Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WIELKANOC
Z nadzieją na spokojny, dobry czas

Ciągłe zmiany to jedna z niewielu pewnych rzeczy w branży turystycznej. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy, by w tym sezonie letnim było ich jak najmniej.

 

Za branżą kilka miesięcy przedsprzedaży oferty letniej. W tym czasie touroperatorzy mogli zorientować się, w jakim stopniu plany poczynione w odniesieniu do nadchodzącego sezonu letniego będą mogły być zrealizowane i ewentualnie wprowadzić stosowne korekty. Na marcowych targach ITB w Berlinie spotkali się ze swoimi partnerami, by dokończyć negocjacje tam, gdzie było to potrzebne.

Na wybranych rynkach zmniejszyli liczbę zamówionych miejsc w hotelach, na innych powiększyli, niektórzy uzyskali dodatkowe zniżki od hotelarzy, które albo oddadzą klientom w postaci bardziej atrakcyjnych cen, dzięki czemu zwiększą swoją konkurencyjność, albo zachowają dla siebie, co pomoże poprawić średnią marżę. W tym roku gorzej wiedzie się Majorce i Wyspom Kanaryjskim – kierunki hiszpańskie wyraźnie cierpią z powodu powrotu popytu na wakacje w krajach Afryki Północnej oraz w Turcji, problemem są też spadki w liczbie rezerwacji w Wielkiej Brytanii, gdzie niepewna sytuacja wynikająca z przepychanek wokół brexitu obniża gotowość potencjalnych klientów do zamawiania wakacji w krajach Unii Europejskiej. 

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych życzymy wszystkim, żeby nadchodzący sezon upłynął gładko, żeby nie pojawiały się żadne niespodzianki, a jesienne podsumowania roku wywoływały uśmiech na twarzach prezesów i były dla nich powodem do dumy. MG

 

Więcej czytaj w numerze 8/2019 Wiadomości Turystycznych (16-30 kwietnia)

Zamów prenumeratę  

 

2019-04-20 08:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter