Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Filipiny zachęcają branżę do współpracy

Linie Qatar Airways rozwijają siatkę połączeń z Filipinami. Z tej okazji ambasada Filipin zaprezentowała ofertę turystyczną kraju polskiej branży turystycznej.

Do wizyty na Filipinach zachęcała w czasie spotkania ambasador w Polsce, Patricia Ann V. Paez, która podkreślała, że nasi obywatele podróżują na Filipiny bez wizy. Piękne krajobrazy, białe, różowe i czarne plaże zachęcają do wypoczynku, a stosunkowo niewielka rafa koralowa pozwala na odkrycie wielu gatunków fauny zamieszkującej Ocean Spokojny. Z kolei Cecille Joyce Lao, trzeci sekretarz i wicekonsul Filipin w Warszawie, przedstawiała szczegółowo atrakcje swojego kraju. Wśród nich wymieniła zarówno zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jak i parki narodowe oraz wydarzenia kulturalne, które ściągają na Filipiny tysiące podróżnych. Qatar Airways lata z Warszawy do stolicy Filipin, Manili, codziennie przez port w Doha. Jesienią uruchomione zostaną dodatkowe połączenia do kolejnego miasta, Clark. Po samych Filipinach, na które składa się ponad 7 tys. wysp pasażerowie mogą wygodnie podróżować za pośrednictwem lokalnych przewoźników, z którymi współpracuje również Qatar Airways. 
Departament Turystyki Filipin podaje, że w pierwszych trzech miesiącach 2013 r. liczba przyjazdów zagranicznych do kraju wzrosła o prawie 11 proc. (10,76 proc.), osiągając poziom 1,27 mln osób. Co więcej, branża ma całkiem realne szanse na realizację planu na bieżący rok, ponieważ już teraz liczba rezerwacji odpowiada 23 proc. zakładanej liczby. Największe wzrosty zanotowano z takich rynków emisyjnych, jak Rosja (26,9 proc.), Hong kong (25,02 proc.), Korea Płd. (23,93 proc.), Indie (22 proc.), Singapur (15,42 proc.), Australia (12,65 proc.) oraz Malezja (11,86 proc.). W ujęciu regionalnym rynek ASEAN osiągnął wzrost na poziomie 14,82 proc., podczas gdy rynek wschodnioazjatycki zanotował zwyżkę na poziomie 14,15 proc. Spośród krajów europejskich najważniejszym rynkiem w 2012 r. była Wielka Brytania, która zajęła dziesiąte miejsce wśród Top 10.
W ubiegłym roku wyspy odwiedziło prawie 32,5 tys. Brytyjczyków. Dobre wyniki dało podsumowanie przyjazdów w marcu br. W tym okresie kraj odwiedziło o 11.28 proc. więcej turystów, co przełożyło się na ich łączną liczbę w wysokości 417,4 tys. osób. Warto podkreślić, że wynik przekraczający 400 tys. odwiedzających przekroczony został już czwarty miesiąc z rzędu, co pozwala patrzeć optymistycznie na zbliżający się szczyt sezonu.
Na chwilę obecną ilość Polaków odwiedzających Filipiny nie jest duża. Ambasador ma nadzieję na zmianę tego stanu rzeczy, zapowiada też wzmocnienie promocji kraju poprzez precyzyjnie targetowane działania. MG 2013-06-10 16:35:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter