Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Enter Air ma nowy samolot

Enter Air odebrał pierwszego z sześciu zamówionych Boeingów 737 MAX 8. Samolot jeszcze w grudniu trafi do obsługi polskich i zagranicznych biur podróży.

 

Przewoźnik podkreśla, że dzięki poprawionej aerodynamice, nowocześniejszym silnikom, wyższej niezawodności i większemu zasięgowi, samolot ma znacząco wyższą efektywność od floty wykorzystywanej przez konkurencję. Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air wspomina, że firma rozpoczynała działalność z flotą, na którą składały się Boeingi typu B737-400, później wymienione na wersję B737-800, obecnie wchodzi w kolejny etap rozwoju i wyposaża się w Boeingi B737 MAX 8. Dzięki temu zabiegowi spółka poprawi efektywność operacyjną, a w konsekwencji wyniki finansowe i swoją wartości.

Nowe samoloty mają być wykorzystywane głównie w Polsce, ale linia już dostaje zapytania na obsługę przewozów nimi z innych krajów europejskich. To stwarza dla niej szansę wejścia na nowe rynki. Kolejny MAX przyleci do Polski w następnych tygodniach, a następne cztery będą stopniowo dołączane do floty na przestrzeni kilku lat. Pieniądze na samoloty pochodzą częściowo z banku DVB, który obsługuje leasing dwóch pierwszych na łączną kwotę 374 mln zł. Pod koniec listopada Enter Air wprowadził do służby kolejnego Boeinga 737-800, który będzie wykorzystywany przez 5 lat na zasadzie leasingu operacyjnego. MG

2018-12-05 17:41:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Jakub Piotrowski z Kępna, właściciel Biura Podróży Kuba Tour »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter