Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


patronat
Festiwal wolnego czasu w Gdańsku

W ostatni weekend,  w stolicy Pomorza odbyły się targi turystyki i rekreacji Free Time Festiwal. Imprezę docenili mieszkańcy regionu, przedstawiciele POT, Ministerstwa Rolnictwa i lokalnych władz.

 

FREE TIME FESTIWAL, łączący w sobie pięć uzupełniających się wydarzeń (Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego, Bike Festiwal, Ogrodowe Kreacje, Debiuty i Mistrzostwa Polski: Fit-Kid & Fitness Aerobic oraz Festiwal Smaków Food Trucków) oferował niezliczoną liczbę rodzinnych atrakcji. Na festiwalowej scenie i na stoiskach wystawców w każdej chwili coś się działo i prawie wszystko było tu możliwe: podróż po Dolnym Śląsku przy pomocy wirtualnych okularów, wycieczka w przeszłość wehikułem czasu, odkrywanie właściwości kuli plazmowej, warsztaty konstruktorskie z budowania latawców, malowanie kafli, lepienie w glinie, obróbka bursztynu, zdjęcia z korsarzami i duchami z dawnych czasów. Na zwycięzców konkursów czekały fantastyczne nagrody: rejsy wycieczkowe promem, bilety lotnicze, tandemowe loty motoparalotnią z wicemistrzem świata Norbertem Nowickim, rowery, wycieczki kajakowe, zaproszenia do wrocławskiego i gdańskiego ZOO, bony na letnie obozy, weekendowe zaproszenia do leśniczówek i wiele innych.


FREE TIME FESTIWAL był doskonałą okazją do zaplanowania wakacji. Ciekawych ofert nie brakowało. Swoje walory turystyczne i rekreacyjne prezentowały m. in.: Środkowa Frankonia - słynąca ze średniowiecznych miasteczek, bajecznych krajobrazów i kultury winiarskiej, szwedzka Skania - kraina zamków i pałaców, Okręg Lwowski, a także polskie regiony: Dolny Śląsk, kujawsko-pomorskie, pomorskie, lubelskie. Do odpoczynku na łonie natury zachęcało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Lasy Państwowe.


FREE TIME FESTIWAL był też areną sportowych zmagań i rywalizacji: na mini stadionie lekkoatletycznym (zawody w rzucie dyskiem, biegach przez płotki, skoku wzwyż i pchnięciu kulą), na trampolinach, torze testowym z pojazdami elektrycznymi i symulatorach rowerowych. Pośród festiwalowych atrakcji znalazły się też rozgrywki na mini plaży w mini siatkówkę i badmintona, gra w kręgle i gigantyczne piłkarzyki, rozgrywki na PlayStation 4 VR, park trampolin i pokazy akrobacji w wykonaniu trenerów połączone z nauką wykonywania salta. Do aktywnego wypoczynku zachęcało też miasto Gdańsk, promujące się jako miejsce, w którym pomysłów i możliwości na aktywne spędzanie wolnego czasu zdecydowanie nie brakuje.

Zobacz więcej zdjęć 

2018-04-09 18:35:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Przemysław Marczuk z Szamotuł, właściciel Biura Podróży Accord »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter