Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Wakacje.pl kupiły My Travel

Sieć salonów franczyzowych My Travel ma nowego właściciela. Została nim spółka Wakacje.pl.

 

Na razie wartość transakcji nie została określona, jej wysokość zależeć będzie od wyników finansowych spółki w tym roku. Wiadomo jedynie, że Wakacje.pl zapłacą My Travel co najmniej 10 mln zł, maksymalnie 19 mln zł. My Travel to 116 salonów sprzedaży rozlokowanych w całej Polsce. Firma postawiła na otwieranie swoich punktów w mniejszych miastach, Wakacje.pl skupiają się natomiast na tych liczących co najmniej 100 tys. mieszkańców.

Ta ostatnia spółka posiada obecnie 105 biur. Połączenie dwóch podmiotów daje im dużą siłę negocjacyjną z touroperatorami i przewagę nad konkurentami. Damian Ozga pozostanie prezesem My Travel, jednocześnie będzie dyrektorem w Wakacje.pl odpowiedzialnym za integrację z My Travel. Inwestycja Wakacje.pl S.A. to kolejny krok w kierunku rozszerzenia portfela marek z segmentu turystycznego Wirtualna Polska Holding.

Należą do niego wyspecjalizowane w turystyce zagranicznej Wakacje.pl i My Travel oraz w turystyce krajowej Nocowanie.pl i Eholiday.pl. WPH jest również mniejszościowym udziałowcem spółki eSky.pl S.A. (mg)

2018-05-17 16:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Przemysław Marczuk z Szamotuł, właściciel Biura Podróży Accord »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter