Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Coraz lepsze statystyki hiszpańskiej

turystyki

Każde jedno euro na siedem w hiszpańskim budżecie pochodzi z turystyki. Od kilku lat Hiszpania należy do czołówki najchętniej odwiedzanych krajów na świecie.


W ubiegłym roku udało jej się wskoczyć na drugie miejsce ulubionych destynacji międzynarodowych turystów (wyprzedziła Stany Zjednoczone). Statystyki udostępnione przez Światową Radę Turystyki i Podróży (World Travel & Tourism Council) dają kolejne powody do radości tamtejszej branży turystycznej. Wynika z nich m.in., że w ponad połowa (55 proc.) odwiedzających to turyści zagraniczni, 46 proc. - krajowi. Sektor turystyczny urósł w ubiegłym roku o 2,4 proc. i dostarczył do budżetu państwa 178 mld euro (co odpowiada za 14,7 proc. PKB). W branży turystycznej zatrudnionych jest 2,8 mln osób, co stanowi 14,7 proc. wszystkich miejsc pracy na tamtejszym rynku.

Jak oceniają eksperci ze Światowej Rady Turystyki i Podróży, hiszpańska turystyka stanowi piątą największą gospodarkę w krajach Unii Europejskiej i dziewiątą na świecie jeśli chodzi o wkład w narodowy PKB. W tym roku sektor ma urosnąć o 2,8 proc. (średnia europejska wynosi 2,5 proc.). MO

2019-03-12 11:31:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Jakub Piotrowski z Kępna, właściciel Biura Podróży Kuba Tour »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter