Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


MSiT spotyka się z JE Younsem Tijanim Ambasadorem Maroka w Polsce

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, pełniący obecnie obowiązki odwołanego wiceministra do spraw turystyki Dawida Laska, spotkał się z YounsemTijanim, ambasadorem Królestwa Maroka w Polsce.


W czasie spotkania, które odbyło się 13 czerwca tego roku, podkreślano, że turystyka jest ważnym obszarem współpracy między oboma krajami. Minister Stawiarski zwrócił uwagę, że dla resortu najważniejsze jest bezpieczeństwo polskich turystów, dlatego sytuacja w poszczególnych państwach jest bacznie obserwowana, a MSiT promuje kierunki pewne i kraje o stabilnej sytuacji politycznej.

Ambasador Tijaniprzypomniał, że od 30 czerwca tego roku turyści będą mogli korzystać z bezpośrednich połączeń między Warszawą a Agadirem, realizowanego przez WizzAir. Dyplomata dodał, że obecnie prowadzone są rozmowy z jeszcze jednym przewoźnikiem na temat uruchomienia połączenia z Krakowa do Marrakeszu. Rozmówcy podkreślali, że bezpośrednie połączenia mają duże znaczenie dla rozwoju turystyki wyjazdowej i przyjazdowej, dlatego warto prowadzić negocjacje z narodowymi przewoźnikami na temat uruchomienia przez nich bezpośrednich lotów. MG

2017-06-19 09:16:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»
Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

Sylwetka

»» Bogusław Łachmański, właściciel biura Łachmański Travel w Poznaniu »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter