Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Pobierz bezpłatnie

Kulinarna uczta dla ciała i duszy

Wszyscy zdają już sobie sprawę z tego, jak wielki potencjał tkwi w turystyce kulinarnej. Dobra kuchnia przyciąga turystów niczym magnes. Bez ciekawej oferty gastronomicznej nie ma co myśleć o skutecznej promocji miasta, regionu czy kraju. Wpisując się w ten trend, "Wiadomości Turystyczne" po raz kolejny oddają do rąk czytelników wydanie specjalne Turystyka kulinarna. Zapraszamy do lektury!


Obecnie na topie jest street food. Co będzie na tapecie jutro? Nie wiadomo, pewne jest natomiast to, że w bogactwie i różnorodności smaków, jakich dostarcza nam współczesny świat, Polakom marzy się powrót do potraw znanych z dzieciństwa i dań przyrządzonych na bazie starych przepisów – chcą smakować tradycyjnej polskiej kuchni!

Na szczęście w kraju pojawia się coraz więcej miejsc, które dbają o to, by rodzime dziedzictwo kulinarne nie zostało zapomniane: odtwarzają potrawy, przywracają pamięć o nieużywanych już produktach spożywczych i upowszechniają je wśród mieszkańców i turystów. Co ważne, dziś dbają o to nie tylko koła gospodyń wiejskich, lecz także restauratorzy, organizacje zajmujące się przetwórstwem spożywczym, turystyką, wreszcie władze samorządowe widzące potencjał, który drzemie w turystyce kulinarnej. Przy tak licznym i silnym lobby można mieć nadzieję, że polska kuchnia będzie gościć na rodzimych stołach równie często, jak teraz dania kuchni świata.

Zeszyt, który oddajemy w Państwa ręce, jest zaproszeniem do odkrywania kulinarnego bogactwa Polski w tradycyjnym wydaniu. Opowiadamy w nim m.in. jakie warzywo królowało niegdyś w kuchni świętokrzyskiego, dlaczego kujawsko-pomorskie powinno być kojarzone z gęsiną i dla jakich owocowych przysmaków warto wybrać się do Małopolski. Liczymy, że zainspirujemy Państwa by samodzielnie odkrywać te smaki w czasie kulinarnych podróży po Polsce.

Pobierz bezpłatne wydanie

2017-09-18 17:09:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Przemysław Marczuk z Szamotuł, właściciel Biura Podróży Accord »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter