Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Do USA wkrótce bez wiz?


Georgette Mosbacher, ambasador 
Stanów Zjednoczonych w Warszawie, twierdzi, że zniesienie wiz do USA dla naszych podróżnych jest dla niej priorytetem. By osiągnąć cel, zachęca Polaków do wspólnego działania.


#VisaWaiverDlaPolski to hasło kampanii, z którą wystartowała właśnie ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie. - Do końca września mamy czas, aby obniżyć procent odmów wizowych, a tym samym aby Polska dołączyła do programu ruchu bezwizowego. Ale potrzebujemy pomocy Polaków - zróbmy to razem! - pisze ambasada na swoim koncie na Twitterze. Pod wpisem znajduje się film, na którym dwoje Amerykanów, Abraham i Gretchen, wyjaśniają po polsku procedurę uzyskania wizy i tłumaczą, kto może spotkać się z odmową.

Ambasador Georgette Mosbacher w tym samym kanale społecznościowym podkreśla, że dołączenie Polski do programu ruchu bezwizowego jest dla niej priorytetem. Przypomnijmy, jednym z kryteriów włączenia naszego kraju do grupy państw, których obywatele nie potrzebują wiz do USA, jest obniżenie poziomu odmów ich przyznania do mniej niż 3 proc. W zeszłym roku odsetek ten wyniósł to 3,99 proc. Koszt uzyskania wizy to 160 dol. od osoby. MG

2019-04-24 15:11:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter