Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Włochy wciąż popularną destynacją na ferie zimowe

Na tegoroczne ferie z biurami podróży wybiera się aż o 33 proc. turystów więcej niż w tym samym okresie w 2016 roku. Na wyjazdy wydają przeciętnie o 300 zł więcej niż w ubiegłym roku.Tak wynika z zestawienia przygotowanego przez Travelplanet.pl w oparciu o statystyki rezerwacji na ferie do początku stycznia.

Najchętniej na narty turyści wybierają się do Włoch (24 proc.), Austrii (9 proc.) i Czech (5 proc.). Natomiast na plażę - na Wyspy Kanaryjskie (18 proc.) i do Egiptu (9 proc). Znacznie wzrosła popularność wyjazdów egzotycznych – w te ferie aż 21 proc. turystów wybiera się na drugi koniec świata, a najbardziej popularne kierunki to Tajlandia, Dominikana, Meksyk, Emiraty Arabskie, Oman i Kuba.

Na ferie polscy turyści wydadzą w tym roku ok. 2790 zł od osoby. Na ubiegłoroczne przeznaczali przeszło 300 zł mniej, ale nie jeździli aż tak chętnie na egzotyczne wyprawy. Wówczas było to 16 proc. klientów biur podróży.

Kierunki nie ulegają wielkim zmianom. Wciąż do pierwszej piątki należą Włochy, które utrzymały pozycję lidera, Wyspy Kanaryjskie, które od kilku sezonów stały się popularniejsze od Egiptu, oraz Austria i Czechy. Ale o ile w ferie 2016 pierwsza piątka stanowiła 74 proc. rezerwacji, to obecnie jest to 64 proc.. a więc różnica jest widoczna. Pojawiają się także nowości, na przykład Malta, gdzie wyloty zarezerwowało ponad 4 proc. turystów.

2017-01-12 10:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»
Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>


Sylwetka

»» Eliza Smolińska, właścicielka biura Aleksander w Kaliszu »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter