany był przede wszystkim ze sportem – posiada tytuł Mistrza Europy i Wicemistrza Świata w sportach walki oraz z biznesem. Studia ukończył na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku turystyka i rekreacja ze specjalnością odnowa psychosomatyczna. 

więcej...

LUDZIE

Marta Ostapiec 

zajmie się promocją Kołobrzegu

O wyborze Marty Ostapiec na stanowisko dyrektora Biura Promocji Miasta zdecydowało jej długoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze promocji.

więcej...

TOUROPERATOR

Best Reisen pochwalił się sukcesami sprzedażowymi i przedstawił nowości

Wśród nowości w ofercie Best Reisen pojawił się m.in. Katar, który ma być sprzedawany również w ramach Luksusowych Duetów i Trio.

więcej...

DESTYNACJE
Podatek turystyczny w Amsterdamie
już obowiązuje
Od 1 stycznia turyści odwiedzający Amstrdam są zobowiązani do zapłaty już nie tylko opłaty noclegowej, również podatku turytycznego. Niewielka Holandia od kilku lat boryka się ze zjawiskiem overtourismu. Aby unormować ruch turystyczny, zwłaszcza w stolicy kraju, którą odwiedza rocznie ok. 19 mln osób, wprowadza kolejne obostrzenia dla odwiedzających.
więcej...

PRAWO

Zakaz handlu w niedziele łagodniejszy?

Z ewentualnym czasowym zniesieniem zakazu handlu w niedziele dla sklepikarzy z miejscowości turystycznych nie zgadzają się samorządowcy. Uważają, że tym sposobem przedsiębiorcy będą mogli konkurować z dużymi sklepami.

więcej...

SAMORZĄDY

Rada Turystyki powstała w Mielnie

W ciele doradczym burmistrza Mielna zasiadła m.in. szefowa biura Ekowspólnota LOT w Mielnie Sylwia Mytnik. Pod koniec ub. Roku władze Mielna zdecydowały o powołaniu do życia Rady Turystyki. To 14-osobowy zespół doradców ma doradzać burmistrzowi w kwestiach związanych z turystyką, promocją i turystycznym rozwojem gminy, w przyszłości wypracować strategię rozwoju turystycznego miasta gminy.
więcej...

DODATEK
Najlepsze propozycje na weekend. Pobierz wydanie specjalne Wiadomości Turystycznych na rynek skandynawski

Redakcja "Wiadomości Turystycznych" przygotowała anglojęzyczne wydanie na targi turystyczne w Skandynawii.


więcej...

MARKETING

Agenci chcą być postrzegani jako profesjonaliści. OSAT ma na to pomysł

WakacyjnyEkspert.pl to portal OSAT-u
skierowany do klientów indywidualnych.
Choć strona istnieje od kilku miesięcy,
teraz pojawiły się na niej dodatkowe,
zapowiadane wcześniej treści. Sekcja
z wyszukiwarką biur, która pomaga też
znaleźć drogę do wybranego salonu,
działa nadal, nowością są porady ekspertów,
czyli agentów.

więcej...

TRENDY

Europejczycy będą kupować w internecie częściej niż Amerykanie

Choć zeszły rok był dla europejskiej branży
turystycznej trudny, po raz kolejny udowodniła, że jest odporna na kryzysy. Mimo upadku Thomasa Cooka, obaw związanych z Brexitem i problemów z liniami lotniczymi, rynek urósł o 2 proc. do 296 mld euro, wynika z raportu Phocuswright.

więcej...

DESTYNACJE

Grecja bije rekordy popularności, ale część kierunków traci klientów.

O niecały 1 proc. wzrosła w zeszłym roku
liczba pasażerów, którzy skorzystali
z greckich lotnisk zarządzanych przez Fraport. Łącznie było ich ponad 30 mln. Fraport Greece zarządza 14 regionalnymi lotniskami w Grecji, z których większość znajduje się w typowo turystycznych regionach. To dlatego warto przytoczyć statystyki opublikowane przez firmę za zeszły rok.

więcej...

New Trends in Tourism 2020
Konferencja New Trends in Tourism (do tej pory Nowe Trendy w Turystyce) odbędzie się 3 kwietnia 2020 roku, tradycyjnie w Europejskim Centrum Solidarności. Podczas 11 edycji nie zabraknie nowości, o czym świadczy choćby zmieniona nazwa konferencji. Zaczynamy o 9.00. Pierwsze 100 osób, które dokonają rejestracji otrzymają zniżkę „Early Bird”. 

więcej...

< 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13   ...   117 >
 
Sylwetka

»» Marek Wojnar, właściciel Biura Podróży Radtur  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter