Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Marek Olszewski odwołany z funkcji prezesa POT

Minister sportu i turystyki, Witold Bańka, odwołał z funkcji prezesa POT Marka Olszewskiego. – W związku ze skandaliczną wypowiedzią Prezesa POT Marka Olszewskiego podjąłem decyzję o jego natychmiastowej dymisji – napisał minister na swoim profilu na Twitterze.


Minister odnosi się do wypowiedzi szefa POT opublikowanej dziś w krakowskim wydaniu Gazety Wyborczej. W rozmowie z dziennikarką Magdaleną Kursą Marek Olszewski powiedział, że „jako szef Polskiej Organizacji Turystycznej, który kocha swój kraj, chcę go pokazać od jak najlepszej strony, przez nasze zabytki, kulturę, gościnność, wspaniałą muzykę. Auschwitz to nie produkt turystyczny, lecz miejsce martyrologii, zadumy i przemyśleń, a my zajmujemy się promocją Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie. Poza tym chcemy położyć nacisk na promowanie tego, co cenne w naszej własnej kulturze, pokazać nasz wielki wkład w rozwój Europy. Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów”.

W dalszym toku rozmowy dodał, że „to polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane. Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała. W latach 30. z Niemiec wielu Żydów emigrowało. W Polsce pod okupacją niemiecką nie było takiej możliwości”. Z artykułu w GW wynika, że prezes nie chciał włączać do programów wyjazdów studyjnych takich miejsc jak KL Auschwitz czy muzeum Polin.

2017-08-30 16:24:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

2017-09-01 15:17 Wojtek

to wstyd dla całej branży turystycznej...

2017-09-24 14:05 Jędrek

Skandaliczna i żenująca wypowiedź!

2017-09-25 11:06 Kevin

Jak zwykle zmanipulowana wypowiedź GW. Do czego to dojdzie jak GW będzie dymisjonować prawych ludzi.

2017-09-25 16:40 Jerzy

Decyzję o dymisji prezesa POT, po jego szkodliwej dla wizerunku Polski wypowiedzi, podjął minister Witold Bańka. Odnotował to nawet New York Times, chwaląc szybką reakcję polskich władz.

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Bogusław Łachmański, właściciel biura Łachmański Travel w Poznaniu »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter