Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


VII Forum: VAT marża - zapowiada się niekorzystny werdykt europejskiego Trybunału

Mecenas Justyna Zając-Wysocka będzie mówić o szczegółach postępowania przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i konsekwencjach dla branży ew. niekorzystnego werdyktu. 


Wykłady na temat podatków w turystyce dawane przez Justynę Zając-Wysocką cieszą się dużą popularnością w czasie każdego Forum Agentów. Tak będzie również w czasie tegorocznej edycji, zwłaszcza że ekspert nawiąże do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie rozliczania VAT-u przez biura podróży, a konkretniej momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku wpłaty przez klienta zaliczki, która podlega opodatkowaniu w procedurze VAT marża.

Rzecznik Trybunału Sprawiedliwości uznał we wrześniu tego roku, iż obowiązek podatkowy z tytułu zaliczki powstaje w chwili jej otrzymania oraz że „VAT należy obliczać w odniesieniu do marży ustalonej jako różnica między kwotą otrzymanej zaliczki a odnośnym odsetkiem całkowitych przewidywanych kosztów dla danej transakcji". Justyna Zając-Wysocka nie do końca zgadza się z taką interpretacją organu unijnego. W czasie Forum Agentów wyjaśni dlaczego.

Już dziś zarejestruj się na VII Forum Agentów

Ogólnopolskie Forum Agentów Biur Podróży odbędzie się 21 listopada 2018 r. w warszawskim Radisson Blu Centrum, przy ul. Grzybowskiej 24.

2018-10-24 08:57:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Jakub Piotrowski z Kępna, właściciel Biura Podróży Kuba Tour »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter