Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


2018 – rekordowy rok dla turystyki

W zeszłym roku na świecie zrealizowano 1,4 mld podróży zagranicznych, informuje Światowa Organizacja Turystyki. To o 6 proc. więcej rok do roku.


Najszybciej rozwijał się region Bliskiego Wschodu, gdzie wzrost liczby przyjazdów wyniósł 10 proc. Na drugim miejscu znalazła się Afryka (+7 proc.), dalej Azja i Pacyfik oraz Europa (w obu regionach zmiana wyniosła po 6 proc.), do Ameryk przyjechało o 3 proc. więcej osób niż rok wcześniej. Jak mówi Zurab Pololikashvili, sekretarz generalny Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), dane te potwierdzają, że turystyka jest jedną z najsilniejszych gałęzi gospodarki na świecie. Branża musi wziąć na siebie odpowiedzialność za zrównoważony rozwój sektora, który powinien przekładać się na realne korzyści dla wszystkich krajów i społeczności. Chodzi m.in. o tworzenie nowych miejsc pracy. To właśnie dlatego organizacja zamierza skupić się w tym roku na edukacji i podnoszeniu kompetencji.

Bazując na bieżących trendach, UNWTO przewiduje, że w 2019 roku wzrost będzie już nieco mniejszy i ma oscylować między 3 a 4 proc. MG

2019-01-23 10:31:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter