Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Kolejny dobry rok transportu lotniczego

12 grudnia w warszawskim hotelu Raddison Blu Sobieski odbyła się konferencja prasowa z okazji premiery najnowszej edycji raportu Rynek lotniczy 2018. Autorem dokumentu będącego zbiorem statystyk i danych dotyczących światowego i polskiego rynku lotniczego w 2017 r. jest prof. Dariusz Tłoczyński z Uniwersytetu Gdańskiego, i właśnie on przedstawił zebranym - reprezentantom branży turystycznej i lotniczej - główne założenia raportu.

 
 

Jak stwierdził ekspert, 2017 był dla światowego transportu lotniczego udany, bo naznaczony wzrostami: przewieziono 4,1 mld osób, czyli o ponad 7 proc. więcej niż w 2016, wzrósł do rekordowego poziomu ponad 81 proc, współczynnik wypełnienia miejsc w samolotach, podniosła się też - o 6,5 proc. - podaż miejsc w samolotach pasażerskich, co jest efektem większej liczby samolotów obsługujących przewozy pasażerskie.

Prof. Tłoczyński zauważył, że polski rynek lotniczy również intensywnie się rozwija, czego dowodem jest chociażby 16-proc. wzrost w liczbie przewiezionych pasażerów (ponad 35 mln). Wskazał też na wybrane problemy polskiego rynku, m.in. brak monitoringu badawczego potrzeb potencjalnych konsumentów, brak zainteresowania różnych środowisk problematyką cargo oraz wpływ polityki na funkcjonowanie transportu lotniczego.MO
 
Zamów Raport Rynek Lotniczy 2018>>


2018-12-12 16:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Przemysław Marczuk z Szamotuł, właściciel Biura Podróży Accord »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter