Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Małopolska stawia na rozwój uzdrowisk

11 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego wesprze miejscowości uzdrowiskowe.

 

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów związanych z rozwojem turystyki i rekreacji oraz infrastruktury uzdrowiskowej na terenie całego województwa. To już druga edycja konkursu związanego ze wsparciem miejscowości uzdrowiskowych. -Poprzednia, realizowana w drugiej połowie 2016 roku cieszyła się dużym zainteresowaniem, stąd też decyzja o kontynuacji.- mówi Małgorzata Gorczyca, z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

W poprzedniej edycji złożono 41 wniosków o dofinansowanie na kwotę przekraczającą 150 mln zł. Do dofinansowania wybrano 29 projektów na łączną kwotę 104 mln zł. Dzięki dofinansowaniu zbudowano m.in. wieżę widokową ze ścieżką przyrodniczo-edukacyjną w koronie drzew w Krynicy-Zdroju, wodny plac zabaw w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdrój czy ogrody tematyczne w Parku Zapopradzie w Uzdrowisku Muszyna.

Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia, jednostki organizacyjne JST posiadające osobowość prawną, przedsiębiorstwa i partnerzy społeczni i gospodarczy, w tym organizacje pozarządowe. Co najmniej 40% alokacji dedykowane będzie przedsiębiorcom.  Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu wynosi 92,5 proc. kwoty. W ramach konkursu będą wspierane przedsięwzięcia związane z rozwojem infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej oraz ogólnodostępnej infrastruktury. -Działania te pozwolą zwiększyć atrakcyjność tychże miejsc. Przełoży się to do poszerzenia oferty, podniesienia standardu ośrodków, a także stworzenia jeszcze szerszej bazy turystyczno-rekreacyjnej, co bez wątpienia przełoży się na wzrost liczby turystów.- dodaje Gorczyca.

Wniosek o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami należy przygotować i złożyć za pomocą systemu elektronicznego e-RPO dostępnego na stronie internetowej www.erpo.malopolska.pl Wnioski będą przyjmowane do 25 maja. Roztrzygnięcie konkursu zaplanowano na listopad. MGO

2018-05-14 09:08:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Przemysław Marczuk z Szamotuł, właściciel Biura Podróży Accord »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter