Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


MerlinX wprowadza zabezpieczenia przed hakerami

MerlinX wprowadził nowe zabezpieczenia przed atakami hakerskimi i phishingowymi (podszywanie się po osobę lub instytucję w celu zdobycia informacji).

 

W zakładkach Admin->Ustawienia>Dane agencji wprowadzone zostało nowe pole 3D Secure, dzięki któremu agent może w dodatkowy sposób zabezpieczyć hasła dostępu do systemu. Dzięki temu uwierzytelnianiu biuro uniemożliwi dostęp do MerlinX osobom nieupoważnionym.

Po zaznaczeniu okienka, przy kolejnym logowaniu należy wpisać indywidualny kod, który zostanie przesłany na adres mejlowy ekspedienta lub główny adres biura. System zweryfikuje, z jakiego urządzenia i z jakiej przeglądarki miała miejsce próba logowania. Jeżeli w tym samym czasie odnotuje kolejne logowanie z wykorzystaniem tych samych haseł, poprzednia sesja zostanie zakończona po ok. 5 minutach, a do momentu, kiedy nie zostanie wpisany kod, nie będzie się można zalogować.

Po dokonaniu aktualizacji komputera i/lub przeglądarki internetowej przy pierwszym logowaniu system również poprosi o kod 3D Secure. Ważne jest też, aby przy danych firmy i ekspedienta podawać różne adresy mejlowe. MG

2018-06-27 17:16:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Jakub Piotrowski z Kępna, właściciel Biura Podróży Kuba Tour »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter