Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Sąd Najwyższy utrzymał tzw. Travel ban

Wprowadzony przez prezydenta USA Donalda Trumpa Travel ban - zakaz wstępu na teren Stanów Zjednoczonych obywatelom pięciu krajów - został pod koniec czerwca br. utrzymany przez Sąd Najwyższy.

 

Zakaz odnoszący się do obywateli Libii, Somalii, Syrii, Jemenu, Korei Północnej i Wenezueli zakwestionował sąd niższej instancji jako niezgodny z konstytucją. Innego zdania był jednak Sąd Najwyższy, który większością głosów uznał go za zgodny z prawem. Prezydent Trump decyzję sądu przyjął z zadowoleniem, określając ją jako „olbrzymi sukces narodu i konstytucji”. - Musimy być nieustępliwi, bezpieczni i chronieni - skomentował prezydent.

Z listy krajów zostały wykreślone Irak i Czad. Pierwszy ze względu na ścisłe stosunki gospodarcze z USA, drugi za „dostateczną poprawę swoich praktyk”. Wprowadzenie zakazu administracja amerykańska tłumaczyła względami bezpieczeństwa, jednak taka argumentacja nie przekonała światowej opinii publicznej i organizacji broniących praw człowieka na świecie. Krytycy uważali, że Travel ban było narzędziem służącym uniemożliwieniu wstępu na teren USA muzułmanom. MO

2018-06-29 13:25:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Jakub Piotrowski z Kępna, właściciel Biura Podróży Kuba Tour »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter