Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Linie lotnicze ostrzegają przed chaosem
w lecie

Ponieważ z rozkładów wypada coraz więcej lotów, europejscy przewoźnicy wzywają polityków do rozwiązania problemu braku kadr i strajków kontrolerów lotniczych.

Według Ryanaira tylko w maju doszło w Europie do ponad 117 tys. opóźnień rejsów. 61 proc. z nich spowodowanych było brakiem kadr i strajkami kontrolerów lotniczych. Przewoźnik powtarzał wielokrotnie, że nawet, jeśli strajk odbywa się tylko we Francji, opóźnienia pojawiają się przy trasach do innych krajów, ponieważ linie lotnicze muszą omijać tamtejszą przestrzeń powietrzną. W podobnym tonie wypowiada się prezes Condora, Ralf Teckentrup, cytowany przez portal Travel Talk. – Rozumiem prawa pracownicze, ale strajki kontrolerów, szczególnie we Francji, nie mogą być dłużej akceptowane. Trzeba z tym skończyć – dodaje.

Kolejnym problemem jest kontrola bezpieczeństwa na lotniskach. Klaus-Dieter Scheurle, prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorstw Lotniczych (Bundesverband der Deutschen Luftverkehrswirtschaft - BDL) mówił wielokrotnie, że proces ten trzeba przyspieszyć. Z apelem o to zwracał się do tamtejszych polityków. Czas oczekiwania na kontrolę we Frankfurcie dochodzi do 50 min. Prezes Grupy Lufthansa, Carsten Spohr, dodaje, że także w Düsseldorfie i Berlinie-Tegel trzeba liczyć się długimi kolejkami. To wszystko powoduje potężne opóźnienia, z którymi w tym sezonie muszą się liczyć podróżni. MG

2018-06-15 01:56:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Jakub Piotrowski z Kępna, właściciel Biura Podróży Kuba Tour »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter