Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Tunezja otworzy wkrótce niebo?

Tunezja jest na ostatnim etapie negocjacji z Unią Europejską w sprawie umowy otwartego nieba, informuje tamtejsza minister turystyki Selma Elloumi Rekiki.


Minister turystyki Tunezji, potwierdziła w czasie niedawno zakończonych targów WTM London, że negocjacje między jej krajem a Unią Europejską w sprawie polityki otwartego nieba znajdują się na końcowym etapie. – Otwarte niebo jest ważne dla touroperatorów, ponieważ będą mogli mieć własne samoloty, dzięki czemu koszty przelotów do Tunezji będą niższe – mówi Rekik, cytowana przez brytyjski portal TTG Media. Minister dodaje, że dzięki podpisaniu tej umowy Tunezja stanie się atrakcyjniejsza dla przewoźników niskokosztowych. Szefowa resortu turystyki ma nadzieję, że rozmowy zakończą się pod koniec tego roku, choć przyznaje, że pewną przeszkodą może okazać się Brexit.

Dla kraju zawarcie umowy z UE byłoby korzystne nie tylko z uwagi na touroperatorów organizujących w nim wczasy, ale też dla rozwoju segmentu wycieczek typu city break i krótkich wypadów. Jednak obecnie najwyższym priorytetem dla Rekik jest pokazanie światu, że kierunek jest bezpiecznym miejscem.

Jak dotąd kraj zanotował 23-procentowy wzrost w liczbie przyjazdów zagranicznych, szczególnie dużo gości przylatuje z Francji i Niemiec (48 proc.), na kolejnych miejscach znalazły się Belgia i Skandynawia. Choć tradycyjne rynki źródłowe są dla Tunezji nadal bardzo ważne, to państwo stara się także pozyskać gości z Indii i Chin. Po wprowadzeniu możliwości zakupu wizy na lotnisku dla turystów z Państwa Środka zanotowano 300-procentowy wzrost w liczbie ich odwiedzin. Starania zmierzające do zwiększenia przyjazdów obejmują też dywersyfikację oferty. Ministerstwo prowadzi rozmowy z touroperatorami takimi jak TUI czy Thomas Cook na temat szkoleń pracowników hoteli. Kraj dostrzega też potencjał w segmencie podróży luksusowych. W najbliższych miesiącach otwarty zostanie hotel Four Seasons Tunis. Stale udoskonalana jest też strona internetowa Discover Tunisia, która obecnie prowadzona jest w dziewięciu językach, także po chińsku i rosyjsku.MG

2017-11-17 13:30:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Przemysław Marczuk z Szamotuł, właściciel Biura Podróży Accord »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter