Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Mazowsze uruchamia aplikację dla turystów Play Mazovia!

Samorząd Mazowsza wspólnie z Mazowiecką ROT zaprezentował nową aplikację, pozwalającą zwiedzać i odkrywać region mazowiecki. O Play Mazovia! i najciekawszych pomysłach na Majówkę na Mazowszu opowiadali: Izabela Stelmańska, reprezentująca Urząd Marszałkowski i Jan Błoński, prezes MROT.Play Mazovia! to nie tylko mobilny przewodnik turystyczny i kopalnia informacji o obiektach i szlakach turystycznych, ale też gra, w której za odwiedzenie konkretnego miejsca zdobywa się punkty, rywalizując z innymi wielbicielami Mazowsza.

– Chcemy tym razem zachęcić turystów do eksplorowania Mazowsza przy pomocy aplikacji mobilnej. Nasza nowa propozycja to możliwość planowania rodzinnych wypraw po regionie, ale też wirtualnego odwiedzania najciekawszych atrakcji Mazowsza. Dla miłośników zabawy, ale też rywalizacji umieściliśmy w aplikacji grę, z którą podróżowanie po naszym regionie będzie jeszcze bardziej ekscytujące zachęca Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w UMWM.

ZWIEDZAJ I GRAJ

Przy pomocy aplikacji możemy nie tylko zwiedzać, posługując się przy tym bogatym przewodnikiem turystycznym, ale też grać w trybie – Gram i Zwiedzam. Użytkownicy, którzy chcą jedynie korzystać z przewodnika turystycznego nie muszą się rejestrować ani logować. Natomiast, aby być aktywnym graczem trzeba założyć w aplikacji konto. Podróżnicy zdobywają punkty za odwiedzenie konkretnego miejsca na Mazowszu np. zamku czy muzeum, ale też za wzięcie udziału w jakimś określonym wydarzeniu kulturalnym czy sportowym. Nagradzane będzie również wykonywanie specjalnych zadań w odwiedzanym miejscu. Gra jest świetną propozycją dla lubiących rywalizację. Gracze mogą konkurować nie tylko ze swoimi znajomymi, ale też np. z kolegami ze szkoły. 

JAK TO DZIAŁA

Aplikacja jest bezpłatna. Dostępna jest w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej, dla wszystkich systemów operacyjnych. Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest aktywne połączenie internetowe oraz GPS. Z ikony MENU umieszczonej w lewym górnym rogu przechodzimy do funkcjonalności aplikacji, takich jak np.: mapy, na których możemy wybierać kategorie i typy obiektów czy miejsca, które chcemy zwiedzać, a także skarby Mazowsza czy wydarzenia. Możemy też stworzyć swoją własną zakładkę – ulubione. Dzięki aplikacji turyści mogą również zaplanować kolejową podróż przez Mazowsza. A to za sprawą zakładki „Koleją do Kultury”, w której znajdziemy wszystkie informacje o wspólnej akcji Kolei Mazowieckich i instytucji kultury podległych samorządowi województwa. Posiadacze biletów KM mogą taniej odwiedzać czy też brać udział w wydarzeniach organizowanych w mazowieckich muzeach, skansenach czy teatrach. 


2017-04-27 13:01:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Bogusław Łachmański, właściciel biura Łachmański Travel w Poznaniu »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter