Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Rafał Gucia rekomendowany na prezesa POT

Dzisiaj w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki zebrał się Zespół do spraw przeprowadzenia naboru na stanowisko Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Spośród kandydatów, którzy pomyślnie przeszli nabór, Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka desygnował na nowego prezesa POT Rafała Gucia. Teraz, zgodnie z ustawą, opinię wyrazić ma Rada Polskiej Organizacji Turystycznej.

Rafał Gucia to menedżer branży turystycznej z dwudziestoletnim doświadczeniem. Karierę zawodową budował, będąc m.in. dyrektorem Hotelo Angelo by Vienna House w Katowicach, zarządzając Hotelami Best Western Premier w Katowicach, Novotel Centrum w Katowicach, a także Mercure Karpacz Resort czy też Mercure Kasprowy w Zakopanem.    

Z wykształcenia magister turystyki Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Swoje zainteresowania koncentruje wokół podróży i rynku usług hotelarsko- turystycznych, ale także wokół sportu. Pasjonat m.in. sportów zimowych. Od 18 lat prowadzi jako spiker najważniejsze imprezy sportowe na Podhalu. 

2017-01-13 15:09:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

2017-01-14 08:37 Małgorzata

Gratulacje! Dobrze, że ktoś z branży. Z promocją Rafał Gucia nie miał dotychczas do czynienia, będzie musiał poszukać wsparcia merytorycznego. Sugerowałabym żeby raczej wśród ekspertów niezależnych, bo dotychczasowa polityka urzędników POT prowadziła do samozagłady...

2017-01-18 08:36 myszka agresorka

Sposrod 2 kandydatow...

2017-01-18 13:22 samorządowiec

Wieloletnie lekceważenie branży i samorządowców, zła polityka i nieudolne zarządzanie w POT spowodowały, że instytucji tej grozi likwidacja. Być może nowy prezes odwróci ten trend, chociaż nie będzie to łatwe. Powyżej, w streszczeniu nowego numeru, znalazłem tezy z propozycjami ciekawych rozwiązań ustawowych. To wywiad z ekspertem UE, niestety można go przeczytać tylko w wydaniu papierowym. Polecam uwadze nowego prezesa POT - to bardzo trafny pomysł uzdrowienia naszego systemu promocji.

2017-07-09 16:55 Staszek

Tak jak przypuszczałem jeszce przed rezygnacja pana R.Guci, że nie podejmie on tego wyzwania. Byłem tego prawie całkowicie pewien po przeanalizowaniu jego CV. Przeniesienie się wraz z rodziną do Warszawy było zbyt kosztowne. Po prostu nie chciał dokładać do interesu. Ja przeniosłem się do Warszawy z Poznania w podobnym celu chociaż na inne stanowisko. Po dwu latach zrezygnowałem i odszedłem kiedy zorientowałem się, że jeszcze czasy nie nadeszły do przejęcia od PP PBP Orbis ośrodków zagranicznych i tworzenia na nowych zasadach nowej przez COIT.

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»
Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>


Sylwetka

»» Eliza Smolińska, właścicielka biura Aleksander w Kaliszu »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter