Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Masz problem z VAT-em? Dowiedz się, jak rozliczać sprzedaż usług turystycznych?

Sprzedajesz oddzielnie transport, zakwaterowanie i ubezpieczenie. Odkupujesz usługi od innej firmy? Zapewniasz transport własny? Jaki podatek powinieneś płacić? Więcej o tym, jak rozliczać VAT od usług turystycznych dowiedzą się uczestnicy II Ogólnopolskiego Forum Agentów Biur Podróży.

Dowiedzą się przede wszystkim, jak stosować procedury VAT marża w turystyce w świetle orzecznictwa sądów administracyjnych. Poznają zagadnienie opodatkowania usług własnych, rozliczania marży ujemnej, a także usług dla bezpośredniej korzyści turysty.

Omówione zostaną zasady ujęcia podatku należnego z tytułu importu usług w kalkulacji marży oraz zasady korekty ustalonej marży (rozliczanie krajowych i zagranicznych faktur korygujących). Aktualną sytuację prawną przedstawi mec. Justyna Zając – Wysocka radca prawny, doradca podatkowy, członek zarządu i dyrektor Departamentu Doradztwa Podatkowego

Ponadto na II Ogólnopolskim Forum Agentów Biur Podróży podczas sesji poświęconej prawu w turystyce rozmawiać będziemy o tym, jak podpisać dobrą umowę agencyjną. Uczestnicy dowiedzą się, jak czytać wzór umowy, na które zapisy zwrócić największą uwagę, a które powinny powstrzymać agenta przed złożeniem podpisu.

Odbywające się 27 listopada w Warszawie Forum Agentów Biur Podróży to inicjatywa dwutygodnika „Wiadomości Turystyczne”. Skierowane jest do menadżerów, właścicieli i pracowników biur agencyjnych. 

Zgłoś uczestnictwo rejestrując się na www.wiadomosciturystyczne.pl

Więcej informacji Monika Arabucka tel. (22) 822 20 16, www.wiadomosciturystyczne.pl  

2013-09-06 08:28:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter