Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Młodzi eksperci turystyki rywalizowali w regionach

Za nami etap okręgowy V Olimpiady Wiedzy o Turystyce, w tym roku przebiegającej pod hasłem „Turystyka folklorystyczna – barwy regionu”. Trzydziestu najlepszych uczestników tego etapu będzie rywalizować o tytuł Eksperta Turystyki już 4-8 kwietnia 2018 roku.Organizatorem olimpiady jest  Instytut Geografii Miast i Turyzmu Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. W tym roku stawiają sobie za cel zainteresować uczestników dziedzictwem kulturowym regionu, z którego się wywodzą poprzez poznanie, rdzennych mieszkańców i ich tradycji oraz aktywne i świadome uczestnictwo w życiu kulturalnym, a także popularyzowanie lokalnej sztuki, muzyki, gwary, rzemiosła, tańca, zwyczajów, obrzędów itp.

Zgodnie z regulaminem zawody trwały 150 minut i składały się z dwóch części. W części pierwszej uczestnicy rozwiązywali 40 zadań testowych. W drugiej, sprawdzającej wiedzę i umiejętności z zakresu planowania i realizacji imprez i usług turystycznych, zadanie polegało na opracowaniu programu i kalkulacji kilkudniowej wycieczki turystycznej po Pojezierzu Kaszubskim.

W okręgu nr IX zlokalizowanym w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu zawodom towarzyszył zespół śpiewaczy „Melodia” ze Złejwsi Małej, w skład którego wchodzi jeden z uczestników zmagań konkursowych. Poniżej zdjęcia z występu zespołu  i z zawodów etapu okręgowego V Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Olimpiada Wiedzy o Turystyce została wpisana na listę olimpiad Ministerstwa Edukacji Narodowej, co sprawia, że finaliści i laureaci Olimpiady są zwolnieni z egzaminu pisemnego potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik obsługi turystycznej. Z kolei decyzją senatów wyższych uczelni mogą być przyjmowani na studia wyższe z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

2018-01-18 08:43:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Przemysław Marczuk z Szamotuł, właściciel Biura Podróży Accord »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter