Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Aegean Airlines w Polsce – przewoźnik chce przyciągnąć touroperatorów

W marcu grecki przewoźnik otworzyły pierwsze połączenie z Polską. Przewoźnik, jeszcze do niedawna opierający swoją działalność na połączeniach krajowych, od kilku lat rozszerza operacje także na kraje europejskie.

Obecnie Grecja plasuje się na drugim miejscu wśród wakacyjnych wyborów klientów biur podróży w Polsce. – Pod względem liczby pasażerów podróżujących samolotami do Grecji, Polska znajduje się w czołówce – mówi Żaneta Szpakowska, przedstawiciel Aegean Airlines z firmy Globair, która reprezentuje przewoźnika w Polsce i Czechach. Obiecujące statystyki zachęciły greckie linie do wkroczenia na nasz rynek. Aegean Airlines 7 marca zainaugurowały loty na nowej trasie między Atenami a Warszawą. Jest to pierwsze połączenie tego przewoźnika z Polską i być może pierwsze z wielu. Linie liczą na współpracę z polskimi touroperatorami, od czego w dużej mierze uzależniają dalszą ekspansję.
Aegean w latach 90. obsługiwał jedynie przeloty czarterowe, przeznaczone głównie dla VIP-ów i osób podróżujących służbowo. Z czasem rozszerzył ofertę o loty rejsowe kierowane do klientów indywidualnych. Obecnie Aegean jest drugim co do wielkości przewoźnikiem greckim, korzysta z portów lotniczych w Atenach – Eleftherios Venizelos International Airport oraz w Salonikach – Thessaloniki International Airport. – Linie greckie bazowały w dużym stopniu na popycie wewnętrznym. Ze względu na warunki geograficzne połączenia lotnicze były popularnym sposobem przemieszczania się między wyspami a lądem. Niestety, kryzys w Grecji sprawił, że ten rynek trochę się skurczył – relacjonuje Żaneta Szpakowska. – Aegean od kilku lat realizował politykę poszerzania siatki połączeń zagranicznych i zaprocentowało to w momencie wystąpienia kryzysu – dodaje. Poszerzanie siatki o Europę Środkową przewoźnik rozpoczął w 2012 r., kiedy wprowadził połączenie do czeskiej Pragi. Duże obłożenie samolotów na tej trasie skłoniło do zwrócenia się ku kolejnym rynkom w regionie. Uruchomiono połączenie między Atenami a Warszawą. Obecnie Aegean lata na tej trasie trzy razy w tygodniu (wtorki, czwartki i soboty). Dodatkowo przewoźnik oferuje swoim pasażerom możliwość dogodnych połączeń z Aten do greckich destynacji, takich jak Saloniki, Rodos, Kreta, Kos, Mykonos oraz do Laranaki, Tel Avivu i Istambułu. – Na razie planujemy latać do końca sezonu letniego, czyli do października. Rozważamy przedłużenie operacji na zimę. Zastanawiamy się nad połączeniami z innych miast w Polsce, jak również nad bezpośrednimi połączeniami do innych niż Ateny greckich destynacji – zapowiada Szpakowska. Przedstawicielka Aegean nie ukrywa, że ważną rolę w kształtowaniu dalszej strategii przewoźnika na rynku polskim będzie miała współpraca z tutejszą branżą. – Ze względu na liczne zawirowania w turystyce pakietowej, firmy próbują minimalizować ryzyko związane z kupowaniem całych czarterów i być może nasza propozycja będzie dla nich dobrym rozwiązaniem – zauważa. – Liczymy tutaj na opinie touroperatorów obecnych na rynku polskim, a także na przyszłą współpracę – dodaje. Być może oferta przewoźnika spotka się z zainteresowaniem małych i średnich touroperatorów posiadających Grecję w katalogach. Potencjał takiej współpracy może zweryfikować już pierwszy sezon Aegeanu na polskim niebie. AO 2013-05-20 16:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter