Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


patronat
Specjaliści od turystyki religijnej spotykają się w Krakowie

Już jutro w Krakowie rozpoczyna się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami świętego Papieża Jana Pawła II". Celem Kongresu jest promocja Krakowa i Małopolski jako destynacji religijnej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki pielgrzymkowej.


Na to jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej przedsięwzięcie, skupiające specjalistów z zakresu turystyki religijnej i pielgrzymkowej, zgłosiło się do tej pory ok. 200 touroperatorów i organizatorów turystycznych z 25 krajów.

9 listopada, w krakowskim Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!" Kongres uroczyście otworzą przedstawiciele władz miasta i Archidiecezji Krakowskiej.

godz. 8.30 – w papieskim sanktuarium na Białych Morzach odbędzie się msza inauguracyjna celebrowana przez ks. bp. Tadeusza Pieronka i koncelebrowana przez kilkunastu księży uczestniczących w Kongresie.

godz. 10 - w sali konferencyjnej Centrum trwać będą przemowy, otwarcia, prelekcje i wykłady oraz spotkania (expo) z 23 wystawcami – przedstawicielami sanktuariów, miejsc kultu oraz miejsc turystycznych w Polsce.

godz. 12.30 - konferencja prasowa z udziałem organizatora i partnerów Kongresu, na którą zapraszamy wszystkie zainteresowane media (rejestracja: ernesto@icortap.com)

10 i 11 listopada goście z całego świata zwiedzać będą Kraków (Stare Miasto w Krakowie, Centrum Jana Pawła II w Krakowie, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach) i Małopolskę (Kopalnia Soli w Wieliczce, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach wraz z Bazyliką Ofiarowania NMP, Bazylika w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz sanktuarium Czarnej Madonny w Częstochowie).

Patronami honorowymi kongresu są: JE ks. Kard. Stanisław Dziwisz, JEks. Abp Marek Jędraszewski oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

W przygotowania do Kongresu mocno zaangażowali się jego partnerzy: Urząd Miasta Krakowa, Województwo Małopolskie i Małopolska Organizacja Turystyczna, Kopalnia Soli Wieliczka, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!" na Białych Morzach w Krakowie oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i Dom Duszpasterski Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Kongres odbędzie się przy współpracy hoteli: Park Inn z Krakowa, Galaxy i Legend z Krakowa, Plus Q z Krakowa, Vienna House - Chopin z Krakowa, Mercure i Ibis - hotele De Silva z Częstochowy oraz Hotelu Imperiale z Oświęcimia. Sponsorami Kongresu są: Signal Iduna, Bank PeKaO SA oraz restauracja Wierzynek.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Konkresu: www.ICoRTaP.com International Congress of Religious Tourism and Pilgrimages.

 

2017-11-07 12:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Przemysław Marczuk z Szamotuł, właściciel Biura Podróży Accord »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter