Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Thomas Cook pierwszy w Grecji

Thomas Cook nadal będzie inwestował w Grecji, w tym roku planuje wysłać do tego kraju 3 mln klientów.

 

W ciągu ostatnich dwóch lat Thomas Cook zaczął sprzedawać cztery nowe greckie kierunki i dołożył do swojego programu lotów ponad 34 trasy. To daje mu pierwsze miejsce wśród wszystkich touroperatorów wysyłających turystów do Grecji. Tak mówił Peter Fankhauser, prezes Thomasa Cooka, w rozmowie z minister turystyki Eleną Kountourą.

Thomas Cook stale zwiększa liczbę hoteli własnych, obecnie w Grecji jest ich już 47. Najnowszy to Cook’s Club w Herosnissos na Krecie. – Grecja notuje duże wzrosty w ostatnich dwóch latach i stała się drugim największym kierunkiem dla Thomasa Cooka od 2016 roku, kiedy otworzyliśmy nowe kierunki w północnej części kraju i dołożyliśmy kolejne trasy lotnicze do części lądowej oraz na wyspy (…) – mówi Peter Fankhauser. Prezes dodaje, że właśnie w tym kraju uruchomione zostały po raz pierwszy dwa nowe koncepty hotelowe – Casa Cook i Cook’s Club. Firma nadal poszukuje zainteresowanych współpracą w zakresie zarządzania obiektami, które będą powstawać pod tymi markami lub franczyzą.

 

Tylko w tym roku Thomas Cook zainwestuje około 150 mln euro w Grecji, czyli o 22 proc. więcej niż w 2016 roku. W kraju dla koncernu pracuje 1050 osób, które w bieżącym roku mają obsłużyć około 3 mln gości podróżujących tam z touroperatorami należącymi do Grupy. MG

2018-06-25 12:59:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Jakub Piotrowski z Kępna, właściciel Biura Podróży Kuba Tour »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter