Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


pobierz bezpłatnie
Odkryj Polskę na weekend z Wiadomościami Turystycznymi

Redakcja "Wiadomości Turystycznych" przygotowała wydanie specjalne z bogatą ofertą weekendową - Weekend w Polsce 2017. Przewodnik z najciekawszymi propozycjami wycieczek turystycznych po polskich miastach i regionach można pobrać bezpłatnie na stronie Wiadomości oraz w Czytelni WT.


Już czas! Razem z wiosną, słońcem i lepszym nastrojem przychodzi moment, kiedy trzeba wyrwać się z domowych pieleszy i ruszyć w Polskę. Koniec z siedzeniem w domu, koniec z  gapieniem się w telewizor – najwyższa pora odetchnąć wiosennym powietrzem i złapać trochę ruchu. A przy okazji świetnie się bawić, odkrywając czasem bliskie, a czasem nieco bardziej odległe zakątki Polski. Bo okazuje się, że nasz kraj rośnie w siłę, jeśli chodzi o ciekawe trasy, piękne widoki, frapujące historie, które tylko czekają na odkrycie. I wcale nie wymagają wielkich przygotowań i długich wypraw – wystarczy spakować torbę i ruszyć przed siebie.

A jest z czego wybierać. Tym bardziej, że omijając główne szlaki turystyczne, można natknąć się na prawdziwe perełki. Czy ktokolwiek pamiętałby, że taki Piotrków ma za sobą 800 lat historii? Okazuje się, że nie tylko z sejmików i szlacheckiej tradycji słynie to miasto – dziś daje się poznać jako ostoja chmielarstwa, w której bez złotego trunku żadna biesiada się nie obejdzie. Opole – równolatek Piotrkowa – odwołuje się do znanego i lubianego przez wszystkich festiwalu piosenki, i o tym opowiada nie tak dawno powstałe muzeum. A Siedlce zapraszają do wędrówki śladami Czartoryskich i wspaniałymi trasami rowerowymi.

Z drugiej strony mamy miejsca, które turystów przyciągają od lat, ale wciąż szukają nowych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Na wycieczkę parostatkiem można już wybrać się we wszystkich większych miastach, położonych oczywiście nad rzeką (np. we Wrocławiu, Warszawie, Bydgoszczy), ale i na tzw. łonie przyrody – tu królują kanały: Augustowski i Elbląski, a także jezioro Czorsztyńskie.

pobierz dodatek "Weekend w Polsce 2017"

2017-04-24 12:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Bogusław Łachmański, właściciel biura Łachmański Travel w Poznaniu »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter