Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Parada Parowozów z koncertami i iluzjonistą

27 kwietnia br. w Wolsztynie odbędzie się jubileuszowa Parada Parowozów. Impreza, której organizatorem jest PKP Cargo, jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych regionu.

Wolsztyńska parowozownia, nad którą pieczę sprawuje PKP Cargo, ma już ponad sto lat i jest – jak zapewniają właściciele – unikatową atrakcją na skalę regionu i świata. To bodaj jedyny obiekt na świecie, którego eksponaty – zabytkowe maszyny – wykonują regularne przewozy pasażerskie. Liczące kilkadziesiąt lat parowozy Ol-49 wspierają Koleje Wielkopolskie, kursując w tygodniu na trasie Poznań–Wolsztyn, a w weekendy na liniach turystycznych.
Wolsztyńska parowozownia, chętnie odwiedzana przez turystów, przeżywa prawdziwe oblężenie pod koniec kwietnia, podczas parady parowozów. Mająca dwudziestoletnią tradycję impreza w ostatnich latach ściągała do wielkopolskiego miasteczka każdorazowo ponad 25 tys. miłośników kolei. W czasie parady turyści mają okazję uczestniczyć w wielu imprezach towarzyszących.
Tegoroczna parada z racji jubileuszu będzie miała wyjątkową oprawę. Głównym punktem programu będzie oczywiście przejazd parowozów, a ponieważ parada odbywa się po raz dwudziesty, organizatorzy mają zamiar ściągnąć do Wolsztyna co najmniej dwadzieścia zabytkowych maszyn z Europy. W czasie imprezy zaprezentują się parowozy z Niemiec, Austrii, Czech, Węgier i Słowacji. Poza tym organizatorzy przewidzieli m. in. sprawnościową rywalizację maszynistów, występ najsłynniejszego polskiego iluzjonisty – Macieja Pola, a także konkursy i zabawy dla uczestników. Patronat medialny nad imprezą objęła redakcja „Wiadomości Turystycznych”. MM 

http://www.youtube.com/watch?v=tzatNnTBWII  

2013-04-05 17:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter