Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


patronat
Wykorzystać potencjał uzdrowisk

Już po raz XXVI w dniach 5-8 października odbędzie się Kongres Uzdrowisk Polskich, najbardziej prestiżowa, ogólnopolska konferencja uzdrowiskowa. W tym roku gospodarzem obrad będzie Wysowa-Zdrój. Kongres przebiegać będzie pod hasłem - Uzdrowiska i lecznictwo uzdrowiskowe w świetle współczesnych wyzwań zdrowotnych i społeczno-gospodarczych.


Udział w XXVI KUP, jak co roku zapowiedziała liczna grupa przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej, środowisk naukowych i medycznych, przedsiębiorcy uzdrowiskowi, gestorzy bazy hotelowej oraz władze i członkowie organizacji działających na rzecz branży uzdrowiskowej.

Celem organizatorów Kongresu jest zainicjowanie dyskusji na temat konieczności stałego wzmacniania roli i znaczenia lecznictwa uzdrowiskowego – medycyny uzdrowiskowej w systemie ochrony zdrowia. Podczas zaplanowanych sesji dyskusyjnych poruszone zostaną kwestie związane z, możliwościami włączenia uzdrowisk do programu opieki koordynowanej m.in. w zakresie rehabilitacji, a tym samym lepszego wykorzystania potencjału polskich uzdrowisk i lecznictwa uzdrowiskowego, na które składają się wieloletnie doświadczenie w zakresie rehabilitacji, profilaktyki, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, przystosowana infrastruktura diagnostyczna i zabiegowa oraz wysoko specjalistyczna kadra medyczna, co czyni je ważnym elementem systemu ochrony zdrowia.

Program Kongresu

W trakcie obrad kongresowych nie zabraknie również paneli dyskusyjnych poświęconych regulacjom ustawowym – omówione zostaną m.in. przepisy dotyczące operatów uzdrowiskowych i ochrony środowiska, a także zagadnienia dotyczące czystości powietrza, czy poziomu hałasu w uzdrowiskach.

Wypracowane podczas Kongresu kluczowe postulaty dla branży uzdrowiskowej wskazują kierunki działań i rozwoju uzdrowisk w bliższych oraz dalszych perspektywach czasowych, w obliczu aktualnych problemów związanych ze zdrowiem, opieką medyczną, jak również zapowiadanych zmian legislacyjnych dla funkcjonowania uzdrowiskowych zakładów leczniczych,

Uzdrowisko Wysowa S.A. to prężnie rozwijająca się spółka, która kultywuje tradycje leczenia uzdrowiskowego, a przy wsparciu środków pochodzących z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, WFOŚiGW, PFRON oraz środków szwajcarskich z programu Swiss Contributions, stale modernizuje swoje obiekty stawiając na proekologiczne rozwiązania.

Ośrodek Uzdrowiskowy „Beskid” to obecnie jedyny obiekt w Polsce, który w jednym budynku zapewnia możliwość połączenia leczenia nerkozastępczego z pobytem w ramach leczenia uzdrowiskowego. Uzdrowisko Wysowa S.A. prowadzi również Dzienny Dom Opieki Medycznej w ramach ogólnopolskiego programu pilotażowego Ministerstwa Zdrowia. Kuracjusze przyjeżdżający do Uzdrowiska Wysowa S.A. są przyjmowani w ramach skierowań z NFZ, ZUS, PFRON i komercyjnie.

Uzdrowisko Wysowa SA prowadzi również działalność w zakresie rozlewu wód leczniczych, mineralnych (Wysowianka), napoi oraz izotoników. Spółka posiada też swoją linię kosmetyków Aqua Kosmetyki opartych na bazie wód mineralnych, wydobywanych ze źródeł w Wysowej.

Zapraszamy do Uzdrowiska Wysowa…

pobierz animację

2017-09-26 10:10:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Przemysław Marczuk z Szamotuł, właściciel Biura Podróży Accord »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter