Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Turyści z segmentu LGBT najlepiej czują się na Malcie

Malta zajęła pierwsze miejsce w europejskim rankingu najlepszych kierunków dla osób o odmiennej orientacji seksualnej.Szacunek i przyjazne nastawienie lokalnej społeczności oraz system prawny gwarantujący bezpieczeństwo to powody, dla których Malta otrzymała tytuł najlepszego miejsca LGBT w Europie. Plebiscyt, w którym głosują internauci, zorganizowała Europe's Best Destinations, która od 2009 roku zajmuje się turystyczną promocją Europy. Do pierwszej dziesiątki weszły Wiedeń, Maspalomas na Gran Canarii, Londyn, Paryż, Algarve, Bruksela, Porto, Drezno i Barcelona.

Na Malcie znajduje się wiele klubów i hoteli stworzonych z myślą o klientach zLGBT, a co roku w Valetcie odbywa się parada równości Malta Pride, przyciągająca dziesiątki tysięcy uczestników. W kraju osoby tej samej płci mogą zawierać małżeństwa, karze podlega dyskryminacja ze względu na orientację seksualną. W przyszłości państwo chce dalej wzmacniać prawa wszystkich mniejszości.

Rocznie turyści z segmentu LGBT wydają ponad 211 mld dol. Maltańska Organizacja Turystyczna (MTA) dostrzega ten potencjał i chce zwiększyć udział tych podróżnych do 5-10 proc. W listopadzie uruchomione zostały nawet e-szkolenia dla agentów turystycznych z oferty dla segmentu LGBT.MG

2018-12-12 08:43:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Przemysław Marczuk z Szamotuł, właściciel Biura Podróży Accord »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter