Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Księgarnia WT | Specjalizacja i profesjonalizacja we współczesnym pilotażu i przewodnictwie

Autor: red. Zygmunt Kruczek Monografia jest zbiorem materiałów zaprezentowanych na VII Forum Pilotażu i Przewodnictwa, które odbyło się w Toruniu w grudniu 2011 r.

Zebrane w publikacji artykuły wskazują drogę profesjonalizacji usług przewodnickich i pilockich oraz specjalizowania się w obsłudze różnych segmentów rynku turystycznego. Zamieszczono również materiały prezentujące sytuację prawną przewodników i pilotów w Polsce i Austrii oraz zasady tworzenia Europejskich i Krajowych Ram Kwalifikacji dla tych zawodów. 

Materiały z VII Forum Pilotażu i Przewodnictwa w Toruniu
red. Zygmunt Kruczek
Wydanie: I/ nr 12
Wydawca: Proksenia
Miejsce i rok wydania: Kraków 2012
Format: B5
Ilość stron: 216 


>> Zamów już dziś!
Marketing atrakcji turystycznych, jak zwiększyć frekwencję i dochody
Bill Richards

Praktyczny podręcznik zarówno dla menedżerów, jak i ludzi stawiających pierwsze kroki w turystyce. Podpowiada, jak nauczyć się profesjonalnego zarządzania atrakcjami turystycznymi i skutecznie lansować je na rynku oraz udziela rad odnośnie organizacji festiwali i imprez specjalnych. Podręcznik podpowiada, jak to robić i jak przeliczać frekwencję na dochody.  

Autor: Bill  Richards
Format: A4, objętość: 136str.
Wydawca: Polska Organizacja Turystyczna,
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2003 


>> Zamów już dziś!
Geneza przemiany i turystyki
Krzysztof Mazurski 

Dynamiczny wzrost ruchliwości człowieka w XX w., a już szczególnie w jego drugiej połowie, oraz rozmaite jego skutki w środowisku przyrodniczym i społecznym spowodował rozwój działań badawczych i edukacyjnych tego zjawiska. Zyskało ono powszechną, choć nietrafną nazwę turystyka, zaś wynikłe na tym podłożu zainteresowanie różnych dyscyplin naukowych wprawdzie przyniosło stale pogłębiany jego obraz, ale zarazem ogromny chaos pojęciowy. Koncentrowanie się często na wskaźnikach ilościowych odsuwa niekiedy na nieco dalszy plan istotę zagadnienia, które ma niezwykle dynamiczny charakter - zarówno w sensie przestrzennym, jak i czasowym. Na współczesny bowiem obraz owej ruchliwości złożyły się setki, a nawet tysiące lat, upływające wraz z kształtowaniem się cywilizacji ludzkiej. Proces ten nie zakończył się i będzie nadal trwał wraz z jej przemianami.
Zamiarem więc niniejszej publikacji jest ukazanie procesu, który doprowadził do wykształcenia się turystyki jako zjawiska ogólnospołecznego wraz z najważniejszymi jego skutkami oraz okolicznościami przemian. W tym celu analiza logiczna i semantyczna pozwoliła ukazać właściwe jądro i sens podejmowania takich wyjazdów, które w pełni odpowiadają istocie problemu. Za podłoże teoretycznych rozważań służyły podróże po całym świecie oraz wieloletnie uprawianie i działalność turystyczna, z których obserwacje i dyskusje z innymi podobnymi osobami stały się w rezultacie inspiracją do własnych przemyśleń. Z tego względu praca ta powinna okazać się przydatna dla wszystkich interesujących się turystyką lub związanych z nią zawodowo - od studentów po pracowników naukowych i firm turystycznych. 

Autor: Krzysztof Mazurski
Liczba stron: 142
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2008

>> Zamów już dziś!
2013-05-17 09:31:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter