Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Szwecja promuje się na Airbnb

VisitSweden to pierwsza narodowa organizacja turystyczna, która podjęła współpracę z rosnącym w siłę serwisem wynajmu domów, mieszkań i pokoi, Airbnb.


Wolność, to słowo-klucz w kampanii promującej kraj na Airbnb. Kierunek pokazany w niej został jako miejsce unikalne, w którym można swobodnie korzystać z dobrodziejstw urzekającej natury. – Szwecja jest relatywnie niewielkim krajem, w którym nie znajdziemy ogromnych, charakterystycznych zabytków, takich jak wieża Eiffla czy Big Ben. Mamy natomiast ogromne bogactwo różnorodnych atrakcji przyrodniczych. Od bezludnych plaż i wysokich gór po gęste lasy, od tysięcy jezior i przepięknych archipelagów po malownicze łąki–mówi Agnieszka Blandzi, country manager VisitSweden w Polsce.

Szwedzkie prawo gwarantuje, że wszyscy mają możliwość swobodnego poruszania się poza utartymi szlakami, jednocześnie nakazuje poszanowanie innych osób i przyrody zgodnie z zapisem „nie wchodź do prywatnych ogrodów. Szanuj świat zwierząt. Zamykaj za sobą ogrodzenia, przechodząc przez pastwiska”.–Teraz, wraz z Airbnb, Szwecja zaprasza wszystkich, by spędzić czas, korzystając z uroków pięknej, szwedzkiej natury. W samej tylko Skanii jest ponad 200 kilometrów plaż, 1180 km tras pieszych i kilkaset kilometrów świetnie przygotowanych tras rowerowych –dodaje Agnieszka Blandzi.

Promocja opiera się, między innymi, o film, w którym mężczyzna o imieniu Åke opowiada o Szwecji w sposób podobny do tego, w jaki właściciele obiektów na wynajem reklamują je na Airbnb. Poszczególne elementy krajobrazu przedstawiane są jako typowe atrakcje, z jakich korzystają goście wypoczywający na wakacjach. Åke mówi o basenach typu „infinity” (bez wyraźnej granicy wizualnej między nimi a np. morzem) w odniesieniu do olbrzymich jezior, o tarasie z pięknymi widokami na okolicę, komentując przy tym zdjęcia skalnych klifów i zorzy polarnej. W ramach kampanii na Airbnb pokazanychzostanie dziewięć przykładów szwedzkich atrakcji przyrodniczych z całego kraju, które zostaną zaprezentowane w stylu typowym dla Airbnb, czyli z opisem wyposażenia i udogodnień „obiektu”.

Szwecja jest pierwszym krajem w Airbnb, udostępnionym w całości jako potencjalne miejsce do wynajęcia – i to zupełnie za darmo. Jednym z oferowanych miejsc jest „przytulna polana w lesie bukowym” w regionie Skanii.

Link do filmu

https://youtu.be/C6671CL5fFg

2017-05-25 09:06:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Eliza Smolińska, właścicielka biura Aleksander w Kaliszu »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter