Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Za dojazd własny jednak składki?

W dwóch kolejnych wydaniach Wiadomości Turystycznych Stanisław Piśko rozwiewa wątpliwości dotyczące Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Tym razem odnosi się do wyjaśnień, jakie na swojej stronie opublikował MSiT, jak również kwestii, w jakim stopniu TFG odnosi się do turystyki przyjazdowej. O tajemnicach Funduszu czytaj w 1. i 2. numerze WT.


Na 22 pytania dotyczące TFG przesłane przez przedsiębiorców odpowiedziało Ministerstwo Sportu i Turystyki jeszcze w grudniu ub.r. na swojej stronie internetowej. Odpowiedzi te stanowiły znikomy promil wątpliwości nurtujących organizatorów turystyki. Z jednym zawartym w tych odpowiedziach stanowiskiem, iż obowiązek wpłat na fundusz dotyczy także imprez z dojazdem własnym, trudno się zgodzić. Prawdą jest, że żaden przepis ustawy o usługach turystycznych nie wyłącza wprost organizacji imprez z dojazdem własnym z obowiązku dokonywania wpłat na fundusz, ale nie można pominąć  treści jej art.10f ust. 3, zawierającej delegację dla ministra właściwego do spraw turystyki do określenia wysokości składki na fundusz.

Przepis ten stanowi między innymi, iż to minister „określi, w drodze rozporządzenia, wysokość składki na fundusz, uwzględniając miejsce realizacji imprezy turystycznej i rodzaj zapewnianego środka transportu oraz potrzeby finansowe funduszu związane z realizacją zadań wynikających z ustawy, przy czym minimalna stawka może być określona na poziomie 0 zł”.

Więcej w numerze WT 02/2017

2017-01-26 09:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

  » 26.01.2017 – KONFERENCJA 
500 lat Reformacji - konferencja prasowa DZT, Warszawa, organizator: Niemiecka Centrala Turystyki, Saksonia, www.ahk.pl/pl
» 17-19.02.2017 – TARGI
Tour Salon Tagi Regionów i Produktów Turystycznych,
Poznań, organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie, www.tour-salon.pl
» 24-26.02.2017 – TARGI
Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2017,
Wrocław, organizator: MTT sp. z o.o., www.mttwroclaw.pl

Sylwetka

»» Eliza Smolińska, właścicielka BP Aleksander »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter