Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Wybitny naukowiec, społecznik, nauczyciel akademicki. Odszedł Stefan Bosiacki

 

Niespodziewanie 15 czerwca zmarł dr hab. prof. Stefan Bosiacki. Naukowiec od niemal 30 lat związany był z Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

 

Swoją karierę na uczelni rozpoczynał od funkcji dziekana Wydziału Turystyki i Rekreacji. W latach 1996-2002 pełnił obowiązki prorektora ds. studiów. W ostatnich latach kierował Katedrą Ekonomiki i Organizacji Turystyki. W sprawy uczelni angażował się też jako członek Senatu, przewodniczący Senackiej Komisji Budżetowej, prezes Fundacji na Rzecz AWF.  

Poznańska AWF nie była jedyną uczelnią, z którą był związany. W latach 2001-2008 sprawował funkcję rektora Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie Wlkp. oraz rektora Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu. Silne związki miał też z konińską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, w której z inicjatywy profesora utworzono nową specjalność kształcenia – ekonomika turystyki, później przekształconą w kierunek: turystyka i rekreacja.

W kręgu zainteresowań badawczych profesora Bosiackiego znajdowały się m.in. ekonomika turystyki i konsumpcji, marketingi finansowanie w turystyce i rekreacji, a także marketing w sporcie i kulturze fizycznej. Jako znawca zagadnień związanych z turystyką służył doradztwem różnym organizacjom i inicjatywom.

Pełnił funkcję doradcy ds. turystyki przy prezydencie RP Lechu Wałęsie, szefował poznańskiemu oddziałowi Instytutu Turystyki w Warszawie, był też ekspertem Marszałka Województwa Wielkopolskiego ds. rozwoju turystyki; członkiem Komisji ds. Nagród Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ekspertem Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a przede wszystkim autorem wielu publikacji naukowych na temat turystyki,
w tym strategii rozwoju turystyki, m.in. dla miasta Poznania. MO

2017-06-28 14:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»
Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

  
» 11-14.01.2018 – TARGI
Ferien-Messe Wien,
Wiedeń, Austria, organizator: Reed Exhibition Messe Wien, RELX Group, www.ferien-messe.at
»  12-14.01.2018 – TARGI 
Targi Turystyczne Reiselivsmessen 2018, Oslo, Norwegia, organizator: On-Site Norway AS, reiselivsmessen.no

»
17-21.01.2018 – TARGI
FITUR Międzynarodowe Targi Turystyczne,
Madryt, Hiszpania, organizator: IFEMA - Feria de Madrid, www.ifema.es
Sylwetka

»» Olga Kopczyńska, właścicielka biura Abakus Travel »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter