Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


STUDY TOUR
Dziennikarki wizytowały Split i okolice

W programie wyjazdu znalazł się m.in. udział w procesji św. Duje – patrona Splitu, wizyta w pustelni Blaca na wyspie Brač oraz zwiedzanie twierdzy Klis w której kręcono wybrane sceny do serialu „Gra o Tron”.
 

W pierwszej połowie maja 12-osobowa delegacja dziennikarek z Francji, Danii, Austrii, Norwegii, Holandii i Polski uczestniczyła w wyjeździe prasowym do Splitu i miejscowości leżących na obszarze województwa splicko-dalmatyńskiego. Program wyjazdu zorganizowanego przez Organizację Turystyczną Splitu i Wspólnotę Turystyczną Województwa Splicko-Dalmatyńskiego wypełniony był po brzegi. Uczestniczki odwiedziły m.in. Trogir z wyjątkową katedrą św. Wawrzyńca; Trilj nad rzeką Cetiną, w której znajdują się znaleziska archeologiczne z czasów rzymskich; Salonę z ruinami starożytnego miasta; jedną z najważniejszych twierdz w kraju – Klis, w której w ostatnich latach kręcony był kultowy serial”Gra o tron”, także wyspę Brač z przepięknie zlokalizowaną pustelnią Blaca.

Wyjątkowe atrakcje czekały na nie w Splicie. 7 maja miasto celebruje święto swojego patrona – św. Duje. Dziennikarki wzięły udział w procesji na jego cześć (w pochodzie uczestniczyli też prezydent i premier Chorwacji), wieczorem oglądały zaś pokaz fajerwerków zorganizowany z tej okazji. MO

Study tour do Splitu i okolic, 6 - 9 maja 2019 r.

2019-05-10 13:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter