Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Napięta sytuacja dyplomatyczna z Katarem dotyka turystyki

Kilka krajów na Bliskim Wschodzie zerwało stosunki dyplomatyczne z Katarem, oskarżając go o wspieranie terroryzmu. W wyniku napięć politycznych część linii lotniczych zawiesiło loty do i z Dohy.


Jak podaje agencja Reuters, linie lotnicze Egypt Air, flydubai, Gulf Air z Bahrajnu, Emirates i Etihad zwiesiły loty do i z Dohy, stolicy Kataru aż do odwołania. Dziennik Daily News Egypt informuje natomiast, że Egipt zamknął też dla katarskich firm transportowych przestrzeń powietrzną i porty morskie. Z kolei Qatar Airways oświadczył, że nie będzie realizował połączeń do Bahrajnu, Egiptu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej. Termin wznowienia lotów nie został podany. Pasażerowie dotknięci tą decyzją otrzymają alternatywne propozycje, włącznie ze zwrotem kosztów zakupionych biletów.

Decyzja związana jest z faktem zerwania stosunków dyplomatycznych z Katarem przez Arabię Saudyjską, Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn, co nastąpiło w poniedziałek. Do grupy tej dołączyły następnie Jemen i Malediwy. Krajowi zarzuca się wspieranie terroryzmu. Tamtejszy minister spraw zagranicznych stwierdził, że oskarżenia są oparte na kłamstwach. Katar poinformował, że jest gotów do negocjacji w celu załagodzenia napiętej sytuacji. MG

2017-06-06 16:32:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Bogusław Łachmański, właściciel biura Łachmański Travel w Poznaniu »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter